MAD: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
MAD
Grootste bewegingen
- Liquide middelen +€ 15.851
stijging van € 15.851 (+35,7%), van € 44.424 naar € 60.275
vooral door Resultaat van het boekjaar (+€ 33.764) en Overige schulden (+€ 32.681)
- Materiële vaste activa +€ 1.913
stijging van € 1.913 (+2,4%), van € 81.339 naar € 83.252
- Overige schulden +€ 32.681
stijging van € 32.681 (+217,9%), van € 15.000 naar € 47.681
- Overgedragen winst (verlies) -€ 13.295
daling van € 13.295 (-16,4%), van € 80.983 naar € 67.688
- Handelsschulden -€ 2.409
niet meer vermeld in 2025 (was € 2.409)
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 1.715
stijging van € 1.715 (+133,6%), van € 1.285 naar € 3.000
waarvan Bezoldigingen en sociale lasten: +€ 962
- Bruto bedrijfsmarge +€ 1.881
stijging van € 1.881 (+3,7%), van € 50.671 naar € 52.552
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Kasstroombrug afgeleid
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 126.676 | € 145.369 | +€ 18.693 | +14,8% |
| Vaste activa | 21/28 | € 81.382 | € 83.295 | +€ 1.913 | +2,4% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 81.339 | € 83.252 | +€ 1.913 | +2,4% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 81.339 | € 83.252 | +€ 1.913 | +2,4% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 43 | € 43 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 45.294 | € 62.075 | +€ 16.780 | +37,0% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 795 | € 1.028 | +€ 233 | +29,3% |
| Overige vorderingen | 41 | € 795 | € 1.028 | +€ 233 | +29,3% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 44.424 | € 60.275 | +€ 15.851 | +35,7% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 75 | € 771 | +€ 696 | +924,4% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 126.676 | € 145.369 | +€ 18.693 | +14,8% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 107.983 | € 94.688 | -€ 13.295 | -12,3% |
| Inbreng | 10/11 | € 2.000 | € 2.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 25.000 | € 25.000 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 25.000 | € 25.000 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 80.983 | € 67.688 | -€ 13.295 | -16,4% |
| Schulden | 17/49 | € 18.693 | € 50.681 | +€ 31.988 | +171,1% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 18.693 | € 50.681 | +€ 31.988 | +171,1% |
| Handelsschulden | 44 | € 2.409 | - | -€ 2.409 | |
| Leveranciers | 440/4 | € 2.409 | - | -€ 2.409 | |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 1.285 | € 3.000 | +€ 1.715 | +133,6% |
| Belastingen | 450/3 | - | € 753 | +€ 753 | |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 1.285 | € 2.247 | +€ 962 | +74,9% |
| Overige schulden | 47/48 | € 15.000 | € 47.681 | +€ 32.681 | +217,9% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 7.826 | € 7.690 | -€ 135 | -1,7% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 387 | € 400 | +€ 12 | +3,2% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 50.671 | € 52.552 | +€ 1.881 | +3,7% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 42.458 | € 44.462 | +€ 2.004 | +4,7% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 1 | - | -€ 1 | |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 1 | - | -€ 1 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 736 | € 726 | -€ 10 | -1,4% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 736 | € 726 | -€ 10 | -1,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 41.723 | € 43.736 | +€ 2.014 | +4,8% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 9.514 | € 9.972 | +€ 458 | +4,8% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 32.209 | € 33.764 | +€ 1.556 | +4,8% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 32.209 | € 33.764 | +€ 1.556 | +4,8% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 12 oktober 2026 via checked.be.