OCK: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
OCK
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa +€ 31.941
stijging van € 31.941 (+122%), van € 26.110 naar € 58.051
waarvan Meubilair en rollend materieel: +€ 31.699
- Liquide middelen -€ 9.300
daling van € 9.300 (-44,9%), van € 20.730 naar € 11.430
vooral door Investeringen in vaste activa (netto) (-€ 41.696) en Overige schulden (-€ 9.051)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 5.194
stijging van € 5.194 (+230%), van € 2.259 naar € 7.453
waarvan Overige vorderingen: +€ 4.942
- Voorraden en bestellingen -€ 1.150
daling van € 1.150 (-61,3%), van € 1.875 naar € 725
- Schulden op meer dan één jaar +€ 30.252
nieuw in 2025: € 30.252
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen +€ 11.087
nieuw in 2025: € 11.087
- Overige schulden -€ 9.051
daling van € 9.051 (-88,3%), van € 10.253 naar € 1.203
- Handelsschulden -€ 5.611
daling van € 5.611 (-31,6%), van € 17.772 naar € 12.161
- Overgedragen winst (verlies) +€ 3.610
stijging van € 3.610 (+23,7%), van € 15.231 naar € 18.841
- Bruto bedrijfsmarge +€ 15.877
stijging van € 15.877 (+52,8%), van € 30.047 naar € 45.923
- Afschrijvingen +€ 5.893
stijging van € 5.893 (+153%), van € 3.861 naar € 9.755
- Belastingen -€ 2.536
daling van € 2.536 (-31,8%), van € 7.966 naar € 5.430
- Andere bedrijfskosten -€ 2.156
daling van € 2.156 (-74,6%), van € 2.891 naar € 735
- Financiële kosten +€ 1.655
stijging van € 1.655 (+1.368%), van € 121 naar € 1.776
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 50.973 | € 77.659 | +€ 26.686 | +52,4% |
| Vaste activa | 21/28 | € 26.110 | € 58.051 | +€ 31.941 | +122% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 26.110 | € 58.051 | +€ 31.941 | +122% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 1.043 | € 2.035 | +€ 993 | +95,2% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 18.134 | € 49.833 | +€ 31.699 | +175% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 6.933 | € 6.183 | -€ 750 | -10,8% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 24.863 | € 19.608 | -€ 5.256 | -21,1% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 1.875 | € 725 | -€ 1.150 | -61,3% |
| Voorraden | 30/36 | € 1.875 | € 725 | -€ 1.150 | -61,3% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 2.259 | € 7.453 | +€ 5.194 | +230% |
| Handelsvorderingen | 40 | - | € 252 | +€ 252 | |
| Overige vorderingen | 41 | € 2.259 | € 7.201 | +€ 4.942 | +219% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 20.730 | € 11.430 | -€ 9.300 | -44,9% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 50.973 | € 77.659 | +€ 26.686 | +52,4% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 16.231 | € 19.841 | +€ 3.610 | +22,2% |
| Inbreng | 10/11 | € 1.000 | € 1.000 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 15.231 | € 18.841 | +€ 3.610 | +23,7% |
| Schulden | 17/49 | € 34.742 | € 57.818 | +€ 23.076 | +66,4% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | - | € 30.252 | +€ 30.252 | |
| Financiële schulden | 170/4 | - | € 30.252 | +€ 30.252 | |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 34.742 | € 27.565 | -€ 7.176 | -20,7% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | - | € 11.087 | +€ 11.087 | |
| Handelsschulden | 44 | € 17.772 | € 12.161 | -€ 5.611 | -31,6% |
| Leveranciers | 440/4 | € 17.772 | € 12.161 | -€ 5.611 | -31,6% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 6.716 | € 3.115 | -€ 3.601 | -53,6% |
| Belastingen | 450/3 | € 5.416 | € 515 | -€ 4.901 | -90,5% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 1.300 | € 2.600 | +€ 1.300 | +100% |
| Overige schulden | 47/48 | € 10.253 | € 1.203 | -€ 9.051 | -88,3% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 3.861 | € 9.755 | +€ 5.893 | +153% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 2.891 | € 735 | -€ 2.156 | -74,6% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | - | € 23.028 | +€ 23.028 | |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 30.047 | € 45.923 | +€ 15.877 | +52,8% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 23.295 | € 12.406 | -€ 10.889 | -46,7% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 23 | € 128 | +€ 105 | +448% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 23 | € 128 | +€ 105 | +448% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 121 | € 1.776 | +€ 1.655 | +1.368% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 121 | € 1.776 | +€ 1.655 | +1.368% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 23.197 | € 10.758 | -€ 12.440 | -53,6% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 7.966 | € 5.430 | -€ 2.536 | -31,8% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 15.231 | € 5.328 | -€ 9.903 | -65,0% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 15.231 | € 5.328 | -€ 9.903 | -65,0% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 15 oktober 2026 via checked.be.