MGH: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
MGH
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 42.004
stijging van € 42.004 (+6,0%), van € 700.177 naar € 742.180
waarvan Handelsvorderingen: +€ 50.000
- Handelsschulden +€ 53.343
stijging van € 53.343 (+4.819%), van € 1.107 naar € 54.450
- Overgedragen winst (verlies) -€ 35.192
daling van € 35.192 (-68,6%), van € 51.330 naar € 16.138
- Schulden op meer dan één jaar +€ 29.228
stijging van € 29.228 (+3,3%), van € 877.425 naar € 906.653
- Bruto bedrijfsmarge +€ 3.105
stijging van € 3.105 (+41,9%), van -€ 7.412 naar -€ 4.307
- Financiële kosten -€ 2.492
daling van € 2.492 (-7,7%), van € 32.378 naar € 29.886
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 937.999 | € 985.302 | +€ 47.302 | +5,0% |
| Vaste activa | 21/28 | € 217.088 | € 217.088 | = | 0,0% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 102.688 | € 102.688 | = | 0,0% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 102.688 | € 102.688 | = | 0,0% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 114.400 | € 114.400 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 720.911 | € 768.214 | +€ 47.302 | +6,6% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 700.177 | € 742.180 | +€ 42.004 | +6,0% |
| Handelsvorderingen | 40 | - | € 50.000 | +€ 50.000 | |
| Overige vorderingen | 41 | € 700.177 | € 692.180 | -€ 7.996 | -1,1% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 20.735 | € 26.033 | +€ 5.299 | +25,6% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 937.999 | € 985.302 | +€ 47.302 | +5,0% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 59.390 | € 24.198 | -€ 35.192 | -59,3% |
| Inbreng | 10/11 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 51.330 | € 16.138 | -€ 35.192 | -68,6% |
| Schulden | 17/49 | € 878.610 | € 961.103 | +€ 82.494 | +9,4% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 877.425 | € 906.653 | +€ 29.228 | +3,3% |
| Overige schulden | 178/9 | € 877.425 | € 906.653 | +€ 29.228 | +3,3% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 1.107 | € 54.450 | +€ 53.343 | +4.819% |
| Handelsschulden | 44 | € 1.107 | € 54.450 | +€ 53.343 | +4.819% |
| Leveranciers | 440/4 | € 1.107 | € 54.450 | +€ 53.343 | +4.819% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 78 | - | -€ 78 | |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.018 | € 998 | -€ 19 | -1,9% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | -€ 7.412 | -€ 4.307 | +€ 3.105 | +41,9% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 8.430 | -€ 5.305 | +€ 3.125 | +37,1% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 32.378 | € 29.886 | -€ 2.492 | -7,7% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 32.378 | € 29.886 | -€ 2.492 | -7,7% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 40.808 | -€ 35.192 | +€ 5.616 | +13,8% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 40.808 | -€ 35.192 | +€ 5.616 | +13,8% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 40.808 | -€ 35.192 | +€ 5.616 | +13,8% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 15 oktober 2026 via checked.be.