MovingAV: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
MovingAV
Grootste bewegingen
- Liquide middelen -€ 26.124
daling van € 26.124 (-85,7%), van € 30.470 naar € 4.346
vooral door Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten (-€ 30.198) en Vorderingen op ten hoogste één jaar (-€ 15.679)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 15.679
stijging van € 15.679 (+9,0%), van € 174.080 naar € 189.759
waarvan Handelsvorderingen: +€ 8.889
- Materiële vaste activa +€ 8.271
stijging van € 8.271 (+192%), van € 4.303 naar € 12.574
waarvan Meubilair en rollend materieel: +€ 8.880
- Voorraden en bestellingen +€ 6.853
stijging van € 6.853 (+39,0%), van € 17.585 naar € 24.438
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 30.198
daling van € 30.198 (-82,1%), van € 36.780 naar € 6.582
waarvan Belastingen: -€ 31.360
- Overgedragen winst (verlies) +€ 26.138
stijging van € 26.138 (+15,1%), van € 173.386 naar € 199.524
- Schulden op meer dan één jaar +€ 4.138
nieuw in 2025: € 4.138
- Handelsschulden +€ 3.005
stijging van € 3.005 (+41,3%), van € 7.279 naar € 10.284
- Bruto bedrijfsmarge +€ 14.718
stijging van € 14.718 (+69,7%), van € 21.125 naar € 35.843
- Personeelskosten +€ 3.449
nieuw in 2025: € 3.449
- Andere bedrijfskosten -€ 2.072
daling van € 2.072 (-63,5%), van € 3.264 naar € 1.192
- Belastingen +€ 1.151
stijging van € 1.151 (+11,1%), van € 10.375 naar € 11.526
- Financiële opbrengsten -€ 450
daling van € 450 (-4,9%), van € 9.216 naar € 8.766
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 226.946 | € 232.681 | +€ 5.735 | +2,5% |
| Vaste activa | 21/28 | € 4.303 | € 12.784 | +€ 8.481 | +197% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 4.303 | € 12.574 | +€ 8.271 | +192% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | - | € 8.880 | +€ 8.880 | |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 4.303 | € 3.694 | -€ 608 | -14,1% |
| Financiële vaste activa | 28 | - | € 210 | +€ 210 | |
| Vlottende activa | 29/58 | € 222.643 | € 219.897 | -€ 2.746 | -1,2% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 17.585 | € 24.438 | +€ 6.853 | +39,0% |
| Voorraden | 30/36 | € 17.585 | € 24.438 | +€ 6.853 | +39,0% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 174.080 | € 189.759 | +€ 15.679 | +9,0% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 21.446 | € 30.335 | +€ 8.889 | +41,4% |
| Overige vorderingen | 41 | € 152.634 | € 159.424 | +€ 6.790 | +4,4% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 30.470 | € 4.346 | -€ 26.124 | -85,7% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 507 | € 1.353 | +€ 846 | +167% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 226.946 | € 232.681 | +€ 5.735 | +2,5% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 175.386 | € 201.524 | +€ 26.138 | +14,9% |
| Inbreng | 10/11 | € 2.000 | € 2.000 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 173.386 | € 199.524 | +€ 26.138 | +15,1% |
| Schulden | 17/49 | € 51.559 | € 31.156 | -€ 20.403 | -39,6% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | - | € 4.138 | +€ 4.138 | |
| Financiële schulden | 170/4 | - | € 4.138 | +€ 4.138 | |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 51.559 | € 27.019 | -€ 24.540 | -47,6% |
| Financiële schulden | 43 | € 7.500 | € 9.320 | +€ 1.820 | +24,3% |
| Overige leningen | 439 | € 7.500 | € 9.320 | +€ 1.820 | +24,3% |
| Handelsschulden | 44 | € 7.279 | € 10.284 | +€ 3.005 | +41,3% |
| Leveranciers | 440/4 | € 7.279 | € 10.284 | +€ 3.005 | +41,3% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 36.780 | € 6.582 | -€ 30.198 | -82,1% |
| Belastingen | 450/3 | € 36.780 | € 5.421 | -€ 31.360 | -85,3% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | - | € 1.161 | +€ 1.161 | |
| Overige schulden | 47/48 | - | € 833 | +€ 833 | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | - | € 3.449 | +€ 3.449 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 608 | € 1.042 | +€ 434 | +71,3% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 3.264 | € 1.192 | -€ 2.072 | -63,5% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 21.125 | € 35.843 | +€ 14.718 | +69,7% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 17.252 | € 30.160 | +€ 12.908 | +74,8% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 9.216 | € 8.766 | -€ 450 | -4,9% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 9.216 | € 8.766 | -€ 450 | -4,9% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 128 | € 428 | +€ 300 | +234% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 128 | € 428 | +€ 300 | +234% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 26.340 | € 38.497 | +€ 12.158 | +46,2% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 10.375 | € 11.526 | +€ 1.151 | +11,1% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 15.965 | € 26.971 | +€ 11.006 | +68,9% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 15.965 | € 26.971 | +€ 11.006 | +68,9% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 15 oktober 2026 via checked.be.