MarcVH-Consult: wat veranderde er
MarcVH-Consult
Grootste bewegingen
- Geldbeleggingen -€ 218.257
daling van € 218.257 (-35,3%), van € 618.257 naar € 400.000
- Liquide middelen +€ 53.710
stijging van € 53.710 (+31,7%), van € 169.532 naar € 223.242
vooral door Geldbeleggingen (+€ 218.257) en Resultaat van het boekjaar (+€ 89.122)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 10.087
daling van € 10.087 (-81,7%), van € 12.352 naar € 2.265
waarvan Overige vorderingen: -€ 6.457
- Reserves -€ 174.036
daling van € 174.036 (-22,2%), van € 784.075 naar € 610.039
- Financiële opbrengsten +€ 13.412
stijging van € 13.412 (+93,8%), van € 14.297 naar € 27.709
- Bruto bedrijfsmarge +€ 9.657
stijging van € 9.657 (+10,2%), van € 94.274 naar € 103.931
- Belastingen +€ 5.942
stijging van € 5.942 (+16,8%), van € 35.431 naar € 41.373
- Financiële kosten -€ 1.128
daling van € 1.128 (-88,4%), van € 1.276 naar € 148
Evolutie van het resultaat, 2024 tot 2025
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 800.253 | € 628.107 | -€ 172.146 | -21,5% |
| Vaste activa | 21/28 | € 112 | € 2.600 | +€ 2.488 | +2.218% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 112 | € 2.600 | +€ 2.488 | +2.218% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 112 | € 2.600 | +€ 2.488 | +2.218% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 800.141 | € 625.507 | -€ 174.634 | -21,8% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 12.352 | € 2.265 | -€ 10.087 | -81,7% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 3.630 | € 0 | -€ 3.630 | -100% |
| Overige vorderingen | 41 | € 8.722 | € 2.265 | -€ 6.457 | -74,0% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 618.257 | € 400.000 | -€ 218.257 | -35,3% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 169.532 | € 223.242 | +€ 53.710 | +31,7% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 800.253 | € 628.107 | -€ 172.146 | -21,5% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 794.075 | € 620.039 | -€ 174.036 | -21,9% |
| Inbreng | 10/11 | € 10.000 | € 10.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 784.075 | € 610.039 | -€ 174.036 | -22,2% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 784.075 | € 610.039 | -€ 174.036 | -22,2% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 0 | € 0 | = | |
| Schulden | 17/49 | € 6.178 | € 8.068 | +€ 1.890 | +30,6% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 5.571 | € 7.618 | +€ 2.047 | +36,7% |
| Handelsschulden | 44 | € 1.147 | € 14 | -€ 1.134 | -98,8% |
| Leveranciers | 440/4 | € 1.147 | € 14 | -€ 1.134 | -98,8% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 3.036 | € 4.022 | +€ 986 | +32,5% |
| Belastingen | 450/3 | € 3.036 | € 4.022 | +€ 986 | +32,5% |
| Overige schulden | 47/48 | € 1.388 | € 3.583 | +€ 2.195 | +158% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 607 | € 450 | -€ 157 | -25,9% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 631 | € 617 | -€ 14 | -2,3% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 242 | € 380 | +€ 137 | +56,8% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 94.274 | € 103.931 | +€ 9.657 | +10,2% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 93.400 | € 102.934 | +€ 9.534 | +10,2% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 14.297 | € 27.709 | +€ 13.412 | +93,8% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 14.297 | € 27.709 | +€ 13.412 | +93,8% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 1.276 | € 148 | -€ 1.128 | -88,4% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 1.276 | € 148 | -€ 1.128 | -88,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 106.421 | € 130.495 | +€ 24.073 | +22,6% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 35.431 | € 41.373 | +€ 5.942 | +16,8% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 70.991 | € 89.122 | +€ 18.131 | +25,5% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 70.991 | € 89.122 | +€ 18.131 | +25,5% |
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 5 november 2026 via checked.be.