OPTIQUE BRINKMANN: wat veranderde er
OPTIQUE BRINKMANN
Grootste bewegingen
- Geldbeleggingen +€ 94.397
stijging van € 94.397 (+104%), van € 90.603 naar € 185.000
- Liquide middelen -€ 41.870
daling van € 41.870 (-51,5%), van € 81.361 naar € 39.491
vooral door Geldbeleggingen (-€ 94.397) en Handelsschulden (-€ 24.996)
- Materiële vaste activa -€ 32.509
daling van € 32.509 (-20,8%), van € 156.187 naar € 123.678
- Voorraden en bestellingen -€ 13.405
daling van € 13.405 (-20,8%), van € 64.495 naar € 51.091
- Overgedragen winst (verlies) +€ 73.769
stijging van € 73.769 (+33,4%), van € 221.148 naar € 294.917
- Handelsschulden -€ 24.996
daling van € 24.996 (-40,5%), van € 61.781 naar € 36.784
- Schulden op meer dan één jaar -€ 18.862
daling van € 18.862 (-64,7%), van € 29.170 naar € 10.308
- Overige schulden -€ 14.400
niet meer vermeld in 2025 (was € 14.400)
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 11.741
daling van € 11.741 (-58,7%), van € 19.989 naar € 8.248
waarvan Bezoldigingen en sociale lasten: -€ 6.741
- Bruto bedrijfsmarge -€ 59.276
daling van € 59.276 (-30,0%), van € 197.281 naar € 138.005
- Personeelskosten -€ 34.795
daling van € 34.795 (-67,2%), van € 51.814 naar € 17.019
- Waardeverminderingen -€ 21.286
daling van € 21.286, van € 7.622 naar -€ 13.664
- Belastingen +€ 4.305
stijging van € 4.305 (+20,3%), van € 21.199 naar € 25.505
- Financiële kosten -€ 3.788
daling van € 3.788 (-69,1%), van € 5.482 naar € 1.694
waarvan Financiële kosten: -€ 3.924
Evolutie van het resultaat, 2024 tot 2025
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 424.121 | € 428.613 | +€ 4.492 | +1,1% |
| Vaste activa | 21/28 | € 157.187 | € 124.678 | -€ 32.509 | -20,7% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 156.187 | € 123.678 | -€ 32.509 | -20,8% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 26.688 | € 24.001 | -€ 2.687 | -10,1% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 73.557 | € 59.169 | -€ 14.388 | -19,6% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 55.942 | € 40.508 | -€ 15.434 | -27,6% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 1.000 | € 1.000 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 266.933 | € 303.935 | +€ 37.001 | +13,9% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 64.495 | € 51.091 | -€ 13.405 | -20,8% |
| Voorraden | 30/36 | € 64.495 | € 51.091 | -€ 13.405 | -20,8% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 24.528 | € 23.468 | -€ 1.061 | -4,3% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 5.187 | € 20.344 | +€ 15.157 | +292% |
| Overige vorderingen | 41 | € 19.341 | € 3.124 | -€ 16.218 | -83,9% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 90.603 | € 185.000 | +€ 94.397 | +104% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 81.361 | € 39.491 | -€ 41.870 | -51,5% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 5.945 | € 4.885 | -€ 1.060 | -17,8% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 424.121 | € 428.613 | +€ 4.492 | +1,1% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 280.642 | € 354.411 | +€ 73.769 | +26,3% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.592 | € 18.592 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 40.902 | € 40.902 | = | 0,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 5.902 | € 2.851 | -€ 3.051 | -51,7% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 2.851 | € 2.851 | = | 0,0% |
| Overige | 1319 | € 3.051 | - | -€ 3.051 | |
| Belastingvrije reserves | 132 | - | € 3.051 | +€ 3.051 | |
| Beschikbare reserves | 133 | € 35.000 | € 35.000 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 221.148 | € 294.917 | +€ 73.769 | +33,4% |
| Schulden | 17/49 | € 143.479 | € 74.202 | -€ 69.276 | -48,3% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 29.170 | € 10.308 | -€ 18.862 | -64,7% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 29.170 | € 10.308 | -€ 18.862 | -64,7% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 114.309 | € 63.895 | -€ 50.414 | -44,1% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 18.138 | € 18.862 | +€ 724 | +4,0% |
| Handelsschulden | 44 | € 61.781 | € 36.784 | -€ 24.996 | -40,5% |
| Leveranciers | 440/4 | € 61.781 | € 36.784 | -€ 24.996 | -40,5% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 19.989 | € 8.248 | -€ 11.741 | -58,7% |
| Belastingen | 450/3 | € 12.400 | € 7.400 | -€ 5.000 | -40,3% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 7.589 | € 848 | -€ 6.741 | -88,8% |
| Overige schulden | 47/48 | € 14.400 | - | -€ 14.400 | |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 13.695 | € 13.614 | -€ 80 | -0,6% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 51.814 | € 17.019 | -€ 34.795 | -67,2% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 32.680 | € 34.244 | +€ 1.565 | +4,8% |
| Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen) | 631/4 | € 7.622 | -€ 13.664 | -€ 21.286 | |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 5.199 | € 2.565 | -€ 2.634 | -50,7% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | € 1.877 | € 262 | -€ 1.615 | -86,0% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 197.281 | € 138.005 | -€ 59.276 | -30,0% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 98.089 | € 97.578 | -€ 511 | -0,5% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 4.322 | € 3.389 | -€ 933 | -21,6% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 4.322 | € 3.389 | -€ 933 | -21,6% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 5.482 | € 1.694 | -€ 3.788 | -69,1% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 5.482 | € 1.558 | -€ 3.924 | -71,6% |
| Niet-recurrente financiële kosten | 66B | - | € 136 | +€ 136 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 96.929 | € 99.273 | +€ 2.344 | +2,4% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 21.199 | € 25.505 | +€ 4.305 | +20,3% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 75.730 | € 73.769 | -€ 1.961 | -2,6% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 75.730 | € 73.769 | -€ 1.961 | -2,6% |
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 5 november 2026 via checked.be.