MetX: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
MetX
Grootste bewegingen
- Liquide middelen -€ 136.436
daling van € 136.436 (-72,2%), van € 188.863 naar € 52.427
vooral door Vorderingen op ten hoogste één jaar (-€ 99.618) en Resultaat van het boekjaar (-€ 35.916)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 99.618
stijging van € 99.618 (+56,6%), van € 175.856 naar € 275.473
waarvan Overige vorderingen: +€ 89.674
- Reserves -€ 45.360
daling van € 45.360 (-58,1%), van € 78.064 naar € 32.704
- Handelsschulden -€ 24.164
daling van € 24.164 (-59,7%), van € 40.507 naar € 16.343
- Overlopende rekeningen (passiva) +€ 16.125
stijging van € 16.125 (+13,6%), van € 118.158 naar € 134.283
- Overgedragen winst (verlies) +€ 9.445
stijging van € 9.445 (+13,1%), van € 71.949 naar € 81.393
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 9.082
stijging van € 9.082 (+14,2%), van € 63.868 naar € 72.949
waarvan Bezoldigingen en sociale lasten: +€ 8.714
- Personeelskosten +€ 89.040
stijging van € 89.040 (+13,5%), van € 661.451 naar € 750.491
- Bruto bedrijfsmarge -€ 36.057
daling van € 36.057 (-4,7%), van € 761.000 naar € 724.943
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 374.564 | € 337.672 | -€ 36.892 | -9,8% |
| Vaste activa | 21/28 | € 8.521 | € 7.816 | -€ 705 | -8,3% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 6.423 | € 5.718 | -€ 705 | -11,0% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 5.955 | € 5.718 | -€ 237 | -4,0% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 468 | - | -€ 468 | |
| Financiële vaste activa | 28 | € 2.098 | € 2.098 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 366.043 | € 329.856 | -€ 36.187 | -9,9% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 175.856 | € 275.473 | +€ 99.618 | +56,6% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 48.989 | € 58.932 | +€ 9.944 | +20,3% |
| Overige vorderingen | 41 | € 126.867 | € 216.541 | +€ 89.674 | +70,7% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 188.863 | € 52.427 | -€ 136.436 | -72,2% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 1.324 | € 1.956 | +€ 632 | +47,7% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 374.564 | € 337.672 | -€ 36.892 | -9,8% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 150.013 | € 114.097 | -€ 35.916 | -23,9% |
| Reserves | 13 | € 78.064 | € 32.704 | -€ 45.360 | -58,1% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 71.949 | € 81.393 | +€ 9.445 | +13,1% |
| Schulden | 17/49 | € 224.551 | € 223.575 | -€ 976 | -0,4% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 106.393 | € 89.292 | -€ 17.101 | -16,1% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 2.018 | - | -€ 2.018 | |
| Handelsschulden | 44 | € 40.507 | € 16.343 | -€ 24.164 | -59,7% |
| Leveranciers | 440/4 | € 40.507 | € 16.343 | -€ 24.164 | -59,7% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 63.868 | € 72.949 | +€ 9.082 | +14,2% |
| Belastingen | 450/3 | - | € 368 | +€ 368 | |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 63.868 | € 72.582 | +€ 8.714 | +13,6% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 118.158 | € 134.283 | +€ 16.125 | +13,6% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 57.331 | - | -€ 57.331 | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 661.451 | € 750.491 | +€ 89.040 | +13,5% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 10.751 | € 4.932 | -€ 5.819 | -54,1% |
| Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen) | 631/4 | -€ 2.717 | - | +€ 2.717 | |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 2.658 | € 1.297 | -€ 1.361 | -51,2% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | € 13.248 | € 3.186 | -€ 10.062 | -76,0% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 761.000 | € 724.943 | -€ 36.057 | -4,7% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 75.609 | -€ 34.962 | -€ 110.571 | |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 184 | € 15 | -€ 169 | -92,1% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 184 | € 15 | -€ 169 | -92,1% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 1.486 | € 968 | -€ 517 | -34,8% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 1.486 | € 968 | -€ 517 | -34,8% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 74.308 | -€ 35.916 | -€ 110.223 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 74.308 | -€ 35.916 | -€ 110.223 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 74.308 | -€ 35.916 | -€ 110.223 |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 14 oktober 2026 via checked.be.