MAPA CONSULTING: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
MAPA CONSULTING
Grootste bewegingen
- Financiële vaste activa +€ 5,0 mln
stijging van € 5,0 mln (+58,7%), van € 8,6 mln naar € 13,6 mln
- Liquide middelen -€ 2,9 mln
daling van € 2,9 mln (-99,8%), van € 2,9 mln naar € 4.419
vooral door Investeringen in vaste activa (netto) (-€ 5,0 mln) en Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten (-€ 365.362)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 564.458
daling van € 564.458 (-100,0%), van € 564.460 naar € 2
waarvan Handelsvorderingen: -€ 563.403
- Overige schulden +€ 2,1 mln
nieuw in 2025: € 2,1 mln
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 365.362
niet meer vermeld in 2025 (was € 365.362)
- Omzet -€ 2,5 mln
niet meer vermeld in 2025 (was € 2,5 mln)
- Financiële opbrengsten -€ 680.143
daling van € 680.143 (-99,9%), van € 680.718 naar € 576
- Belastingen -€ 523.891
niet meer vermeld in 2025 (was € 523.891)
- Diensten en diverse goederen -€ 430.208
daling van € 430.208 (-81,8%), van € 525.876 naar € 95.668
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 12.007.761 | € 13.628.940 | +€ 1,6 mln | +13,5% |
| Vaste activa | 21/28 | € 8.583.735 | € 13.624.519 | +€ 5,0 mln | +58,7% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 8.583.735 | € 13.624.519 | +€ 5,0 mln | +58,7% |
| Verbonden ondernemingen | 280/1 | € 8.583.735 | € 13.624.519 | +€ 5,0 mln | +58,7% |
| Deelnemingen | 280 | € 8.583.735 | € 13.624.519 | +€ 5,0 mln | +58,7% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 3.424.026 | € 4.421 | -€ 3,4 mln | -99,9% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 564.460 | € 2 | -€ 564.458 | -100,0% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 563.403 | - | -€ 563.403 | |
| Overige vorderingen | 41 | € 1.058 | € 2 | -€ 1.055 | -99,8% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 2.857.060 | € 4.419 | -€ 2,9 mln | -99,8% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 2.505 | - | -€ 2.505 | |
| Totaal passiva | 10/49 | € 12.007.761 | € 13.628.940 | +€ 1,6 mln | +13,5% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 11.641.390 | € 11.538.751 | -€ 102.640 | -0,9% |
| Inbreng | 10/11 | € 5.993.226 | € 5.993.226 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 5.648.165 | € 5.545.525 | -€ 102.640 | -1,8% |
| Schulden | 17/49 | € 366.371 | € 2.090.189 | +€ 1,7 mln | +471% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 366.371 | € 2.088.370 | +€ 1,7 mln | +470% |
| Handelsschulden | 44 | € 1.009 | - | -€ 1.009 | |
| Leveranciers | 440/4 | € 1.009 | - | -€ 1.009 | |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 365.362 | - | -€ 365.362 | |
| Belastingen | 450/3 | € 365.362 | - | -€ 365.362 | |
| Overige schulden | 47/48 | - | € 2.088.370 | +€ 2,1 mln | |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | - | € 1.819 | +€ 1.819 | |
| Bedrijfsopbrengsten | 70/76A | € 2.556.543 | € 798 | -€ 2,6 mln | -100,0% |
| Omzet | 70 | € 2.549.566 | - | -€ 2,5 mln | |
| Andere bedrijfsopbrengsten | 74 | € 6.977 | € 798 | -€ 6.179 | -88,6% |
| Bedrijfskosten | 60/66A | € 550.905 | € 101.531 | -€ 449.374 | -81,6% |
| Diensten en diverse goederen | 61 | € 525.876 | € 95.668 | -€ 430.208 | -81,8% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 25.030 | € 5.864 | -€ 19.166 | -76,6% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 2.005.637 | -€ 100.733 | -€ 2,1 mln | |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 680.718 | € 576 | -€ 680.143 | -99,9% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 680.718 | € 576 | -€ 680.143 | -99,9% |
| Opbrengsten uit financiële vaste activa | 750 | € 599.976 | - | -€ 599.976 | |
| Opbrengsten uit vlottende activa | 751 | € 80.742 | - | -€ 80.742 | |
| Andere financiële opbrengsten | 752/9 | € 1 | € 576 | +€ 575 | +57.454% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 9.070 | € 2.482 | -€ 6.588 | -72,6% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 9.070 | € 2.482 | -€ 6.588 | -72,6% |
| Kosten van schulden | 650 | € 4.733 | € 416 | -€ 4.317 | -91,2% |
| Andere financiële kosten | 652/9 | € 4.337 | € 2.066 | -€ 2.271 | -52,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 2.677.285 | -€ 102.640 | -€ 2,8 mln | |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 523.891 | - | -€ 523.891 | |
| Belastingen | 670/3 | € 523.891 | - | -€ 523.891 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 2.153.395 | -€ 102.640 | -€ 2,3 mln | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 2.153.395 | -€ 102.640 | -€ 2,3 mln |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 14 oktober 2026 via checked.be.