MACRO DECOR: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
MACRO DECOR
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa -€ 197.655
daling van € 197.655 (-3,7%), van € 5,4 mln naar € 5,2 mln
waarvan Terreinen en gebouwen: -€ 191.379
- Overlopende rekeningen (activa) +€ 181.603
nieuw in 2025: € 181.603
- Liquide middelen +€ 117.263
stijging van € 117.263 (+168%), van € 69.712 naar € 186.975
vooral door Afschrijvingen (+€ 231.685) en Ontvangen vooruitbetalingen (+€ 209.459)
- Schulden op meer dan één jaar -€ 253.269
daling van € 253.269 (-7,3%), van € 3,5 mln naar € 3,2 mln
- Ontvangen vooruitbetalingen +€ 209.459
nieuw in 2025: € 209.459
- Handelsschulden +€ 112.076
stijging van € 112.076 (+362%), van € 30.940 naar € 143.015
- Reserves +€ 61.181
stijging van € 61.181 (+11,5%), van € 533.707 naar € 594.888
waarvan Beschikbare reserves: +€ 89.888
- Bruto bedrijfsmarge +€ 69.699
stijging van € 69.699 (+15,3%), van € 455.183 naar € 524.881
- Afschrijvingen +€ 24.550
stijging van € 24.550 (+11,9%), van € 207.135 naar € 231.685
- Financiële kosten +€ 22.694
stijging van € 22.694 (+18,6%), van € 122.018 naar € 144.712
- Andere bedrijfskosten -€ 11.406
daling van € 11.406 (-27,2%), van € 41.873 naar € 30.467
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 5.709.928 | € 5.792.347 | +€ 82.419 | +1,4% |
| Vaste activa | 21/28 | € 5.398.967 | € 5.221.312 | -€ 177.655 | -3,3% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 5.377.967 | € 5.180.312 | -€ 197.655 | -3,7% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 5.353.333 | € 5.161.955 | -€ 191.379 | -3,6% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 24.634 | € 18.358 | -€ 6.276 | -25,5% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 21.000 | € 41.000 | +€ 20.000 | +95,2% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 310.961 | € 571.035 | +€ 260.074 | +83,6% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 4.800 | € 5.120 | +€ 320 | +6,7% |
| Voorraden | 30/36 | € 4.800 | € 5.120 | +€ 320 | +6,7% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 232.448 | € 193.336 | -€ 39.112 | -16,8% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 53.648 | € 26.901 | -€ 26.747 | -49,9% |
| Overige vorderingen | 41 | € 178.800 | € 166.435 | -€ 12.365 | -6,9% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 4.001 | € 4.001 | = | 0,0% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 69.712 | € 186.975 | +€ 117.263 | +168% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | - | € 181.603 | +€ 181.603 | |
| Totaal passiva | 10/49 | € 5.709.928 | € 5.792.347 | +€ 82.419 | +1,4% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 595.680 | € 656.861 | +€ 61.181 | +10,3% |
| Inbreng | 10/11 | € 61.973 | € 61.973 | = | 0,0% |
| Kapitaal | 10 | € 61.973 | € 61.973 | = | 0,0% |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 61.973 | € 61.973 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 533.707 | € 594.888 | +€ 61.181 | +11,5% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 6.197 | € 6.197 | = | 0,0% |
| Wettelijke reserve | 130 | € 6.197 | € 6.197 | = | 0,0% |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 437.085 | € 408.378 | -€ 28.707 | -6,6% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 90.425 | € 180.312 | +€ 89.888 | +99,4% |
| Voorzieningen en uitgestelde belastingen | 16 | € 158.282 | € 148.714 | -€ 9.569 | -6,0% |
| Uitgestelde belastingen | 168 | € 158.282 | € 148.714 | -€ 9.569 | -6,0% |
| Schulden | 17/49 | € 4.955.966 | € 4.986.773 | +€ 30.807 | +0,6% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 3.455.198 | € 3.201.929 | -€ 253.269 | -7,3% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 3.455.198 | € 3.201.929 | -€ 253.269 | -7,3% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 1.500.768 | € 1.784.844 | +€ 284.076 | +18,9% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 243.000 | € 253.625 | +€ 10.625 | +4,4% |
| Financiële schulden | 43 | € 870.000 | € 870.000 | = | 0,0% |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 870.000 | € 870.000 | = | 0,0% |
| Handelsschulden | 44 | € 30.940 | € 143.015 | +€ 112.076 | +362% |
| Leveranciers | 440/4 | € 30.940 | € 143.015 | +€ 112.076 | +362% |
| Vooruitbetalingen op bestellingen | 46 | - | € 209.459 | +€ 209.459 | |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 126.710 | € 128.946 | +€ 2.236 | +1,8% |
| Belastingen | 450/3 | € 112.933 | € 119.922 | +€ 6.988 | +6,2% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 13.777 | € 9.024 | -€ 4.753 | -34,5% |
| Overige schulden | 47/48 | € 230.118 | € 179.799 | -€ 50.319 | -21,9% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | - | € 0 | = | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 44.256 | € 43.230 | -€ 1.025 | -2,3% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 207.135 | € 231.685 | +€ 24.550 | +11,9% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 41.873 | € 30.467 | -€ 11.406 | -27,2% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 455.183 | € 524.881 | +€ 69.699 | +15,3% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 161.919 | € 219.499 | +€ 57.580 | +35,6% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | - | € 1.591 | +€ 1.591 | |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | - | € 1.591 | +€ 1.591 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 122.018 | € 144.712 | +€ 22.694 | +18,6% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 122.018 | € 144.712 | +€ 22.694 | +18,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 39.901 | € 76.378 | +€ 36.477 | +91,4% |
| Onttrekking aan de uitgestelde belastingen | 780 | € 9.569 | € 9.569 | = | 0,0% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 22.394 | € 24.766 | +€ 2.373 | +10,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 27.076 | € 61.181 | +€ 34.104 | +126% |
| Onttrekking aan de belastingvrije reserves | 789 | € 28.707 | € 28.707 | = | 0,0% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 55.783 | € 89.888 | +€ 34.104 | +61,1% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 15 oktober 2026 via checked.be.