MAKE: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
MAKE
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 11.920
stijging van € 11.920 (+207%), van € 5.764 naar € 17.684
waarvan Handelsvorderingen: +€ 8.199
- Liquide middelen +€ 9.858
stijging van € 9.858 (+1.835%), van € 537 naar € 10.395
vooral door Resultaat van het boekjaar (+€ 14.087) en Afschrijvingen (+€ 12.519)
- Voorraden en bestellingen -€ 4.246
niet meer vermeld in 2025 (was € 4.246)
- Vorderingen op meer dan één jaar -€ 2.437
niet meer vermeld in 2025 (was € 2.437)
- Overgedragen winst (verlies) +€ 14.087
stijging van € 14.087 (+48,3%), van -€ 29.136 naar -€ 15.049
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 1.921
stijging van € 1.921 (+138%), van € 1.394 naar € 3.315
waarvan Bezoldigingen en sociale lasten: +€ 1.264
- Bruto bedrijfsmarge +€ 33.012
stijging van € 33.012, van -€ 5.302 naar € 27.710
- Omzet +€ 27.682
stijging van € 27.682 (+78,4%), van € 35.292 naar € 62.974
- Aankopen en diensten +€ 21.931
stijging van € 21.931 (+38,5%), van € 56.955 naar € 78.886
- Afschrijvingen -€ 4.846
daling van € 4.846 (-27,9%), van € 17.365 naar € 12.519
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 92.348 | € 107.968 | +€ 15.620 | +16,9% |
| Vaste activa | 21/28 | € 79.364 | € 79.889 | +€ 525 | +0,7% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 78.864 | € 79.389 | +€ 525 | +0,7% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 63.040 | € 55.385 | -€ 7.655 | -12,1% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 5.881 | € 7.275 | +€ 1.394 | +23,7% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 5.349 | € 16.729 | +€ 11.380 | +213% |
| Activa in aanbouw en vooruitbetalingen | 27 | € 4.593 | - | -€ 4.593 | |
| Financiële vaste activa | 28 | € 500 | € 500 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 12.984 | € 28.079 | +€ 15.095 | +116% |
| Vorderingen op meer dan één jaar | 29 | € 2.437 | - | -€ 2.437 | |
| Overige vorderingen | 291 | € 2.437 | - | -€ 2.437 | |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 4.246 | - | -€ 4.246 | |
| Voorraden | 30/36 | € 4.246 | - | -€ 4.246 | |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 5.764 | € 17.684 | +€ 11.920 | +207% |
| Handelsvorderingen | 40 | - | € 8.199 | +€ 8.199 | |
| Overige vorderingen | 41 | € 5.764 | € 9.485 | +€ 3.721 | +64,6% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 537 | € 10.395 | +€ 9.858 | +1.835% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 92.348 | € 107.968 | +€ 15.620 | +16,9% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 89.877 | € 103.964 | +€ 14.087 | +15,7% |
| Inbreng | 10/11 | € 7.600 | € 7.600 | = | 0,0% |
| Buiten kapitaal | 11 | - | € 7.600 | +€ 7.600 | |
| Andere | 1109/19 | - | € 7.600 | +€ 7.600 | |
| Reserves | 13 | € 111.413 | € 111.413 | +€ 0 | 0,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 2.000 | € 2.000 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 2.000 | € 2.000 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 109.413 | € 109.413 | +€ 0 | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 29.136 | -€ 15.049 | +€ 14.087 | +48,3% |
| Schulden | 17/49 | € 2.471 | € 4.004 | +€ 1.533 | +62,0% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 2.471 | € 4.004 | +€ 1.533 | +62,0% |
| Handelsschulden | 44 | € 826 | € 689 | -€ 137 | -16,6% |
| Leveranciers | 440/4 | € 826 | € 689 | -€ 137 | -16,6% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 1.394 | € 3.315 | +€ 1.921 | +138% |
| Belastingen | 450/3 | € 1.394 | € 2.051 | +€ 657 | +47,1% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | - | € 1.264 | +€ 1.264 | |
| Overige schulden | 47/48 | € 251 | - | -€ 251 | |
| Omzet | 70 | € 35.292 | € 62.974 | +€ 27.682 | +78,4% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | - | € 27.885 | +€ 27.885 | |
| Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen; diensten en diverse goederen | 60/61 | € 56.955 | € 78.886 | +€ 21.931 | +38,5% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 17.365 | € 12.519 | -€ 4.846 | -27,9% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.425 | € 1.056 | -€ 369 | -25,9% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | -€ 5.302 | € 27.710 | +€ 33.012 | |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 24.092 | € 14.135 | +€ 38.227 | |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 185 | € 130 | -€ 55 | -29,9% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 185 | € 130 | -€ 55 | -29,9% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 146 | € 178 | +€ 32 | +22,3% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 146 | € 178 | +€ 32 | +22,3% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 24.052 | € 14.087 | +€ 38.139 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 24.052 | € 14.087 | +€ 38.139 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 24.052 | € 14.087 | +€ 38.139 |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 17 oktober 2026 via checked.be.