Obinis: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
Obinis
Grootste bewegingen
- Liquide middelen +€ 111.558
stijging van € 111.558 (+46,0%), van € 242.660 naar € 354.218
vooral door Resultaat van het boekjaar (+€ 109.115) en Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten (+€ 24.201)
- Geldbeleggingen +€ 24.000
stijging van € 24.000 (+109%), van € 22.000 naar € 46.000
- Reserves +€ 109.115
stijging van € 109.115 (+46,0%), van € 237.176 naar € 346.291
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 24.201
stijging van € 24.201 (+54,4%), van € 44.486 naar € 68.688
waarvan Belastingen: +€ 24.201
- Bruto bedrijfsmarge +€ 3.456
stijging van € 3.456 (+2,6%), van € 134.021 naar € 137.478
- Financiële opbrengsten +€ 1.812
stijging van € 1.812 (+86,8%), van € 2.088 naar € 3.899
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 287.943 | € 420.236 | +€ 132.293 | +45,9% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 287.943 | € 420.236 | +€ 132.293 | +45,9% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 21.780 | € 18.150 | -€ 3.630 | -16,7% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 21.780 | € 18.150 | -€ 3.630 | -16,7% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 22.000 | € 46.000 | +€ 24.000 | +109% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 242.660 | € 354.218 | +€ 111.558 | +46,0% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 1.504 | € 1.869 | +€ 365 | +24,3% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 287.943 | € 420.236 | +€ 132.293 | +45,9% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 238.176 | € 347.291 | +€ 109.115 | +45,8% |
| Inbreng | 10/11 | € 1.000 | € 1.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 237.176 | € 346.291 | +€ 109.115 | +46,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 237.176 | € 346.291 | +€ 109.115 | +46,0% |
| Schulden | 17/49 | € 49.767 | € 72.946 | +€ 23.178 | +46,6% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 49.767 | € 72.946 | +€ 23.178 | +46,6% |
| Handelsschulden | 44 | € 2.829 | € 2.082 | -€ 747 | -26,4% |
| Leveranciers | 440/4 | € 2.829 | € 2.082 | -€ 747 | -26,4% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 44.486 | € 68.688 | +€ 24.201 | +54,4% |
| Belastingen | 450/3 | € 42.658 | € 66.860 | +€ 24.201 | +56,7% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 1.828 | € 1.828 | = | 0,0% |
| Overige schulden | 47/48 | € 2.452 | € 2.176 | -€ 276 | -11,3% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.458 | € 1.724 | +€ 266 | +18,3% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 134.021 | € 137.478 | +€ 3.456 | +2,6% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 132.563 | € 135.753 | +€ 3.190 | +2,4% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 2.088 | € 3.899 | +€ 1.812 | +86,8% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 2.088 | € 3.899 | +€ 1.812 | +86,8% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 1.860 | € 1.232 | -€ 628 | -33,8% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 1.860 | € 1.232 | -€ 628 | -33,8% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 132.791 | € 138.421 | +€ 5.630 | +4,2% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 28.798 | € 29.306 | +€ 508 | +1,8% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 103.993 | € 109.115 | +€ 5.122 | +4,9% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 103.993 | € 109.115 | +€ 5.122 | +4,9% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 14 oktober 2026 via checked.be.