ONEWOOD: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
ONEWOOD
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa +€ 97.355
stijging van € 97.355 (+337,4%), van € 28.858 naar € 126.213
waarvan Leasing en soortgelijke rechten: +€ 100.597
- Liquide middelen +€ 47.624
stijging van € 47.624 (+1180,6%), van € 4.034 naar € 51.658
vooral door Schulden op meer dan één jaar (+€ 77.968) en Resultaat van het boekjaar (+€ 41.898)
- Voorraden en bestellingen +€ 8.962
stijging van € 8.962 (+154,7%), van € 5.794 naar € 14.757
waarvan Bestellingen in uitvoering: +€ 5.000
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 8.488
daling van € 8.488 (-23,2%), van € 36.599 naar € 28.111
waarvan Handelsvorderingen: -€ 12.428
- Schulden op meer dan één jaar +€ 77.968
stijging van € 77.968 (+4808,2%), van € 1.622 naar € 79.589
- Reserves +€ 41.039
stijging van € 41.039 (+255,1%), van € 16.090 naar € 57.129
- Handelsschulden +€ 10.738
stijging van € 10.738 (+31,0%), van € 34.633 naar € 45.371
- Overige schulden +€ 6.128
stijging van € 6.128 (+1565,5%), van € 391 naar € 6.519
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen +€ 5.599
stijging van € 5.599 (+89,2%), van € 6.274 naar € 11.873
- Bruto bedrijfsmarge +€ 23.847
stijging van € 23.847 (+46,4%), van € 51.405 naar € 75.252
- Afschrijvingen -€ 934
daling van € 934 (-4,2%), van € 22.032 naar € 21.098
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Kasstroombrug afgeleid
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 76.545 | € 222.157 | +€ 145.612 | +190,2% |
| Vaste activa | 21/28 | € 29.254 | € 126.509 | +€ 97.255 | +332,5% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 396 | € 296 | -€ 100 | -25,2% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 28.858 | € 126.213 | +€ 97.355 | +337,4% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 17.472 | € 20.144 | +€ 2.672 | +15,3% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 11.386 | € 5.472 | -€ 5.914 | -51,9% |
| Leasing en soortgelijke rechten | 25 | - | € 100.597 | +€ 100.597 | |
| Vlottende activa | 29/58 | € 47.291 | € 95.648 | +€ 48.357 | +102,3% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 5.794 | € 14.757 | +€ 8.962 | +154,7% |
| Voorraden | 30/36 | € 5.794 | € 9.757 | +€ 3.962 | +68,4% |
| Bestellingen in uitvoering | 37 | - | € 5.000 | +€ 5.000 | |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 36.599 | € 28.111 | -€ 8.488 | -23,2% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 29.285 | € 16.857 | -€ 12.428 | -42,4% |
| Overige vorderingen | 41 | € 7.314 | € 11.254 | +€ 3.941 | +53,9% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 4.034 | € 51.658 | +€ 47.624 | +1180,6% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 864 | € 1.123 | +€ 259 | +29,9% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 76.545 | € 222.157 | +€ 145.612 | +190,2% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 19.090 | € 60.129 | +€ 41.039 | +215,0% |
| Inbreng | 10/11 | € 3.000 | € 3.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 16.090 | € 57.129 | +€ 41.039 | +255,1% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 16.090 | € 57.129 | +€ 41.039 | +255,1% |
| Schulden | 17/49 | € 57.455 | € 162.027 | +€ 104.573 | +182,0% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 1.622 | € 79.589 | +€ 77.968 | +4808,2% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 1.622 | € 79.589 | +€ 77.968 | +4808,2% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 55.499 | € 78.125 | +€ 22.626 | +40,8% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 6.274 | € 11.873 | +€ 5.599 | +89,2% |
| Handelsschulden | 44 | € 34.633 | € 45.371 | +€ 10.738 | +31,0% |
| Leveranciers | 440/4 | € 34.633 | € 45.371 | +€ 10.738 | +31,0% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 14.201 | € 14.362 | +€ 160 | +1,1% |
| Belastingen | 450/3 | € 14.201 | € 14.362 | +€ 160 | +1,1% |
| Overige schulden | 47/48 | € 391 | € 6.519 | +€ 6.128 | +1565,5% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 334 | € 4.313 | +€ 3.979 | +1191,6% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 22.032 | € 21.098 | -€ 934 | -4,2% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.094 | € 513 | -€ 581 | -53,1% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 51.405 | € 75.252 | +€ 23.847 | +46,4% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 28.280 | € 53.642 | +€ 25.362 | +89,7% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 3 | € 96 | +€ 93 | +2873,9% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 3 | € 96 | +€ 93 | +2873,9% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 3.207 | € 3.253 | +€ 46 | +1,4% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 3.207 | € 3.253 | +€ 46 | +1,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 25.076 | € 50.485 | +€ 25.409 | +101,3% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 8.186 | € 8.587 | +€ 400 | +4,9% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 16.890 | € 41.898 | +€ 25.008 | +148,1% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 16.890 | € 41.898 | +€ 25.008 | +148,1% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 juni 2024 en 30 juni 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 12 oktober 2026 via checked.be.