MANOCHA TRADING: wat veranderde er
MANOCHA TRADING
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 127.081
daling van € 127.081 (-51,1%), van € 248.602 naar € 121.521
waarvan Handelsvorderingen: -€ 136.699
- Voorraden en bestellingen -€ 14.702
daling van € 14.702 (-34,9%), van € 42.080 naar € 27.378
- Materiële vaste activa +€ 6.349
stijging van € 6.349 (+552%), van € 1.150 naar € 7.499
- Liquide middelen -€ 4.711
daling van € 4.711 (-66,9%), van € 7.043 naar € 2.332
vooral door Handelsschulden (-€ 55.927) en Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten (-€ 33.595)
- Handelsschulden -€ 55.927
daling van € 55.927 (-33,8%), van € 165.337 naar € 109.410
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 33.595
daling van € 33.595 (-65,3%), van € 51.472 naar € 17.877
waarvan Belastingen: -€ 38.435
- Overgedragen winst (verlies) -€ 23.659
daling van € 23.659 (-98,6%), van € 23.994 naar € 335
- Overige schulden -€ 23.284
daling van € 23.284 (-46,6%), van € 49.919 naar € 26.636
- Overlopende rekeningen (passiva) -€ 3.600
niet meer vermeld in 2025 (was € 3.600)
- Omzet +€ 186.072
stijging van € 186.072 (+40,0%), van € 465.499 naar € 651.570
- Aankopen en diensten +€ 105.794
stijging van € 105.794 (+20,7%), van € 511.808 naar € 617.603
- Bruto bedrijfsmarge +€ 87.928
stijging van € 87.928, van -€ 40.983 naar € 46.945
- Personeelskosten +€ 32.463
stijging van € 32.463 (+173%), van € 18.737 naar € 51.199
Evolutie van het resultaat, 2024 tot 2025
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 299.323 | € 159.258 | -€ 140.065 | -46,8% |
| Vaste activa | 21/28 | € 1.150 | € 7.499 | +€ 6.349 | +552% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 1.150 | € 7.499 | +€ 6.349 | +552% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 1.150 | € 7.499 | +€ 6.349 | +552% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 298.173 | € 151.759 | -€ 146.414 | -49,1% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 42.080 | € 27.378 | -€ 14.702 | -34,9% |
| Voorraden | 30/36 | € 42.080 | € 27.378 | -€ 14.702 | -34,9% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 248.602 | € 121.521 | -€ 127.081 | -51,1% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 209.337 | € 72.639 | -€ 136.699 | -65,3% |
| Overige vorderingen | 41 | € 39.265 | € 48.882 | +€ 9.617 | +24,5% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 7.043 | € 2.332 | -€ 4.711 | -66,9% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 447 | € 528 | +€ 81 | +18,1% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 299.323 | € 159.258 | -€ 140.065 | -46,8% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 28.994 | € 5.335 | -€ 23.659 | -81,6% |
| Inbreng | 10/11 | € 5.000 | € 5.000 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 23.994 | € 335 | -€ 23.659 | -98,6% |
| Schulden | 17/49 | € 270.329 | € 153.923 | -€ 116.406 | -43,1% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 266.729 | € 153.923 | -€ 112.806 | -42,3% |
| Handelsschulden | 44 | € 165.337 | € 109.410 | -€ 55.927 | -33,8% |
| Leveranciers | 440/4 | € 165.337 | € 109.410 | -€ 55.927 | -33,8% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 51.472 | € 17.877 | -€ 33.595 | -65,3% |
| Belastingen | 450/3 | € 40.797 | € 2.362 | -€ 38.435 | -94,2% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 10.675 | € 15.515 | +€ 4.840 | +45,3% |
| Overige schulden | 47/48 | € 49.919 | € 26.636 | -€ 23.284 | -46,6% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 3.600 | - | -€ 3.600 | |
| Omzet | 70 | € 465.499 | € 651.570 | +€ 186.072 | +40,0% |
| Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen; diensten en diverse goederen | 60/61 | € 511.808 | € 617.603 | +€ 105.794 | +20,7% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 18.737 | € 51.199 | +€ 32.463 | +173% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 183 | € 651 | +€ 468 | +255% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 15.115 | € 12.246 | -€ 2.869 | -19,0% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | - | € 2.027 | +€ 2.027 | |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | -€ 40.983 | € 46.945 | +€ 87.928 | |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 75.018 | -€ 19.178 | +€ 55.840 | +74,4% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | - | € 1.445 | +€ 1.445 | |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | - | € 1.445 | +€ 1.445 | |
| Niet-recurrente financiële opbrengsten | 76B | - | € 1.445 | +€ 1.445 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 2.164 | € 5.926 | +€ 3.762 | +174% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 2.164 | € 5.926 | +€ 3.762 | +174% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 77.182 | -€ 23.659 | +€ 53.523 | +69,3% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | -€ 273 | - | +€ 273 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 76.909 | -€ 23.659 | +€ 53.250 | +69,2% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 76.909 | -€ 23.659 | +€ 53.250 | +69,2% |
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 2 november 2026 via checked.be.