MG NOVA: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
MG NOVA
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 11.172
daling van € 11.172 (-68,4%), van € 16.338 naar € 5.165
waarvan Handelsvorderingen: -€ 11.173
- Liquide middelen -€ 3.471
daling van € 3.471 (-23,8%), van € 14.577 naar € 11.106
vooral door Overige schulden (-€ 12.382) en Investeringen in vaste activa (netto) (-€ 8.499)
- Materiële vaste activa +€ 2.677
stijging van € 2.677 (+8,5%), van € 31.435 naar € 34.112
waarvan Terreinen en gebouwen: +€ 3.520
- Overige schulden -€ 12.382
daling van € 12.382 (-33,4%), van € 37.042 naar € 24.660
- Overgedragen winst (verlies) +€ 4.032
stijging van € 4.032, van -€ 3.939 naar € 93
- Handelsschulden -€ 3.405
daling van € 3.405 (-70,6%), van € 4.826 naar € 1.420
- Overlopende rekeningen (passiva) +€ 3.000
stijging van € 3.000 (+33,3%), van € 9.000 naar € 12.000
- Kapitaalsubsidies -€ 2.434
daling van € 2.434 (-100%), van € 2.434 naar € 0
- Bruto bedrijfsmarge +€ 18.211
stijging van € 18.211 (+972%), van € 1.874 naar € 20.085
- Andere bedrijfskosten +€ 4.385
stijging van € 4.385 (+397%), van € 1.105 naar € 5.490
- Financiële opbrengsten +€ 2.424
stijging van € 2.424 (+25.279%), van € 10 naar € 2.434
- Afschrijvingen +€ 1.649
stijging van € 1.649 (+39,5%), van € 4.173 naar € 5.822
- Financiële kosten -€ 231
daling van € 231 (-15,7%), van € 1.473 naar € 1.242
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 62.493 | € 50.530 | -€ 11.963 | -19,1% |
| Vaste activa | 21/28 | € 31.435 | € 34.112 | +€ 2.677 | +8,5% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 0 | - | = | |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 31.435 | € 34.112 | +€ 2.677 | +8,5% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 29.544 | € 33.064 | +€ 3.520 | +11,9% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 133 | € 10 | -€ 123 | -92,4% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 1.757 | € 1.037 | -€ 720 | -41,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 31.058 | € 16.418 | -€ 14.640 | -47,1% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 16.338 | € 5.165 | -€ 11.172 | -68,4% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 16.336 | € 5.163 | -€ 11.173 | -68,4% |
| Overige vorderingen | 41 | € 2 | € 2 | +€ 0 | +23,9% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 14.577 | € 11.106 | -€ 3.471 | -23,8% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 143 | € 146 | +€ 3 | +2,0% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 62.493 | € 50.530 | -€ 11.963 | -19,1% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 10.683 | € 12.281 | +€ 1.598 | +15,0% |
| Inbreng | 10/11 | € 12.188 | € 12.188 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 0 | - | = | |
| Beschikbare reserves | 133 | € 0 | - | = | |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 3.939 | € 93 | +€ 4.032 | |
| Kapitaalsubsidies | 15 | € 2.434 | € 0 | -€ 2.434 | -100% |
| Schulden | 17/49 | € 51.810 | € 38.249 | -€ 13.561 | -26,2% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 42.810 | € 26.249 | -€ 16.561 | -38,7% |
| Financiële schulden | 43 | € 432 | € 0 | -€ 432 | -100% |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 432 | € 0 | -€ 432 | -100% |
| Handelsschulden | 44 | € 4.826 | € 1.420 | -€ 3.405 | -70,6% |
| Leveranciers | 440/4 | € 4.826 | € 1.420 | -€ 3.405 | -70,6% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 510 | € 169 | -€ 341 | -66,9% |
| Belastingen | 450/3 | € 510 | € 169 | -€ 341 | -66,9% |
| Overige schulden | 47/48 | € 37.042 | € 24.660 | -€ 12.382 | -33,4% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 9.000 | € 12.000 | +€ 3.000 | +33,3% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 4.173 | € 5.822 | +€ 1.649 | +39,5% |
| Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen) | 631/4 | - | € 133 | +€ 133 | |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.105 | € 5.490 | +€ 4.385 | +397% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 1.874 | € 20.085 | +€ 18.211 | +972% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 3.404 | € 8.640 | +€ 12.044 | |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 10 | € 2.434 | +€ 2.424 | +25.279% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 10 | € 2.434 | +€ 2.424 | +25.279% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 1.473 | € 1.242 | -€ 231 | -15,7% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 1.473 | € 1.242 | -€ 231 | -15,7% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 4.867 | € 9.832 | +€ 14.699 | |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 0 | - | = | |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 4.867 | € 9.832 | +€ 14.699 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 4.867 | € 9.832 | +€ 14.699 |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 16 oktober 2026 via checked.be.