Megafid: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
Megafid
Grootste bewegingen
- Liquide middelen +€ 4.648
stijging van € 4.648 (+20,3%), van € 22.868 naar € 27.516
vooral door Resultaat van het boekjaar (+€ 13.866) en Afschrijvingen (+€ 3.577)
- Materiële vaste activa +€ 2.192
stijging van € 2.192 (+15,1%), van € 14.558 naar € 16.750
waarvan Overige materiële vaste activa: +€ 2.974
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 944
stijging van € 944 (+2,4%), van € 39.017 naar € 39.961
waarvan Handelsvorderingen: +€ 926
- Reserves +€ 8.537
stijging van € 8.537 (+18,4%), van € 46.406 naar € 54.943
- Overige schulden +€ 1.792
stijging van € 1.792 (+27,7%), van € 6.467 naar € 8.259
- Handelsschulden -€ 1.405
daling van € 1.405 (-47,9%), van € 2.932 naar € 1.527
- Bruto bedrijfsmarge +€ 3.039
stijging van € 3.039 (+5,2%), van € 58.284 naar € 61.323
- Afschrijvingen +€ 1.885
stijging van € 1.885 (+111%), van € 1.692 naar € 3.577
- Personeelskosten +€ 1.327
stijging van € 1.327 (+3,8%), van € 35.009 naar € 36.336
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 77.745 | € 85.896 | +€ 8.152 | +10,5% |
| Vaste activa | 21/28 | € 14.558 | € 16.750 | +€ 2.192 | +15,1% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 14.558 | € 16.750 | +€ 2.192 | +15,1% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 7.246 | € 6.464 | -€ 782 | -10,8% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 7.313 | € 10.286 | +€ 2.974 | +40,7% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 63.187 | € 69.146 | +€ 5.960 | +9,4% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 39.017 | € 39.961 | +€ 944 | +2,4% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 35.630 | € 36.556 | +€ 926 | +2,6% |
| Overige vorderingen | 41 | € 3.387 | € 3.405 | +€ 18 | +0,5% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 22.868 | € 27.516 | +€ 4.648 | +20,3% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 1.302 | € 1.669 | +€ 367 | +28,2% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 77.745 | € 85.896 | +€ 8.152 | +10,5% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 52.606 | € 61.143 | +€ 8.537 | +16,2% |
| Inbreng | 10/11 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 46.406 | € 54.943 | +€ 8.537 | +18,4% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 46.406 | € 54.943 | +€ 8.537 | +18,4% |
| Schulden | 17/49 | € 25.139 | € 24.754 | -€ 385 | -1,5% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 25.139 | € 24.754 | -€ 385 | -1,5% |
| Handelsschulden | 44 | € 2.932 | € 1.527 | -€ 1.405 | -47,9% |
| Leveranciers | 440/4 | € 2.932 | € 1.527 | -€ 1.405 | -47,9% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 15.740 | € 14.968 | -€ 772 | -4,9% |
| Belastingen | 450/3 | € 10.502 | € 10.195 | -€ 308 | -2,9% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 5.238 | € 4.774 | -€ 464 | -8,9% |
| Overige schulden | 47/48 | € 6.467 | € 8.259 | +€ 1.792 | +27,7% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 35.009 | € 36.336 | +€ 1.327 | +3,8% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 1.692 | € 3.577 | +€ 1.885 | +111% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 634 | € 837 | +€ 203 | +32,1% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 58.284 | € 61.323 | +€ 3.039 | +5,2% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 20.949 | € 20.572 | -€ 377 | -1,8% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 210 | € 245 | +€ 34 | +16,3% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 210 | € 245 | +€ 34 | +16,3% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 20.739 | € 20.327 | -€ 411 | -2,0% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 6.609 | € 6.461 | -€ 148 | -2,2% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 14.130 | € 13.866 | -€ 264 | -1,9% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 14.130 | € 13.866 | -€ 264 | -1,9% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 18 oktober 2026 via checked.be.