MAS AUTOS: wat veranderde er
Positie tussen de sectorgenoten
Sectorbenchmark: maak een gratis account of meld u aan om deze tool te gebruiken.
U ziet elke sectorgenoot als stip per ratio, met de onderneming in twee boekjaren en elke ratio over vijf jaar tegenover de sector.
Wat bewoog tussen 2021 en 2022
Grootste bewegingen
- Voorraden en bestellingen -€ 4.450
niet meer vermeld in 2022 (was € 4.450)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 620
daling van € 620 (-30,7%), van € 2.023 naar € 1.403
- Overige schulden -€ 10.033
daling van € 10.033 (-75,2%), van € 13.346 naar € 3.314
- Overgedragen winst (verlies) +€ 2.855
stijging van € 2.855 (+31,9%), van -€ 8.936 naar -€ 6.081
- Handelsschulden +€ 2.103
stijging van € 2.103 (+244%), van € 863 naar € 2.966
- Bruto bedrijfsmarge +€ 14.828
stijging van € 14.828, van -€ 11.885 naar € 2.943
- Aankopen en diensten -€ 8.975
daling van € 8.975 (-33,6%), van € 26.718 naar € 17.743
- Omzet +€ 5.853
stijging van € 5.853 (+39,5%), van € 14.833 naar € 20.686
- Andere bedrijfskosten -€ 1.930
niet meer vermeld in 2022 (was € 1.930)
Evolutie van het resultaat, 2021 tot 2022
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2021 en 2022 en het resultaat van 2022. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2021 | 2022 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 6.507 | € 1.433 | -€ 5.074 | -78,0% |
| Vaste activa | 21/28 | € 30 | € 30 | = | 0,0% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 30 | € 30 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 6.477 | € 1.403 | -€ 5.074 | -78,3% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 4.450 | - | -€ 4.450 | |
| Voorraden | 30/36 | € 4.450 | - | -€ 4.450 | |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 2.023 | € 1.403 | -€ 620 | -30,7% |
| Overige vorderingen | 41 | € 2.023 | € 1.403 | -€ 620 | -30,7% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 4 | - | -€ 4 | |
| Totaal passiva | 10/49 | € 6.507 | € 1.433 | -€ 5.074 | -78,0% |
| Eigen vermogen | 10/15 | -€ 7.836 | -€ 4.981 | +€ 2.855 | +36,4% |
| Inbreng | 10/11 | € 1.000 | € 1.000 | = | 0,0% |
| Kapitaal | 10 | € 1.000 | € 1.000 | = | 0,0% |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 1.000 | € 1.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 100 | € 100 | = | 0,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 100 | € 100 | = | 0,0% |
| Wettelijke reserve | 130 | € 100 | € 100 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 8.936 | -€ 6.081 | +€ 2.855 | +31,9% |
| Schulden | 17/49 | € 14.342 | € 6.413 | -€ 7.929 | -55,3% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 14.342 | € 6.413 | -€ 7.929 | -55,3% |
| Handelsschulden | 44 | € 863 | € 2.966 | +€ 2.103 | +244% |
| Leveranciers | 440/4 | € 863 | € 2.966 | +€ 2.103 | +244% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 133 | € 133 | = | 0,0% |
| Belastingen | 450/3 | € 133 | € 133 | = | 0,0% |
| Overige schulden | 47/48 | € 13.346 | € 3.314 | -€ 10.033 | -75,2% |
| Omzet | 70 | € 14.833 | € 20.686 | +€ 5.853 | +39,5% |
| Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen; diensten en diverse goederen | 60/61 | € 26.718 | € 17.743 | -€ 8.975 | -33,6% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.930 | - | -€ 1.930 | |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | -€ 11.885 | € 2.943 | +€ 14.828 | |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 13.814 | € 2.943 | +€ 16.757 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 211 | € 88 | -€ 122 | -58,1% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 211 | € 88 | -€ 122 | -58,1% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 14.025 | € 2.855 | +€ 16.880 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 14.025 | € 2.855 | +€ 16.880 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 14.025 | € 2.855 | +€ 16.880 |
Waarde
laatste balans 31-12-2022 · indicatie, geen waardering of adviesIndicatieve waarde van het eigen vermogen
Indicatie, geen waardering of adviesMiddenwaarde € 0 · alleen het gecorrigeerde eigen vermogen
Kapitalisatievoet 12% resultaat over 3 jaar, zonder niet-recurrente opbrengsten en kosten gewicht rendementswaarde 50% meerwaarde € 0 andere correctie € 0 EBITDA-multiple
Uit de neergelegde cijfers en deze veronderstellingen volgt geen positieve waarde. Het gecorrigeerde eigen vermogen en het gemiddelde resultaat zijn allebei nul of negatief.
Een deel van de berekening komt onder nul uit. Een aandeel is nooit minder dan nul waard, dus de ondergrens is nul.
Gecorrigeerd eigen vermogen
- Eigen vermogen (10/15)
- -€ 4.981
- Oprichtingskosten (20)
- € 0
- Immateriële vaste activa (21)
- € 0
- Meerwaarde op activa
- € 0
- Latente belasting op de meerwaarde
- € 0
- Andere correctie
- € 0
- Gecorrigeerd eigen vermogen
- -€ 4.981
Rendementswaarde
- 2022
- € 2.855
- 2021
- -€ 14.025
- 2020
- € 6.487
- 2019
- -€ 1.297
- Gemiddeld resultaat, zonder niet-recurrente opbrengsten en kosten
- -€ 1.561
- Gedeeld door de kapitalisatievoet
- 14% / 12% / 10%
- Rendementswaarde
- niet zinvol, want het gemiddelde resultaat is nul of negatief
Uw EBITDA-multiple
- EBITDA 2022
- -
- Netto financiële schuld
- -
- Uw multiple
- -
- Waarde met uw multiple
- -
In deze jaarrekening zijn de schulden op meer dan één jaar niet uitgesplitst. Ze tellen volledig mee als financiële schuld.
Grenzen van de indicatie
- Checked kent geen marktprijzen of vergelijkbare transacties.
- Wat na de laatste jaarrekening gebeurde en posten buiten de balans (waarborgen, leasing, geschillen) tellen niet mee.
- Checked kent de werkelijke waarde van gebouwen, voorraden en vorderingen niet. Vul daarvoor uw eigen meerwaarde of correctie in.
- De rol van de eigenaar in de zaak, synergieën voor een koper en de fiscale gevolgen van een verkoop tellen niet mee.
Voor een waardering waarop u een beslissing baseert, gaat u naar een bedrijfsrevisor of een erkend boekhouder.
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB) en hoofdactiviteit (KBO). De bewegingen vergelijken de boekjaren afgesloten op 31 december 2021 en 31 december 2022. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. De waarde is een indicatie, geen waardering of advies. Opgemaakt op 8 november 2026 via checked.be.