MAVACA: wat veranderde er
MAVACA
Grootste bewegingen
- Liquide middelen -€ 26.704
daling van € 26.704 (-31,5%), van € 84.877 naar € 58.174
vooral door Vorderingen op ten hoogste één jaar (-€ 11.917) en Voorraden en bestellingen (-€ 10.280)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 11.917
stijging van € 11.917 (+48,6%), van € 24.540 naar € 36.457
waarvan Handelsvorderingen: +€ 8.908
- Voorraden en bestellingen +€ 10.280
stijging van € 10.280 (+137%), van € 7.521 naar € 17.800
- Overgedragen winst (verlies) -€ 7.265
daling van € 7.265 (-2.016%), van -€ 360 naar -€ 7.625
- Handelsschulden +€ 2.066
stijging van € 2.066 (+2.319%), van € 89 naar € 2.155
- Bruto bedrijfsmarge -€ 8.560
daling van € 8.560, van € 3.336 naar -€ 5.224
- Belastingen -€ 613
daling van € 613 (-73,3%), van € 836 naar € 223
- Andere bedrijfskosten -€ 548
daling van € 548 (-49,5%), van € 1.106 naar € 558
- Financiële opbrengsten +€ 276
stijging van € 276 (+175%), van € 158 naar € 434
- Financiële kosten -€ 218
daling van € 218 (-12,7%), van € 1.720 naar € 1.502
Evolutie van het resultaat, 2024 tot 2025
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 122.463 | € 117.264 | -€ 5.199 | -4,2% |
| Vaste activa | 21/28 | € 276 | € 84 | -€ 192 | -69,6% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 276 | € 84 | -€ 192 | -69,6% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 276 | € 84 | -€ 192 | -69,6% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 122.187 | € 117.181 | -€ 5.007 | -4,1% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 7.521 | € 17.800 | +€ 10.280 | +137% |
| Voorraden | 30/36 | € 7.521 | € 17.800 | +€ 10.280 | +137% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 24.540 | € 36.457 | +€ 11.917 | +48,6% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 22.092 | € 31.000 | +€ 8.908 | +40,3% |
| Overige vorderingen | 41 | € 2.448 | € 5.457 | +€ 3.009 | +123% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 84.877 | € 58.174 | -€ 26.704 | -31,5% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 5.250 | € 4.750 | -€ 500 | -9,5% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 122.463 | € 117.264 | -€ 5.199 | -4,2% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 122.374 | € 115.109 | -€ 7.265 | -5,9% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 104.135 | € 104.135 | = | 0,0% |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 6.659 | € 6.659 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 97.476 | € 97.476 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 360 | -€ 7.625 | -€ 7.265 | -2.016% |
| Schulden | 17/49 | € 89 | € 2.155 | +€ 2.066 | +2.319% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 89 | € 2.155 | +€ 2.066 | +2.319% |
| Handelsschulden | 44 | € 89 | € 2.155 | +€ 2.066 | +2.319% |
| Leveranciers | 440/4 | € 89 | € 2.155 | +€ 2.066 | +2.319% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 192 | € 192 | = | 0,0% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.106 | € 558 | -€ 548 | -49,5% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 3.336 | -€ 5.224 | -€ 8.560 | |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 2.037 | -€ 5.974 | -€ 8.011 | |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 158 | € 434 | +€ 276 | +175% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 158 | € 434 | +€ 276 | +175% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 1.720 | € 1.502 | -€ 218 | -12,7% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 1.720 | € 1.502 | -€ 218 | -12,7% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 476 | -€ 7.042 | -€ 7.518 | |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 836 | € 223 | -€ 613 | -73,3% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 360 | -€ 7.265 | -€ 6.904 | -1.916% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 360 | -€ 7.265 | -€ 6.904 | -1.916% |
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 5 november 2026 via checked.be.