MISTRAL: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
MISTRAL
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa -€ 27.115
daling van € 27.115 (-4,4%), van € 613.592 naar € 586.477
waarvan Terreinen en gebouwen: -€ 36.376
- Liquide middelen +€ 7.741
stijging van € 7.741 (+90,7%), van € 8.539 naar € 16.281
vooral door Afschrijvingen (+€ 39.129) en Resultaat van het boekjaar (+€ 9.859)
- Schulden op meer dan één jaar -€ 25.673
daling van € 25.673 (-7,0%), van € 366.452 naar € 340.779
waarvan Financiële schulden: -€ 25.673
- Overgedragen winst (verlies) +€ 9.859
stijging van € 9.859 (+10,1%), van € 97.903 naar € 107.762
- Bruto bedrijfsmarge +€ 16.242
stijging van € 16.242 (+34,0%), van € 47.837 naar € 64.079
- Financiële kosten +€ 3.028
stijging van € 3.028 (+94,6%), van € 3.201 naar € 6.229
- Belastingen +€ 2.982
stijging van € 2.982 (+869%), van € 343 naar € 3.325
- Afschrijvingen +€ 925
stijging van € 925 (+2,4%), van € 38.204 naar € 39.129
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 632.671 | € 614.211 | -€ 18.459 | -2,9% |
| Vaste activa | 21/28 | € 613.592 | € 586.477 | -€ 27.115 | -4,4% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 613.592 | € 586.477 | -€ 27.115 | -4,4% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 604.214 | € 567.838 | -€ 36.376 | -6,0% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 9.378 | € 18.639 | +€ 9.261 | +98,8% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 19.079 | € 27.734 | +€ 8.655 | +45,4% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 10.540 | € 11.454 | +€ 914 | +8,7% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 440 | € 7.850 | +€ 7.409 | +1.682% |
| Overige vorderingen | 41 | € 10.099 | € 3.604 | -€ 6.495 | -64,3% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 8.539 | € 16.281 | +€ 7.741 | +90,7% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 632.671 | € 614.211 | -€ 18.459 | -2,9% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 145.684 | € 155.543 | +€ 9.859 | +6,8% |
| Inbreng | 10/11 | € 12.397 | € 12.397 | = | 0,0% |
| Herwaarderingsmeerwaarden | 12 | € 6.817 | € 6.817 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 28.567 | € 28.567 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 28.567 | € 28.567 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 97.903 | € 107.762 | +€ 9.859 | +10,1% |
| Schulden | 17/49 | € 486.987 | € 458.669 | -€ 28.318 | -5,8% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 366.452 | € 340.779 | -€ 25.673 | -7,0% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 360.452 | € 334.779 | -€ 25.673 | -7,1% |
| Overige schulden | 178/9 | € 6.000 | € 6.000 | = | 0,0% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 119.035 | € 116.337 | -€ 2.699 | -2,3% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 27.025 | € 25.673 | -€ 1.352 | -5,0% |
| Handelsschulden | 44 | - | € 2.161 | +€ 2.161 | |
| Leveranciers | 440/4 | - | € 2.161 | +€ 2.161 | |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | - | € 2.156 | +€ 2.156 | |
| Belastingen | 450/3 | - | € 2.156 | +€ 2.156 | |
| Overige schulden | 47/48 | € 92.011 | € 86.347 | -€ 5.664 | -6,2% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 1.500 | € 1.553 | +€ 53 | +3,5% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 38.204 | € 39.129 | +€ 925 | +2,4% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 5.611 | € 5.537 | -€ 75 | -1,3% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 47.837 | € 64.079 | +€ 16.242 | +34,0% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 4.022 | € 19.413 | +€ 15.392 | +383% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 50 | € 0 | -€ 50 | -100,0% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 50 | € 0 | -€ 50 | -100,0% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 3.201 | € 6.229 | +€ 3.028 | +94,6% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 3.201 | € 6.229 | +€ 3.028 | +94,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 871 | € 13.184 | +€ 12.313 | +1.414% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 343 | € 3.325 | +€ 2.982 | +869% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 527 | € 9.859 | +€ 9.332 | +1.769% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 527 | € 9.859 | +€ 9.332 | +1.769% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 17 oktober 2026 via checked.be.