MARC JACQUES: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
MARC JACQUES
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa -€ 10.418
daling van € 10.418 (-12,5%), van € 83.672 naar € 73.254
- Vorderingen op meer dan één jaar -€ 4.556
daling van € 4.556 (-5,8%), van € 78.187 naar € 73.631
- Overgedragen winst (verlies) -€ 13.952
daling van € 13.952 (-7,6%), van € 184.129 naar € 170.177
- Bruto bedrijfsmarge -€ 9.134
daling van € 9.134, van € 7.006 naar -€ 2.128
- Afschrijvingen +€ 927
stijging van € 927 (+9,8%), van € 9.491 naar € 10.418
- Financiële opbrengsten -€ 327
daling van € 327 (-18,3%), van € 1.790 naar € 1.462
- Financiële kosten -€ 185
daling van € 185 (-45,3%), van € 408 naar € 223
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 192.563 | € 178.625 | -€ 13.939 | -7,2% |
| Vaste activa | 21/28 | € 83.854 | € 73.436 | -€ 10.418 | -12,4% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 83.672 | € 73.254 | -€ 10.418 | -12,5% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 83.672 | € 73.254 | -€ 10.418 | -12,5% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 182 | € 182 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 108.710 | € 105.189 | -€ 3.521 | -3,2% |
| Vorderingen op meer dan één jaar | 29 | € 78.187 | € 73.631 | -€ 4.556 | -5,8% |
| Overige vorderingen | 291 | € 78.187 | € 73.631 | -€ 4.556 | -5,8% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 22.705 | € 22.725 | +€ 21 | +0,1% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 7.131 | € 7.633 | +€ 502 | +7,0% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 687 | € 1.200 | +€ 513 | +74,6% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 192.563 | € 178.625 | -€ 13.939 | -7,2% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 192.194 | € 178.242 | -€ 13.952 | -7,3% |
| Inbreng | 10/11 | € 6.205 | € 6.205 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 1.859 | € 1.859 | = | 0,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 1.859 | € 1.859 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 1.859 | € 1.859 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 184.129 | € 170.177 | -€ 13.952 | -7,6% |
| Schulden | 17/49 | € 369 | € 383 | +€ 14 | +3,7% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 369 | € 45 | -€ 325 | -87,9% |
| Handelsschulden | 44 | € 369 | € 45 | -€ 325 | -87,9% |
| Leveranciers | 440/4 | € 369 | € 45 | -€ 325 | -87,9% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | - | € 338 | +€ 338 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 9.491 | € 10.418 | +€ 927 | +9,8% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 2.630 | € 2.646 | +€ 16 | +0,6% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 7.006 | -€ 2.128 | -€ 9.134 | |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 5.115 | -€ 15.192 | -€ 10.077 | -197% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 1.790 | € 1.462 | -€ 327 | -18,3% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 1.790 | € 1.462 | -€ 327 | -18,3% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 408 | € 223 | -€ 185 | -45,3% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 408 | € 223 | -€ 185 | -45,3% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 3.733 | -€ 13.952 | -€ 10.219 | -274% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 3.733 | -€ 13.952 | -€ 10.219 | -274% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 3.733 | -€ 13.952 | -€ 10.219 | -274% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 november 2024 en 30 november 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 14 oktober 2026 via checked.be.