OVK: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
OVK
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa -€ 15.775
daling van € 15.775 (-80,9%), van € 19.496 naar € 3.721
waarvan Meubilair en rollend materieel: -€ 15.091
- Voorraden en bestellingen +€ 15.039
stijging van € 15.039 (+3,5%), van € 435.732 naar € 450.771
- Liquide middelen -€ 12.373
daling van € 12.373 (-33,4%), van € 37.101 naar € 24.728
vooral door Ontvangen vooruitbetalingen (-€ 37.796) en Schulden op meer dan één jaar (-€ 28.069)
- Ontvangen vooruitbetalingen -€ 37.796
niet meer vermeld in 2025 (was € 37.796)
- Overlopende rekeningen (passiva) +€ 34.617
stijging van € 34.617 (+929%), van € 3.727 naar € 38.344
- Schulden op meer dan één jaar -€ 28.069
daling van € 28.069 (-34,1%), van € 82.223 naar € 54.154
- Financiële schulden op ten hoogste één jaar -€ 15.000
daling van € 15.000 (-10,3%), van € 145.300 naar € 130.300
- Overgedragen winst (verlies) +€ 14.098
stijging van € 14.098 (+17,2%), van € 82.156 naar € 96.254
- Afschrijvingen -€ 11.588
daling van € 11.588 (-73,0%), van € 15.877 naar € 4.289
- Bruto bedrijfsmarge -€ 5.849
daling van € 5.849 (-6,1%), van € 95.975 naar € 90.126
- Personeelskosten +€ 3.681
stijging van € 3.681 (+7,0%), van € 52.609 naar € 56.290
- Financiële kosten +€ 1.525
stijging van € 1.525 (+15,6%), van € 9.793 naar € 11.319
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 508.353 | € 494.287 | -€ 14.067 | -2,8% |
| Vaste activa | 21/28 | € 19.496 | € 3.721 | -€ 15.775 | -80,9% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 19.496 | € 3.721 | -€ 15.775 | -80,9% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 1.532 | - | -€ 1.532 | |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 2.866 | € 3.714 | +€ 847 | +29,6% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 15.098 | € 7 | -€ 15.091 | -100,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 488.857 | € 490.566 | +€ 1.709 | +0,3% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 435.732 | € 450.771 | +€ 15.039 | +3,5% |
| Voorraden | 30/36 | € 435.732 | € 450.771 | +€ 15.039 | +3,5% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 12.425 | € 11.467 | -€ 957 | -7,7% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 9.130 | € 7.977 | -€ 1.153 | -12,6% |
| Overige vorderingen | 41 | € 3.294 | € 3.490 | +€ 196 | +5,9% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 3.600 | € 3.600 | = | 0,0% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 37.101 | € 24.728 | -€ 12.373 | -33,4% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 508.353 | € 494.287 | -€ 14.067 | -2,8% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 96.416 | € 116.714 | +€ 20.298 | +21,1% |
| Inbreng | 10/11 | € 12.400 | € 18.600 | +€ 6.200 | +50,0% |
| Reserves | 13 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 82.156 | € 96.254 | +€ 14.098 | +17,2% |
| Schulden | 17/49 | € 411.938 | € 377.573 | -€ 34.364 | -8,3% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 82.223 | € 54.154 | -€ 28.069 | -34,1% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 82.223 | € 54.154 | -€ 28.069 | -34,1% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 325.988 | € 285.075 | -€ 40.913 | -12,6% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 33.678 | € 28.069 | -€ 5.610 | -16,7% |
| Financiële schulden | 43 | € 145.300 | € 130.300 | -€ 15.000 | -10,3% |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 145.300 | € 130.300 | -€ 15.000 | -10,3% |
| Handelsschulden | 44 | € 9.180 | € 13.623 | +€ 4.443 | +48,4% |
| Leveranciers | 440/4 | € 9.180 | € 13.623 | +€ 4.443 | +48,4% |
| Vooruitbetalingen op bestellingen | 46 | € 37.796 | - | -€ 37.796 | |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 17.569 | € 29.891 | +€ 12.322 | +70,1% |
| Belastingen | 450/3 | € 13.255 | € 29.891 | +€ 16.636 | +126% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 4.314 | - | -€ 4.314 | |
| Overige schulden | 47/48 | € 82.464 | € 83.192 | +€ 728 | +0,9% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 3.727 | € 38.344 | +€ 34.617 | +929% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | - | € 12.852 | +€ 12.852 | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 52.609 | € 56.290 | +€ 3.681 | +7,0% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 15.877 | € 4.289 | -€ 11.588 | -73,0% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 118 | € 120 | +€ 2 | +1,7% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 95.975 | € 90.126 | -€ 5.849 | -6,1% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 27.371 | € 29.427 | +€ 2.055 | +7,5% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 9.793 | € 11.319 | +€ 1.525 | +15,6% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 9.793 | € 11.319 | +€ 1.525 | +15,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 17.578 | € 18.108 | +€ 530 | +3,0% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 4.206 | € 4.010 | -€ 196 | -4,7% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 13.372 | € 14.098 | +€ 726 | +5,4% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 13.372 | € 14.098 | +€ 726 | +5,4% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 15 oktober 2026 via checked.be.