Notavitis: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
Notavitis
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa +€ 148.923
stijging van € 148.923 (+46,3%), van € 321.930 naar € 470.852
waarvan Terreinen en gebouwen: +€ 163.694
- Schulden op meer dan één jaar +€ 153.094
stijging van € 153.094 (+208%), van € 73.700 naar € 226.794
- Overgedragen winst (verlies) -€ 32.516
daling van € 32.516 (-45,8%), van € 71.014 naar € 38.499
- Overige schulden +€ 26.371
stijging van € 26.371 (+83,3%), van € 31.671 naar € 58.041
- Handelsschulden +€ 8.783
stijging van € 8.783 (+1.428%), van € 615 naar € 9.398
- Afschrijvingen +€ 24.253
stijging van € 24.253 (+135%), van € 18.000 naar € 42.253
- Bruto bedrijfsmarge +€ 15.566
stijging van € 15.566 (+109%), van € 14.284 naar € 29.850
- Andere bedrijfskosten +€ 11.926
stijging van € 11.926 (+228%), van € 5.240 naar € 17.166
- Financiële kosten +€ 4.004
stijging van € 4.004 (+201%), van € 1.990 naar € 5.994
- Belastingen -€ 347
daling van € 347, van € 200 naar -€ 147
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Een kasstroombrug vraagt twee opeenvolgende boekjaren: het resultaat en de afschrijvingen van één jaar verklaren geen verschil over meerdere jaren. Kies twee boekjaren die op elkaar volgen.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 340.084 | € 495.472 | +€ 155.389 | +45,7% |
| Vaste activa | 21/28 | € 322.050 | € 470.972 | +€ 148.923 | +46,2% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 321.930 | € 470.852 | +€ 148.923 | +46,3% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 302.729 | € 466.423 | +€ 163.694 | +54,1% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 19.200 | € 4.429 | -€ 14.771 | -76,9% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 120 | € 120 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 18.034 | € 24.500 | +€ 6.466 | +35,9% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 15.652 | € 19.968 | +€ 4.316 | +27,6% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 4.814 | € 12.894 | +€ 8.079 | +168% |
| Overige vorderingen | 41 | € 10.838 | € 7.074 | -€ 3.764 | -34,7% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 1.834 | € 4.532 | +€ 2.698 | +147% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 548 | - | -€ 548 | |
| Totaal passiva | 10/49 | € 340.084 | € 495.472 | +€ 155.389 | +45,7% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 200.695 | € 166.265 | -€ 34.430 | -17,2% |
| Inbreng | 10/11 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 123.481 | € 121.567 | -€ 1.915 | -1,6% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 1.860 | - | -€ 1.860 | |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 1.860 | - | -€ 1.860 | |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 34.746 | € 32.832 | -€ 1.915 | -5,5% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 86.875 | € 88.735 | +€ 1.860 | +2,1% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 71.014 | € 38.499 | -€ 32.516 | -45,8% |
| Voorzieningen en uitgestelde belastingen | 16 | € 17.892 | € 16.906 | -€ 986 | -5,5% |
| Uitgestelde belastingen | 168 | € 17.892 | € 16.906 | -€ 986 | -5,5% |
| Schulden | 17/49 | € 121.496 | € 312.301 | +€ 190.805 | +157% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 73.700 | € 226.794 | +€ 153.094 | +208% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 73.700 | € 226.794 | +€ 153.094 | +208% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 47.796 | € 84.617 | +€ 36.821 | +77,0% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 14.168 | € 16.978 | +€ 2.810 | +19,8% |
| Handelsschulden | 44 | € 615 | € 9.398 | +€ 8.783 | +1.428% |
| Leveranciers | 440/4 | € 615 | € 9.398 | +€ 8.783 | +1.428% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 1.342 | € 200 | -€ 1.142 | -85,1% |
| Belastingen | 450/3 | € 1.342 | € 200 | -€ 1.142 | -85,1% |
| Overige schulden | 47/48 | € 31.671 | € 58.041 | +€ 26.371 | +83,3% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | - | € 890 | +€ 890 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 18.000 | € 42.253 | +€ 24.253 | +135% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 5.240 | € 17.166 | +€ 11.926 | +228% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 14.284 | € 29.850 | +€ 15.566 | +109% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 8.956 | -€ 29.569 | -€ 20.613 | -230% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 1.990 | € 5.994 | +€ 4.004 | +201% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 1.990 | € 5.994 | +€ 4.004 | +201% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 10.946 | -€ 35.563 | -€ 24.618 | -225% |
| Onttrekking aan de uitgestelde belastingen | 780 | € 657 | € 986 | +€ 329 | +50,0% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 200 | -€ 147 | -€ 347 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 10.489 | -€ 34.430 | -€ 23.942 | -228% |
| Onttrekking aan de belastingvrije reserves | 789 | € 1.277 | € 1.915 | +€ 638 | +50,0% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 9.212 | -€ 32.516 | -€ 23.304 | -253% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 juni 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 14 oktober 2026 via checked.be.