Nutricom: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
Nutricom
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa +€ 295.990
stijging van € 295.990 (+39,6%), van € 747.904 naar € 1,0 mln
waarvan Terreinen en gebouwen: +€ 354.860
- Voorraden en bestellingen -€ 215.350
daling van € 215.350 (-57,6%), van € 373.750 naar € 158.400
- Liquide middelen +€ 124.531
stijging van € 124.531 (+145%), van € 86.066 naar € 210.596
vooral door Voorraden en bestellingen (+€ 215.350) en Schulden op meer dan één jaar (+€ 186.686)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 111.708
stijging van € 111.708 (+261%), van € 42.859 naar € 154.567
waarvan Handelsvorderingen: +€ 118.433
- Overlopende rekeningen (activa) -€ 82.031
daling van € 82.031 (-99,0%), van € 82.866 naar € 835
- Schulden op meer dan één jaar +€ 186.686
stijging van € 186.686 (+32,0%), van € 584.032 naar € 770.718
- Overige schulden -€ 128.704
daling van € 128.704 (-87,8%), van € 146.574 naar € 17.871
- Reserves +€ 122.690
stijging van € 122.690 (+32,9%), van € 372.926 naar € 495.616
- Ontvangen vooruitbetalingen +€ 80.000
nieuw in 2025: € 80.000
- Overlopende rekeningen (passiva) -€ 38.659
daling van € 38.659 (-64,3%), van € 60.116 naar € 21.457
- Afschrijvingen +€ 57.815
stijging van € 57.815 (+68,2%), van € 84.794 naar € 142.609
- Bruto bedrijfsmarge -€ 21.883
daling van € 21.883 (-5,9%), van € 369.678 naar € 347.795
- Andere bedrijfskosten -€ 9.437
daling van € 9.437 (-68,4%), van € 13.791 naar € 4.355
- Belastingen -€ 7.496
daling van € 7.496 (-14,8%), van € 50.498 naar € 43.002
- Financiële kosten +€ 5.186
stijging van € 5.186 (+17,3%), van € 30.019 naar € 35.205
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 1.333.445 | € 1.568.292 | +€ 234.848 | +17,6% |
| Vaste activa | 21/28 | € 747.904 | € 1.043.894 | +€ 295.990 | +39,6% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 747.904 | € 1.043.894 | +€ 295.990 | +39,6% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 513.636 | € 868.496 | +€ 354.860 | +69,1% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 234.268 | € 175.397 | -€ 58.871 | -25,1% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 585.541 | € 524.399 | -€ 61.142 | -10,4% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 373.750 | € 158.400 | -€ 215.350 | -57,6% |
| Voorraden | 30/36 | € 373.750 | € 158.400 | -€ 215.350 | -57,6% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 42.859 | € 154.567 | +€ 111.708 | +261% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 34.221 | € 152.654 | +€ 118.433 | +346% |
| Overige vorderingen | 41 | € 8.638 | € 1.914 | -€ 6.725 | -77,8% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 86.066 | € 210.596 | +€ 124.531 | +145% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 82.866 | € 835 | -€ 82.031 | -99,0% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 1.333.445 | € 1.568.292 | +€ 234.848 | +17,6% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 373.926 | € 496.616 | +€ 122.690 | +32,8% |
| Inbreng | 10/11 | € 1.000 | € 1.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 372.926 | € 495.616 | +€ 122.690 | +32,9% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 372.926 | € 495.616 | +€ 122.690 | +32,9% |
| Schulden | 17/49 | € 959.519 | € 1.071.676 | +€ 112.157 | +11,7% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 584.032 | € 770.718 | +€ 186.686 | +32,0% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 584.032 | € 770.718 | +€ 186.686 | +32,0% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 315.372 | € 279.502 | -€ 35.869 | -11,4% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 145.887 | € 159.703 | +€ 13.816 | +9,5% |
| Financiële schulden | 43 | € 0 | - | = | |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 0 | - | = | |
| Handelsschulden | 44 | € 22.022 | € 18.627 | -€ 3.395 | -15,4% |
| Leveranciers | 440/4 | € 22.022 | € 18.627 | -€ 3.395 | -15,4% |
| Vooruitbetalingen op bestellingen | 46 | - | € 80.000 | +€ 80.000 | |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 888 | € 3.302 | +€ 2.414 | +272% |
| Belastingen | 450/3 | € 888 | € 3.302 | +€ 2.414 | +272% |
| Overige schulden | 47/48 | € 146.574 | € 17.871 | -€ 128.704 | -87,8% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 60.116 | € 21.457 | -€ 38.659 | -64,3% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 84.794 | € 142.609 | +€ 57.815 | +68,2% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 13.791 | € 4.355 | -€ 9.437 | -68,4% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | € 10.191 | € 0 | -€ 10.191 | -100% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 369.678 | € 347.795 | -€ 21.883 | -5,9% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 260.901 | € 200.831 | -€ 60.070 | -23,0% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 78 | € 66 | -€ 12 | -15,7% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 78 | € 66 | -€ 12 | -15,7% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 30.019 | € 35.205 | +€ 5.186 | +17,3% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 30.019 | € 35.205 | +€ 5.186 | +17,3% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 230.960 | € 165.692 | -€ 65.268 | -28,3% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 50.498 | € 43.002 | -€ 7.496 | -14,8% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 180.462 | € 122.690 | -€ 57.771 | -32,0% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 180.462 | € 122.690 | -€ 57.771 | -32,0% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 13 oktober 2026 via checked.be.