NEWTREE Group: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
NEWTREE Group
Grootste bewegingen
- Voorraden en bestellingen -€ 125.211
daling van € 125.211 (-70,9%), van € 176.627 naar € 51.417
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 57.236
daling van € 57.236 (-52,2%), van € 109.728 naar € 52.492
waarvan Handelsvorderingen: -€ 61.251
- Financiële vaste activa -€ 20.828
daling van € 20.828 (-3,9%), van € 529.730 naar € 508.902
- Overgedragen winst (verlies) -€ 341.998
daling van € 341.998 (-24,9%), van -€ 1,4 mln naar -€ 1,7 mln
- Inbreng +€ 200.000
stijging van € 200.000 (+9,4%), van € 2,1 mln naar € 2,3 mln
- Overige schulden -€ 45.086
daling van € 45.086 (-87,4%), van € 51.566 naar € 6.480
- Handelsschulden -€ 24.000
daling van € 24.000 (-40,8%), van € 58.820 naar € 34.820
- Personeelskosten +€ 30.663
stijging van € 30.663 (+30,8%), van € 99.625 naar € 130.288
- Waardeverminderingen -€ 26.779
daling van € 26.779, van € 8.289 naar -€ 18.490
- Bruto bedrijfsmarge -€ 20.681
daling van € 20.681 (-16,6%), van -€ 124.549 naar -€ 145.230
- Financiële opbrengsten +€ 6.881
stijging van € 6.881 (+2.181%), van € 316 naar € 7.197
waarvan Niet-recurrente financiële opbrengsten: +€ 7.151
- Andere bedrijfskosten +€ 3.940
stijging van € 3.940 (+311%), van € 1.266 naar € 5.206
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 876.486 | € 662.443 | -€ 214.043 | -24,4% |
| Vaste activa | 21/28 | € 561.386 | € 535.950 | -€ 25.436 | -4,5% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 30.124 | € 23.041 | -€ 7.083 | -23,5% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 1.531 | € 4.006 | +€ 2.475 | +162% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 1.467 | € 2.704 | +€ 1.238 | +84,4% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 64 | € 1.302 | +€ 1.238 | +1.927% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 529.730 | € 508.902 | -€ 20.828 | -3,9% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 315.100 | € 126.493 | -€ 188.607 | -59,9% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 176.627 | € 51.417 | -€ 125.211 | -70,9% |
| Voorraden | 30/36 | € 176.627 | € 51.417 | -€ 125.211 | -70,9% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 109.728 | € 52.492 | -€ 57.236 | -52,2% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 90.927 | € 29.676 | -€ 61.251 | -67,4% |
| Overige vorderingen | 41 | € 18.801 | € 22.816 | +€ 4.015 | +21,4% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 4 | € 4 | = | 0,0% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 27.071 | € 22.580 | -€ 4.491 | -16,6% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 1.670 | - | -€ 1.670 | |
| Totaal passiva | 10/49 | € 876.486 | € 662.443 | -€ 214.043 | -24,4% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 752.862 | € 610.864 | -€ 141.998 | -18,9% |
| Inbreng | 10/11 | € 2.125.987 | € 2.325.987 | +€ 200.000 | +9,4% |
| Kapitaal | 10 | € 2.125.987 | € 2.325.987 | +€ 200.000 | +9,4% |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 2.375.987 | € 2.375.987 | = | 0,0% |
| Niet-opgevraagd kapitaal | 101 | € 250.000 | € 50.000 | -€ 200.000 | -80,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 1.373.125 | -€ 1.715.123 | -€ 341.998 | -24,9% |
| Schulden | 17/49 | € 123.624 | € 51.579 | -€ 72.046 | -58,3% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 123.624 | € 51.579 | -€ 72.046 | -58,3% |
| Handelsschulden | 44 | € 58.820 | € 34.820 | -€ 24.000 | -40,8% |
| Leveranciers | 440/4 | € 58.820 | € 34.820 | -€ 24.000 | -40,8% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 13.239 | € 10.279 | -€ 2.960 | -22,4% |
| Belastingen | 450/3 | € 1.671 | € 60 | -€ 1.611 | -96,4% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 11.568 | € 10.219 | -€ 1.349 | -11,7% |
| Overige schulden | 47/48 | € 51.566 | € 6.480 | -€ 45.086 | -87,4% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 99.625 | € 130.288 | +€ 30.663 | +30,8% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 11.751 | € 10.039 | -€ 1.712 | -14,6% |
| Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen) | 631/4 | € 8.289 | -€ 18.490 | -€ 26.779 | |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.266 | € 5.206 | +€ 3.940 | +311% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | - | € 76.069 | +€ 76.069 | |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | -€ 124.549 | -€ 145.230 | -€ 20.681 | -16,6% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 245.479 | -€ 348.343 | -€ 102.863 | -41,9% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 316 | € 7.197 | +€ 6.881 | +2.181% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 316 | € 46 | -€ 269 | -85,3% |
| Niet-recurrente financiële opbrengsten | 76B | - | € 7.151 | +€ 7.151 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 1.107 | € 852 | -€ 255 | -23,0% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 1.107 | € 852 | -€ 255 | -23,0% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 246.271 | -€ 341.998 | -€ 95.727 | -38,9% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | -€ 429 | - | +€ 429 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 245.842 | -€ 341.998 | -€ 96.156 | -39,1% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 245.842 | -€ 341.998 | -€ 96.156 | -39,1% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 16 oktober 2026 via checked.be.