MEVSO: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
MEVSO
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 1.140
daling van € 1.140 (-25,5%), van € 4.476 naar € 3.336
- Reserves -€ 821
daling van € 821 (-14,3%), van € 5.754 naar € 4.933
- Handelsschulden -€ 319
daling van € 319 (-33,8%), van € 942 naar € 623
- Bruto bedrijfsmarge +€ 544
stijging van € 544 (+53,4%), van -€ 1.019 naar -€ 475
- Financiële opbrengsten -€ 213
daling van € 213 (-51,9%), van € 410 naar € 198
- Andere bedrijfskosten -€ 182
daling van € 182 (-25,1%), van € 726 naar € 544
- Financiële kosten -€ 109
niet meer vermeld in 2025 (was € 109)
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 8.696 | € 7.556 | -€ 1.140 | -13,1% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 8.696 | € 7.556 | -€ 1.140 | -13,1% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 4.476 | € 3.336 | -€ 1.140 | -25,5% |
| Overige vorderingen | 41 | € 4.476 | € 3.336 | -€ 1.140 | -25,5% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 4.220 | € 4.220 | = | 0,0% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 8.696 | € 7.556 | -€ 1.140 | -13,1% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 7.754 | € 6.933 | -€ 821 | -10,6% |
| Inbreng | 10/11 | € 2.000 | € 2.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 5.754 | € 4.933 | -€ 821 | -14,3% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 5.754 | € 4.933 | -€ 821 | -14,3% |
| Schulden | 17/49 | € 942 | € 623 | -€ 319 | -33,8% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 942 | € 623 | -€ 319 | -33,8% |
| Handelsschulden | 44 | € 942 | € 623 | -€ 319 | -33,8% |
| Leveranciers | 440/4 | € 942 | € 623 | -€ 319 | -33,8% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 726 | € 544 | -€ 182 | -25,1% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | -€ 1.019 | -€ 475 | +€ 544 | +53,4% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 1.745 | -€ 1.019 | +€ 726 | +41,6% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 410 | € 198 | -€ 213 | -51,9% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 410 | € 198 | -€ 213 | -51,9% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 109 | - | -€ 109 | |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 109 | - | -€ 109 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 1.443 | -€ 821 | +€ 622 | +43,1% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 1.443 | -€ 821 | +€ 622 | +43,1% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 1.443 | -€ 821 | +€ 622 | +43,1% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 16 oktober 2026 via checked.be.