MT: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
MT
Grootste bewegingen
- Geldbeleggingen -€ 58.356
niet meer vermeld in 2025 (was € 58.356)
- Materiële vaste activa -€ 49.345
daling van € 49.345 (-37,6%), van € 131.076 naar € 81.731
waarvan Leasing en soortgelijke rechten: -€ 37.412
- Liquide middelen +€ 23.242
stijging van € 23.242 (+1.830%), van € 1.270 naar € 24.512
vooral door Overige schulden (+€ 83.161) en Geldbeleggingen (+€ 58.356)
- Overgedragen winst (verlies) -€ 117.333
daling van € 117.333 (-15,4%), van -€ 760.509 naar -€ 877.842
- Overige schulden +€ 83.161
stijging van € 83.161 (+13,8%), van € 601.360 naar € 684.521
- Reserves -€ 33.356
daling van € 33.356 (-26,1%), van € 127.666 naar € 94.310
waarvan Onbeschikbare reserves: -€ 33.356
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen -€ 15.304
daling van € 15.304 (-100%), van € 15.304 naar € 0
- Handelsschulden -€ 2.021
daling van € 2.021 (-13,4%), van € 15.112 naar € 13.091
- Financiële kosten +€ 53.643
stijging van € 53.643 (+740%), van € 7.254 naar € 60.897
- Aankopen en diensten +€ 24.540
nieuw in 2025: € 24.540
- Bruto bedrijfsmarge +€ 17.718
stijging van € 17.718 (+50,9%), van -€ 34.779 naar -€ 17.061
- Andere bedrijfskosten -€ 15.340
daling van € 15.340 (-45,7%), van € 33.563 naar € 18.223
- Afschrijvingen -€ 12.722
daling van € 12.722 (-51,2%), van € 24.869 naar € 12.147
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 192.662 | € 107.809 | -€ 84.853 | -44,0% |
| Vaste activa | 21/28 | € 131.076 | € 81.731 | -€ 49.345 | -37,6% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 131.076 | € 81.731 | -€ 49.345 | -37,6% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 93.426 | € 81.493 | -€ 11.933 | -12,8% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | - | € 0 | = | |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 0 | € 0 | = | |
| Leasing en soortgelijke rechten | 25 | € 37.650 | € 238 | -€ 37.412 | -99,4% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 61.586 | € 26.078 | -€ 35.508 | -57,7% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 1.961 | € 1.567 | -€ 394 | -20,1% |
| Overige vorderingen | 41 | € 1.961 | € 1.567 | -€ 394 | -20,1% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 58.356 | - | -€ 58.356 | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 1.270 | € 24.512 | +€ 23.242 | +1.830% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 192.662 | € 107.809 | -€ 84.853 | -44,0% |
| Eigen vermogen | 10/15 | -€ 439.114 | -€ 589.803 | -€ 150.689 | -34,3% |
| Inbreng | 10/11 | € 193.729 | € 193.729 | = | 0,0% |
| Kapitaal | 10 | € 193.729 | € 193.729 | = | 0,0% |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 193.729 | € 193.729 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 127.666 | € 94.310 | -€ 33.356 | -26,1% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 41.423 | € 8.067 | -€ 33.356 | -80,5% |
| Wettelijke reserve | 130 | € 8.067 | € 8.067 | = | 0,0% |
| Inkoop eigen aandelen | 1312 | € 33.356 | - | -€ 33.356 | |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 31.841 | € 31.841 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 54.402 | € 54.402 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 760.509 | -€ 877.842 | -€ 117.333 | -15,4% |
| Schulden | 17/49 | € 631.776 | € 697.612 | +€ 65.836 | +10,4% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 631.776 | € 697.612 | +€ 65.836 | +10,4% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 15.304 | € 0 | -€ 15.304 | -100% |
| Handelsschulden | 44 | € 15.112 | € 13.091 | -€ 2.021 | -13,4% |
| Leveranciers | 440/4 | € 15.112 | € 13.091 | -€ 2.021 | -13,4% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | - | € 0 | = | |
| Belastingen | 450/3 | - | € 0 | = | |
| Overige schulden | 47/48 | € 601.360 | € 684.521 | +€ 83.161 | +13,8% |
| Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen; diensten en diverse goederen | 60/61 | - | € 24.540 | +€ 24.540 | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | -€ 2.936 | € 0 | +€ 2.936 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 24.869 | € 12.147 | -€ 12.722 | -51,2% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 33.563 | € 18.223 | -€ 15.340 | -45,7% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | - | € 42.364 | +€ 42.364 | |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | -€ 34.779 | -€ 17.061 | +€ 17.718 | +50,9% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 90.275 | -€ 89.795 | +€ 479 | +0,5% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 604 | € 3 | -€ 601 | -99,5% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 604 | € 3 | -€ 601 | -99,5% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 7.254 | € 60.897 | +€ 53.643 | +740% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 7.254 | € 60.897 | +€ 53.643 | +740% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 96.925 | -€ 150.689 | -€ 53.764 | -55,5% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 96.925 | -€ 150.689 | -€ 53.764 | -55,5% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 96.925 | -€ 150.689 | -€ 53.764 | -55,5% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 13 oktober 2026 via checked.be.