NEST architecten: wat veranderde er
NEST architecten
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 50.743
stijging van € 50.743 (+35,3%), van € 143.870 naar € 194.613
waarvan Handelsvorderingen: +€ 50.990
- Liquide middelen -€ 23.798
daling van € 23.798 (-17,5%), van € 136.326 naar € 112.528
vooral door Vorderingen op ten hoogste één jaar (-€ 50.743) en Investeringen in vaste activa (netto) (-€ 11.106)
- Materiële vaste activa +€ 7.430
stijging van € 7.430 (+233%), van € 3.188 naar € 10.617
waarvan Meubilair en rollend materieel: +€ 5.706
- Handelsschulden +€ 22.849
stijging van € 22.849 (+9,5%), van € 241.750 naar € 264.599
- Overgedragen winst (verlies) +€ 10.593
stijging van € 10.593 (+35,0%), van € 30.257 naar € 40.851
- Afschrijvingen +€ 2.614
stijging van € 2.614 (+246%), van € 1.062 naar € 3.676
- Bruto bedrijfsmarge +€ 1.091
stijging van € 1.091 (+5,7%), van € 19.020 naar € 20.111
- Belastingen +€ 646
stijging van € 646 (+14,2%), van € 4.538 naar € 5.184
Evolutie van het resultaat, 2024 tot 2025
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 283.384 | € 317.759 | +€ 34.375 | +12,1% |
| Vaste activa | 21/28 | € 3.188 | € 10.617 | +€ 7.430 | +233% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 3.188 | € 10.617 | +€ 7.430 | +233% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | - | € 1.724 | +€ 1.724 | |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 3.188 | € 8.894 | +€ 5.706 | +179% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 280.197 | € 307.142 | +€ 26.945 | +9,6% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 143.870 | € 194.613 | +€ 50.743 | +35,3% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 143.379 | € 194.369 | +€ 50.990 | +35,6% |
| Overige vorderingen | 41 | € 491 | € 244 | -€ 247 | -50,3% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 136.326 | € 112.528 | -€ 23.798 | -17,5% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 283.384 | € 317.759 | +€ 34.375 | +12,1% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 33.257 | € 43.851 | +€ 10.593 | +31,9% |
| Inbreng | 10/11 | € 3.000 | € 3.000 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 30.257 | € 40.851 | +€ 10.593 | +35,0% |
| Schulden | 17/49 | € 250.127 | € 273.909 | +€ 23.781 | +9,5% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 250.127 | € 273.909 | +€ 23.781 | +9,5% |
| Handelsschulden | 44 | € 241.750 | € 264.599 | +€ 22.849 | +9,5% |
| Leveranciers | 440/4 | € 241.750 | € 264.599 | +€ 22.849 | +9,5% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 8.378 | € 9.309 | +€ 932 | +11,1% |
| Belastingen | 450/3 | € 8.378 | € 9.309 | +€ 932 | +11,1% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 1.062 | € 3.676 | +€ 2.614 | +246% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 384 | € 528 | +€ 143 | +37,3% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 19.020 | € 20.111 | +€ 1.091 | +5,7% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 17.573 | € 15.907 | -€ 1.666 | -9,5% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 128 | € 129 | +€ 1 | +0,9% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 128 | € 129 | +€ 1 | +0,9% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 17.445 | € 15.778 | -€ 1.667 | -9,6% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 4.538 | € 5.184 | +€ 646 | +14,2% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 12.907 | € 10.593 | -€ 2.313 | -17,9% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 12.907 | € 10.593 | -€ 2.313 | -17,9% |
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 juni 2024 en 30 juni 2025. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 5 november 2026 via checked.be.