MULTICOPIE BERNARD: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
MULTICOPIE BERNARD
Grootste bewegingen
- Liquide middelen +€ 2.994
stijging van € 2.994 (+650%), van € 461 naar € 3.455
vooral door Resultaat van het boekjaar (+€ 9.379) en Handelsschulden (+€ 6.405)
- Materiële vaste activa -€ 1.776
daling van € 1.776 (-24,7%), van € 7.194 naar € 5.417
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 1.712
stijging van € 1.712 (+55,5%), van € 3.088 naar € 4.800
waarvan Handelsvorderingen: +€ 2.773
- Voorraden en bestellingen +€ 1.636
stijging van € 1.636 (+15,8%), van € 10.364 naar € 12.000
- Overlopende rekeningen (activa) +€ 891
stijging van € 891 (+176%), van € 507 naar € 1.398
- Reserves +€ 7.500
stijging van € 7.500 (+403%), van € 1.860 naar € 9.360
waarvan Beschikbare reserves: +€ 7.500
- Financiële schulden op ten hoogste één jaar -€ 6.513
niet meer vermeld in 2025 (was € 6.513)
- Handelsschulden +€ 6.405
stijging van € 6.405 (+252%), van € 2.542 naar € 8.947
- Overige schulden -€ 4.500
niet meer vermeld in 2025 (was € 4.500)
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 2.337
stijging van € 2.337 (+122%), van € 1.912 naar € 4.249
- Bruto bedrijfsmarge +€ 6.732
stijging van € 6.732 (+114%), van € 5.923 naar € 12.654
- Afschrijvingen +€ 1.307
stijging van € 1.307 (+279%), van € 469 naar € 1.776
- Financiële kosten -€ 567
daling van € 567 (-34,4%), van € 1.649 naar € 1.082
- Personeelskosten -€ 409
nieuw in 2025: -€ 409
- Andere bedrijfskosten -€ 213
daling van € 213 (-20,1%), van € 1.063 naar € 850
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 23.613 | € 29.070 | +€ 5.457 | +23,1% |
| Vaste activa | 21/28 | € 9.194 | € 7.417 | -€ 1.776 | -19,3% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 7.194 | € 5.417 | -€ 1.776 | -24,7% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 7.194 | € 5.417 | -€ 1.776 | -24,7% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 2.000 | € 2.000 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 14.419 | € 21.653 | +€ 7.233 | +50,2% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 10.364 | € 12.000 | +€ 1.636 | +15,8% |
| Voorraden | 30/36 | € 10.364 | € 12.000 | +€ 1.636 | +15,8% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 3.088 | € 4.800 | +€ 1.712 | +55,5% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 1.152 | € 3.924 | +€ 2.773 | +241% |
| Overige vorderingen | 41 | € 1.936 | € 876 | -€ 1.060 | -54,8% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 461 | € 3.455 | +€ 2.994 | +650% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 507 | € 1.398 | +€ 891 | +176% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 23.613 | € 29.070 | +€ 5.457 | +23,1% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 6.495 | € 15.874 | +€ 9.379 | +144% |
| Inbreng | 10/11 | € 6.500 | € 6.500 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 1.860 | € 9.360 | +€ 7.500 | +403% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | - | € 7.500 | +€ 7.500 | |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 1.865 | € 14 | +€ 1.879 | |
| Schulden | 17/49 | € 17.118 | € 13.196 | -€ 3.922 | -22,9% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 15.467 | € 13.196 | -€ 2.271 | -14,7% |
| Financiële schulden | 43 | € 6.513 | - | -€ 6.513 | |
| Overige leningen | 439 | € 6.513 | - | -€ 6.513 | |
| Handelsschulden | 44 | € 2.542 | € 8.947 | +€ 6.405 | +252% |
| Leveranciers | 440/4 | € 2.542 | € 8.947 | +€ 6.405 | +252% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 1.912 | € 4.249 | +€ 2.337 | +122% |
| Belastingen | 450/3 | € 1.912 | € 4.249 | +€ 2.337 | +122% |
| Overige schulden | 47/48 | € 4.500 | - | -€ 4.500 | |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 1.651 | - | -€ 1.651 | |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | - | € 58 | +€ 58 | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | - | -€ 409 | -€ 409 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 469 | € 1.776 | +€ 1.307 | +279% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.063 | € 850 | -€ 213 | -20,1% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | € 97 | € 64 | -€ 33 | -33,7% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 5.923 | € 12.654 | +€ 6.732 | +114% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 4.293 | € 10.374 | +€ 6.080 | +142% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 7 | € 87 | +€ 80 | +1.182% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 7 | € 87 | +€ 80 | +1.182% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 1.649 | € 1.082 | -€ 567 | -34,4% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 1.649 | € 1.082 | -€ 567 | -34,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 2.652 | € 9.379 | +€ 6.727 | +254% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 2.652 | € 9.379 | +€ 6.727 | +254% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 2.652 | € 9.379 | +€ 6.727 | +254% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 16 oktober 2026 via checked.be.