OMC: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
OMC
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 1.379
daling van € 1.379 (-82,2%), van € 1.677 naar € 298
waarvan Handelsvorderingen: -€ 1.400
- Liquide middelen -€ 456
daling van € 456 (-69,8%), van € 654 naar € 198
vooral door Resultaat van het boekjaar (-€ 3.556) en Handelsschulden (-€ 2.783)
- Overige schulden +€ 4.504
stijging van € 4.504 (+5.182%), van € 87 naar € 4.591
- Overgedragen winst (verlies) -€ 3.556
daling van € 3.556 (-100%), van -€ 3.539 naar -€ 7.095
- Handelsschulden -€ 2.783
niet meer vermeld in 2025 (was € 2.783)
- Bruto bedrijfsmarge -€ 1.232
daling van € 1.232 (-57,7%), van -€ 2.134 naar -€ 3.366
- Financiële kosten +€ 71
stijging van € 71 (+59,7%), van € 119 naar € 190
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 2.331 | € 496 | -€ 1.835 | -78,7% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 2.331 | € 496 | -€ 1.835 | -78,7% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 1.677 | € 298 | -€ 1.379 | -82,2% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 1.400 | - | -€ 1.400 | |
| Overige vorderingen | 41 | € 277 | € 298 | +€ 21 | +7,6% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 654 | € 198 | -€ 456 | -69,8% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 2.331 | € 496 | -€ 1.835 | -78,7% |
| Eigen vermogen | 10/15 | -€ 539 | -€ 4.095 | -€ 3.556 | -660% |
| Inbreng | 10/11 | € 3.000 | € 3.000 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 3.539 | -€ 7.095 | -€ 3.556 | -100% |
| Schulden | 17/49 | € 2.870 | € 4.591 | +€ 1.721 | +60,0% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 2.870 | € 4.591 | +€ 1.721 | +60,0% |
| Handelsschulden | 44 | € 2.783 | - | -€ 2.783 | |
| Leveranciers | 440/4 | € 2.783 | - | -€ 2.783 | |
| Overige schulden | 47/48 | € 87 | € 4.591 | +€ 4.504 | +5.182% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | -€ 2.134 | -€ 3.366 | -€ 1.232 | -57,7% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 2.134 | -€ 3.366 | -€ 1.232 | -57,7% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 119 | € 190 | +€ 71 | +59,7% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 119 | € 190 | +€ 71 | +59,7% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 2.253 | -€ 3.556 | -€ 1.303 | -57,8% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 2.253 | -€ 3.556 | -€ 1.303 | -57,8% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 2.253 | -€ 3.556 | -€ 1.303 | -57,8% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 14 oktober 2026 via checked.be.