NEXTYP: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
NEXTYP
Grootste bewegingen
- Liquide middelen +€ 24.965
stijging van € 24.965 (+36,7%), van € 68.008 naar € 92.973
vooral door Overige schulden (+€ 73.339) en Resultaat van het boekjaar (+€ 32.652)
- Materiële vaste activa +€ 15.710
stijging van € 15.710 (+429%), van € 3.664 naar € 19.374
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 6.324
daling van € 6.324 (-29,9%), van € 21.163 naar € 14.839
waarvan Handelsvorderingen: -€ 9.618
- Overige schulden +€ 73.339
stijging van € 73.339 (+4.889%), van € 1.500 naar € 74.839
- Reserves -€ 41.634
daling van € 41.634 (-50,3%), van € 82.703 naar € 41.069
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 2.370
stijging van € 2.370 (+38,6%), van € 6.144 naar € 8.514
waarvan Belastingen: +€ 1.656
- Bruto bedrijfsmarge +€ 20.477
stijging van € 20.477 (+65,1%), van € 31.435 naar € 51.912
- Belastingen +€ 6.005
stijging van € 6.005 (+102%), van € 5.895 naar € 11.900
- Afschrijvingen +€ 3.027
stijging van € 3.027 (+97,0%), van € 3.120 naar € 6.147
- Financiële kosten -€ 781
daling van € 781 (-62,8%), van € 1.243 naar € 462
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 94.333 | € 128.610 | +€ 34.277 | +36,3% |
| Vaste activa | 21/28 | € 3.664 | € 19.374 | +€ 15.710 | +429% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 3.664 | € 19.374 | +€ 15.710 | +429% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 3.664 | € 19.374 | +€ 15.710 | +429% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 90.669 | € 109.236 | +€ 18.567 | +20,5% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 21.163 | € 14.839 | -€ 6.324 | -29,9% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 19.450 | € 9.832 | -€ 9.618 | -49,4% |
| Overige vorderingen | 41 | € 1.713 | € 5.007 | +€ 3.294 | +192% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 68.008 | € 92.973 | +€ 24.965 | +36,7% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 1.498 | € 1.424 | -€ 74 | -4,9% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 94.333 | € 128.610 | +€ 34.277 | +36,3% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 83.703 | € 42.069 | -€ 41.634 | -49,7% |
| Inbreng | 10/11 | € 1.000 | € 1.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 82.703 | € 41.069 | -€ 41.634 | -50,3% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 82.703 | € 41.069 | -€ 41.634 | -50,3% |
| Schulden | 17/49 | € 10.630 | € 86.541 | +€ 75.911 | +714% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 10.630 | € 86.541 | +€ 75.911 | +714% |
| Handelsschulden | 44 | € 2.986 | € 3.188 | +€ 202 | +6,8% |
| Leveranciers | 440/4 | € 2.986 | € 3.188 | +€ 202 | +6,8% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 6.144 | € 8.514 | +€ 2.370 | +38,6% |
| Belastingen | 450/3 | € 6.144 | € 7.800 | +€ 1.656 | +27,0% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | - | € 714 | +€ 714 | |
| Overige schulden | 47/48 | € 1.500 | € 74.839 | +€ 73.339 | +4.889% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 3.120 | € 6.147 | +€ 3.027 | +97,0% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 727 | € 751 | +€ 24 | +3,3% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 31.435 | € 51.912 | +€ 20.477 | +65,1% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 27.588 | € 45.014 | +€ 17.426 | +63,2% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 1.243 | € 462 | -€ 781 | -62,8% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 1.243 | € 462 | -€ 781 | -62,8% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 26.345 | € 44.552 | +€ 18.207 | +69,1% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 5.895 | € 11.900 | +€ 6.005 | +102% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 20.450 | € 32.652 | +€ 12.202 | +59,7% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 20.450 | € 32.652 | +€ 12.202 | +59,7% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 13 oktober 2026 via checked.be.