MEDPOINT: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
MEDPOINT
Grootste bewegingen
- Liquide middelen -€ 315.903
daling van € 315.903 (-78,6%), van € 402.138 naar € 86.234
vooral door Investeringen in vaste activa (netto) (-€ 549.026) en Vorderingen op ten hoogste één jaar (-€ 1.834)
- Financiële vaste activa +€ 290.350
stijging van € 290.350 (+55,5%), van € 522.759 naar € 813.109
- Materiële vaste activa +€ 221.666
stijging van € 221.666 (+2.940%), van € 7.539 naar € 229.205
waarvan Terreinen en gebouwen: +€ 219.702
- Immateriële vaste activa +€ 23.015
stijging van € 23.015 (+155%), van € 14.838 naar € 37.853
- Schulden op meer dan één jaar +€ 150.000
nieuw in 2024: € 150.000
- Overige schulden +€ 43.688
stijging van € 43.688 (+529%), van € 8.252 naar € 51.939
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 15.031
stijging van € 15.031 (+159%), van € 9.468 naar € 24.499
waarvan Bezoldigingen en sociale lasten: +€ 9.704
- Bruto bedrijfsmarge +€ 140.279
stijging van € 140.279 (+818%), van € 17.150 naar € 157.429
- Personeelskosten +€ 94.482
stijging van € 94.482 (+227%), van € 41.678 naar € 136.160
- Afschrijvingen +€ 4.845
stijging van € 4.845 (+35,5%), van € 13.651 naar € 18.496
Van het resultaat van 2023 naar dat van 2024
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2023 en 2024 en het resultaat van 2024: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2023 | 2024 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 1.076.101 | € 1.291.648 | +€ 215.547 | +20,0% |
| Oprichtingskosten | 20 | € 17.290 | € 12.791 | -€ 4.500 | -26,0% |
| Vaste activa | 21/28 | € 545.136 | € 1.080.166 | +€ 535.030 | +98,1% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 14.838 | € 37.853 | +€ 23.015 | +155% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 7.539 | € 229.205 | +€ 221.666 | +2.940% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | - | € 219.702 | +€ 219.702 | |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | - | € 1.822 | +€ 1.822 | |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 7.539 | € 7.681 | +€ 142 | +1,9% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 522.759 | € 813.109 | +€ 290.350 | +55,5% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 513.675 | € 198.691 | -€ 314.984 | -61,3% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 106.612 | € 108.446 | +€ 1.834 | +1,7% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 38.501 | € 86.378 | +€ 47.877 | +124% |
| Overige vorderingen | 41 | € 68.111 | € 22.068 | -€ 46.043 | -67,6% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 402.138 | € 86.234 | -€ 315.903 | -78,6% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 4.925 | € 4.011 | -€ 914 | -18,6% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 1.076.101 | € 1.291.648 | +€ 215.547 | +20,0% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 1.031.583 | € 1.032.691 | +€ 1.108 | +0,1% |
| Inbreng | 10/11 | € 1.131.600 | € 1.131.600 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 100.017 | -€ 98.909 | +€ 1.108 | +1,1% |
| Schulden | 17/49 | € 44.518 | € 258.957 | +€ 214.439 | +482% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | - | € 150.000 | +€ 150.000 | |
| Financiële schulden | 170/4 | - | € 150.000 | +€ 150.000 | |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 44.518 | € 107.957 | +€ 63.439 | +142% |
| Handelsschulden | 44 | € 26.799 | € 31.518 | +€ 4.720 | +17,6% |
| Leveranciers | 440/4 | € 26.799 | € 31.518 | +€ 4.720 | +17,6% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 9.468 | € 24.499 | +€ 15.031 | +159% |
| Belastingen | 450/3 | € 93 | € 5.420 | +€ 5.327 | +5.754% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 9.375 | € 19.079 | +€ 9.704 | +104% |
| Overige schulden | 47/48 | € 8.252 | € 51.939 | +€ 43.688 | +529% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 0 | € 1.000 | +€ 1.000 | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 41.678 | € 136.160 | +€ 94.482 | +227% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 13.651 | € 18.496 | +€ 4.845 | +35,5% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 855 | € 450 | -€ 405 | -47,4% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 17.150 | € 157.429 | +€ 140.279 | +818% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 39.034 | € 2.323 | +€ 41.358 | |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | - | € 13 | +€ 13 | |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | - | € 13 | +€ 13 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 250 | € 1.228 | +€ 978 | +391% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 250 | € 1.228 | +€ 978 | +391% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 39.284 | € 1.108 | +€ 40.392 | |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | -€ 86 | € 0 | +€ 86 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 39.198 | € 1.108 | +€ 40.306 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 39.198 | € 1.108 | +€ 40.306 |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 juni 2023 en 30 juni 2024. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 16 oktober 2026 via checked.be.