OREPEC: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
OREPEC
Grootste bewegingen
- Liquide middelen +€ 73.087
stijging van € 73.087 (+84,3%), van € 86.669 naar € 159.756
vooral door Resultaat van het boekjaar (+€ 88.968) en Afschrijvingen (+€ 4.419)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 18.903
stijging van € 18.903 (+47,2%), van € 40.074 naar € 58.977
waarvan Overige vorderingen: +€ 15.903
- Overgedragen winst (verlies) +€ 88.968
stijging van € 88.968 (+80,3%), van € 110.817 naar € 199.785
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 3.286
stijging van € 3.286 (+14,8%), van € 22.193 naar € 25.479
- Handelsschulden -€ 2.439
niet meer vermeld in 2025 (was € 2.439)
- Bruto bedrijfsmarge +€ 26.725
stijging van € 26.725 (+29,3%), van € 91.301 naar € 118.026
- Belastingen +€ 6.286
stijging van € 6.286 (+32,8%), van € 19.193 naar € 25.479
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 135.549 | € 225.364 | +€ 89.815 | +66,3% |
| Vaste activa | 21/28 | € 8.806 | € 6.631 | -€ 2.175 | -24,7% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 8.806 | € 6.631 | -€ 2.175 | -24,7% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 8.806 | € 6.631 | -€ 2.175 | -24,7% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 126.743 | € 218.733 | +€ 91.990 | +72,6% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 40.074 | € 58.977 | +€ 18.903 | +47,2% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 29.000 | € 32.000 | +€ 3.000 | +10,3% |
| Overige vorderingen | 41 | € 11.074 | € 26.977 | +€ 15.903 | +144% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 86.669 | € 159.756 | +€ 73.087 | +84,3% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 135.549 | € 225.364 | +€ 89.815 | +66,3% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 110.917 | € 199.885 | +€ 88.968 | +80,2% |
| Inbreng | 10/11 | € 100 | € 100 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 110.817 | € 199.785 | +€ 88.968 | +80,3% |
| Schulden | 17/49 | € 24.632 | € 25.479 | +€ 847 | +3,4% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 24.632 | € 25.479 | +€ 847 | +3,4% |
| Handelsschulden | 44 | € 2.439 | - | -€ 2.439 | |
| Leveranciers | 440/4 | € 2.439 | - | -€ 2.439 | |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 22.193 | € 25.479 | +€ 3.286 | +14,8% |
| Belastingen | 450/3 | € 22.193 | € 25.479 | +€ 3.286 | +14,8% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 3.709 | € 4.419 | +€ 710 | +19,1% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 91.301 | € 118.026 | +€ 26.725 | +29,3% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 87.592 | € 113.607 | +€ 26.015 | +29,7% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 382 | € 930 | +€ 548 | +143% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 382 | € 930 | +€ 548 | +143% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 88 | € 90 | +€ 2 | +2,3% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 88 | € 90 | +€ 2 | +2,3% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 87.886 | € 114.447 | +€ 26.561 | +30,2% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 19.193 | € 25.479 | +€ 6.286 | +32,8% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 68.693 | € 88.968 | +€ 20.275 | +29,5% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 68.693 | € 88.968 | +€ 20.275 | +29,5% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 17 oktober 2026 via checked.be.