Maettrans: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
Maettrans
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 13.865
daling van € 13.865 (-45,5%), van € 30.476 naar € 16.610
waarvan Handelsvorderingen: -€ 14.382
- Overlopende rekeningen (activa) +€ 13.210
stijging van € 13.210 (+1.324%), van € 998 naar € 14.208
- Materiële vaste activa -€ 12.726
daling van € 12.726 (-23,6%), van € 53.830 naar € 41.103
waarvan Meubilair en rollend materieel: -€ 14.230
- Liquide middelen +€ 7.211
stijging van € 7.211 (+17,3%), van € 41.580 naar € 48.791
vooral door Afschrijvingen (+€ 19.918) en Vorderingen op ten hoogste één jaar (+€ 13.865)
- Schulden op meer dan één jaar -€ 10.136
daling van € 10.136 (-63,8%), van € 15.886 naar € 5.750
- Reserves +€ 5.272
stijging van € 5.272 (+6,0%), van € 87.445 naar € 92.717
- Bruto bedrijfsmarge -€ 3.765
daling van € 3.765 (-8,5%), van € 44.258 naar € 40.493
- Afschrijvingen -€ 2.576
daling van € 2.576 (-11,5%), van € 22.494 naar € 19.918
- Andere bedrijfskosten +€ 1.747
stijging van € 1.747 (+18,7%), van € 9.362 naar € 11.109
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 128.518 | € 122.348 | -€ 6.171 | -4,8% |
| Vaste activa | 21/28 | € 55.465 | € 42.738 | -€ 12.726 | -22,9% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 53.830 | € 41.103 | -€ 12.726 | -23,6% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | - | € 1.503 | +€ 1.503 | |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 53.830 | € 39.600 | -€ 14.230 | -26,4% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 1.635 | € 1.635 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 73.054 | € 79.610 | +€ 6.556 | +9,0% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 30.476 | € 16.610 | -€ 13.865 | -45,5% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 29.759 | € 15.377 | -€ 14.382 | -48,3% |
| Overige vorderingen | 41 | € 716 | € 1.234 | +€ 517 | +72,2% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 41.580 | € 48.791 | +€ 7.211 | +17,3% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 998 | € 14.208 | +€ 13.210 | +1.324% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 128.518 | € 122.348 | -€ 6.171 | -4,8% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 93.645 | € 98.917 | +€ 5.272 | +5,6% |
| Inbreng | 10/11 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 87.445 | € 92.717 | +€ 5.272 | +6,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 87.445 | € 92.717 | +€ 5.272 | +6,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 0 | € 0 | = | |
| Schulden | 17/49 | € 34.874 | € 23.431 | -€ 11.443 | -32,8% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 15.886 | € 5.750 | -€ 10.136 | -63,8% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 15.886 | € 5.750 | -€ 10.136 | -63,8% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 18.988 | € 17.681 | -€ 1.307 | -6,9% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 11.668 | € 11.136 | -€ 532 | -4,6% |
| Handelsschulden | 44 | € 2.009 | € 922 | -€ 1.087 | -54,1% |
| Leveranciers | 440/4 | € 2.009 | € 922 | -€ 1.087 | -54,1% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 1.669 | € 2.055 | +€ 385 | +23,1% |
| Belastingen | 450/3 | € 1.669 | € 2.055 | +€ 385 | +23,1% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 0 | - | = | |
| Overige schulden | 47/48 | € 3.641 | € 3.568 | -€ 73 | -2,0% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 414 | € 0 | -€ 414 | -100% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 22.494 | € 19.918 | -€ 2.576 | -11,5% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 9.362 | € 11.109 | +€ 1.747 | +18,7% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 44.258 | € 40.493 | -€ 3.765 | -8,5% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 12.402 | € 9.466 | -€ 2.935 | -23,7% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 50 | € 49 | -€ 1 | -1,7% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 50 | € 49 | -€ 1 | -1,7% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 1.875 | € 1.643 | -€ 232 | -12,4% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 1.875 | € 1.643 | -€ 232 | -12,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 10.576 | € 7.872 | -€ 2.704 | -25,6% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 1.841 | € 1.766 | -€ 74 | -4,0% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 8.736 | € 6.105 | -€ 2.630 | -30,1% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 8.736 | € 6.105 | -€ 2.630 | -30,1% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 15 oktober 2026 via checked.be.