OPUS 10: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
OPUS 10
Grootste bewegingen
- Liquide middelen +€ 24.256
stijging van € 24.256 (+36,4%), van € 66.617 naar € 90.872
vooral door Resultaat van het boekjaar (+€ 35.731) en Afschrijvingen (+€ 15.285)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 23.139
stijging van € 23.139 (+84,6%), van € 27.346 naar € 50.485
waarvan Overige vorderingen: +€ 24.891
- Materiële vaste activa +€ 13.497
stijging van € 13.497 (+104%), van € 12.986 naar € 26.483
waarvan Meubilair en rollend materieel: +€ 16.350
- Reserves +€ 23.591
stijging van € 23.591 (+69,4%), van € 33.981 naar € 57.572
waarvan Beschikbare reserves: +€ 23.591
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 14.140
stijging van € 14.140 (+39,6%), van € 35.743 naar € 49.883
waarvan Belastingen: +€ 16.627
- Overige schulden +€ 12.140
nieuw in 2025: € 12.140
- Handelsschulden +€ 11.677
stijging van € 11.677 (+42,9%), van € 27.233 naar € 38.911
- Bruto bedrijfsmarge +€ 59.577
stijging van € 59.577 (+44,0%), van € 135.354 naar € 194.931
- Belastingen +€ 13.905
nieuw in 2025: € 13.905
- Personeelskosten +€ 8.487
stijging van € 8.487 (+7,3%), van € 116.780 naar € 125.267
- Afschrijvingen +€ 3.576
stijging van € 3.576 (+30,5%), van € 11.709 naar € 15.285
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 118.023 | € 179.529 | +€ 61.507 | +52,1% |
| Vaste activa | 21/28 | € 22.166 | € 35.663 | +€ 13.497 | +60,9% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 12.986 | € 26.483 | +€ 13.497 | +104% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 0 | - | = | |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | - | € 16.350 | +€ 16.350 | |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 12.986 | € 10.133 | -€ 2.853 | -22,0% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 9.180 | € 9.180 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 95.857 | € 143.866 | +€ 48.010 | +50,1% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 27.346 | € 50.485 | +€ 23.139 | +84,6% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 1.970 | € 218 | -€ 1.752 | -88,9% |
| Overige vorderingen | 41 | € 25.376 | € 50.267 | +€ 24.891 | +98,1% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 66.617 | € 90.872 | +€ 24.256 | +36,4% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 1.894 | € 2.509 | +€ 614 | +32,4% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 118.023 | € 179.529 | +€ 61.507 | +52,1% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 54.115 | € 77.706 | +€ 23.591 | +43,6% |
| Inbreng | 10/11 | € 12.400 | € 12.400 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 33.981 | € 57.572 | +€ 23.591 | +69,4% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 32.121 | € 55.712 | +€ 23.591 | +73,4% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 7.733 | € 7.733 | = | 0,0% |
| Schulden | 17/49 | € 63.908 | € 101.824 | +€ 37.916 | +59,3% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 63.333 | € 101.359 | +€ 38.026 | +60,0% |
| Financiële schulden | 43 | € 357 | € 426 | +€ 69 | +19,2% |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 357 | € 426 | +€ 69 | +19,2% |
| Handelsschulden | 44 | € 27.233 | € 38.911 | +€ 11.677 | +42,9% |
| Leveranciers | 440/4 | € 27.233 | € 38.911 | +€ 11.677 | +42,9% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 35.743 | € 49.883 | +€ 14.140 | +39,6% |
| Belastingen | 450/3 | € 20.007 | € 36.635 | +€ 16.627 | +83,1% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 15.735 | € 13.248 | -€ 2.487 | -15,8% |
| Overige schulden | 47/48 | - | € 12.140 | +€ 12.140 | |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 575 | € 465 | -€ 110 | -19,1% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 196 | € 0 | -€ 196 | -100% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 116.780 | € 125.267 | +€ 8.487 | +7,3% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 11.709 | € 15.285 | +€ 3.576 | +30,5% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 2.032 | € 1.802 | -€ 231 | -11,3% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | € 3.400 | € 0 | -€ 3.400 | -100% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 135.354 | € 194.931 | +€ 59.577 | +44,0% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 1.432 | € 52.577 | +€ 51.145 | +3.571% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 0 | € 36 | +€ 36 | |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 0 | € 36 | +€ 36 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 2.168 | € 2.978 | +€ 810 | +37,4% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 2.168 | € 2.978 | +€ 810 | +37,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 735 | € 49.636 | +€ 50.371 | |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | - | € 13.905 | +€ 13.905 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 735 | € 35.731 | +€ 36.466 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 735 | € 35.731 | +€ 36.466 |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 13 oktober 2026 via checked.be.