MODI GROUP: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
MODI GROUP
Grootste bewegingen
- Immateriële vaste activa -€ 18.440
daling van € 18.440 (-37,4%), van € 49.268 naar € 30.828
- Liquide middelen -€ 18.269
daling van € 18.269 (-21,7%), van € 84.220 naar € 65.950
vooral door Schulden op meer dan één jaar (-€ 19.838) en Voorraden en bestellingen (-€ 15.929)
- Voorraden en bestellingen +€ 15.929
stijging van € 15.929 (+13,4%), van € 119.228 naar € 135.157
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 7.694
stijging van € 7.694 (+37,7%), van € 20.417 naar € 28.111
waarvan Handelsvorderingen: +€ 7.694
- Schulden op meer dan één jaar -€ 19.838
daling van € 19.838 (-27,9%), van € 71.090 naar € 51.252
- Reserves +€ 13.800
stijging van € 13.800 (+36,1%), van € 38.226 naar € 52.026
- Overige schulden -€ 5.077
daling van € 5.077 (-5,9%), van € 86.123 naar € 81.046
- Bruto bedrijfsmarge -€ 5.248
daling van € 5.248 (-8,6%), van € 61.245 naar € 55.998
- Afschrijvingen +€ 1.534
stijging van € 1.534 (+6,4%), van € 24.125 naar € 25.660
- Belastingen -€ 1.499
daling van € 1.499 (-29,8%), van € 5.022 naar € 3.523
- Financiële kosten -€ 811
daling van € 811 (-21,9%), van € 3.710 naar € 2.899
waarvan Financiële kosten: -€ 811
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Kasstroombrug afgeleid
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 300.265 | € 288.140 | -€ 12.125 | -4,0% |
| Vaste activa | 21/28 | € 75.760 | € 58.077 | -€ 17.683 | -23,3% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 49.268 | € 30.828 | -€ 18.440 | -37,4% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 22.915 | € 23.672 | +€ 757 | +3,3% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 1.149 | € 483 | -€ 667 | -58,0% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 21.766 | € 23.189 | +€ 1.424 | +6,5% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 3.576 | € 3.576 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 224.505 | € 230.063 | +€ 5.558 | +2,5% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 119.228 | € 135.157 | +€ 15.929 | +13,4% |
| Voorraden | 30/36 | € 119.228 | € 135.157 | +€ 15.929 | +13,4% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 20.417 | € 28.111 | +€ 7.694 | +37,7% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 20.417 | € 28.111 | +€ 7.694 | +37,7% |
| Overige vorderingen | 41 | € 0 | - | = | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 84.220 | € 65.950 | -€ 18.269 | -21,7% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 640 | € 845 | +€ 205 | +32,0% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 300.265 | € 288.140 | -€ 12.125 | -4,0% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 41.226 | € 55.026 | +€ 13.800 | +33,5% |
| Inbreng | 10/11 | € 3.000 | € 3.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 38.226 | € 52.026 | +€ 13.800 | +36,1% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 38.226 | € 52.026 | +€ 13.800 | +36,1% |
| Schulden | 17/49 | € 259.039 | € 233.113 | -€ 25.926 | -10,0% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 71.090 | € 51.252 | -€ 19.838 | -27,9% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 71.090 | € 51.252 | -€ 19.838 | -27,9% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 187.949 | € 181.861 | -€ 6.088 | -3,2% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 19.296 | € 19.838 | +€ 542 | +2,8% |
| Handelsschulden | 44 | € 56.499 | € 57.675 | +€ 1.176 | +2,1% |
| Leveranciers | 440/4 | € 56.499 | € 57.675 | +€ 1.176 | +2,1% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 26.031 | € 23.302 | -€ 2.729 | -10,5% |
| Belastingen | 450/3 | € 25.001 | € 22.678 | -€ 2.323 | -9,3% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 1.030 | € 624 | -€ 405 | -39,4% |
| Overige schulden | 47/48 | € 86.123 | € 81.046 | -€ 5.077 | -5,9% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 0 | - | = | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 9.377 | € 9.491 | +€ 114 | +1,2% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 24.125 | € 25.660 | +€ 1.534 | +6,4% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 430 | € 626 | +€ 196 | +45,5% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 61.245 | € 55.998 | -€ 5.248 | -8,6% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 27.313 | € 20.221 | -€ 7.092 | -26,0% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 300 | € 2 | -€ 298 | -99,4% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 300 | € 2 | -€ 298 | -99,4% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 3.710 | € 2.899 | -€ 811 | -21,9% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 3.710 | € 2.899 | -€ 811 | -21,9% |
| Niet-recurrente financiële kosten | 66B | € 0 | - | = | |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 23.903 | € 17.324 | -€ 6.579 | -27,5% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 5.022 | € 3.523 | -€ 1.499 | -29,8% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 18.881 | € 13.800 | -€ 5.080 | -26,9% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 18.881 | € 13.800 | -€ 5.080 | -26,9% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 12 oktober 2026 via checked.be.