LVT: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
LVT
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 24.200
stijging van € 24.200 (+89,9%), van € 26.926 naar € 51.126
- Materiële vaste activa -€ 3.212
daling van € 3.212 (-29,4%), van € 10.918 naar € 7.706
- Liquide middelen +€ 1.561
stijging van € 1.561 (+47,9%), van € 3.259 naar € 4.820
vooral door Resultaat van het boekjaar (+€ 14.452) en Handelsschulden (+€ 6.276)
- Reserves +€ 14.452
stijging van € 14.452 (+128%), van € 11.248 naar € 25.700
- Handelsschulden +€ 6.276
stijging van € 6.276 (+97,4%), van € 6.443 naar € 12.719
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 3.143
stijging van € 3.143 (+38,9%), van € 8.087 naar € 11.230
- Overige schulden -€ 1.047
daling van € 1.047 (-7,3%), van € 14.327 naar € 13.280
- Bruto bedrijfsmarge +€ 16.128
stijging van € 16.128 (+91,1%), van € 17.702 naar € 33.830
- Financiële kosten +€ 6.389
stijging van € 6.389 (+1.900%), van € 336 naar € 6.725
- Andere bedrijfskosten +€ 3.735
stijging van € 3.735 (+546%), van € 684 naar € 4.419
- Belastingen +€ 1.549
stijging van € 1.549 (+44,2%), van € 3.503 naar € 5.052
- Afschrijvingen +€ 1.281
stijging van € 1.281 (+66,3%), van € 1.931 naar € 3.212
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 41.104 | € 63.928 | +€ 22.824 | +55,5% |
| Vaste activa | 21/28 | € 10.918 | € 7.706 | -€ 3.212 | -29,4% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 10.918 | € 7.706 | -€ 3.212 | -29,4% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 10.918 | € 7.706 | -€ 3.212 | -29,4% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 30.186 | € 56.222 | +€ 26.037 | +86,3% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 26.926 | € 51.126 | +€ 24.200 | +89,9% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 26.926 | € 51.126 | +€ 24.200 | +89,9% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 3.259 | € 4.820 | +€ 1.561 | +47,9% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | - | € 276 | +€ 276 | |
| Totaal passiva | 10/49 | € 41.104 | € 63.928 | +€ 22.824 | +55,5% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 12.248 | € 26.700 | +€ 14.452 | +118% |
| Inbreng | 10/11 | € 1.000 | € 1.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 11.248 | € 25.700 | +€ 14.452 | +128% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 11.248 | € 25.700 | +€ 14.452 | +128% |
| Schulden | 17/49 | € 28.856 | € 37.228 | +€ 8.372 | +29,0% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 28.856 | € 37.228 | +€ 8.372 | +29,0% |
| Handelsschulden | 44 | € 6.443 | € 12.719 | +€ 6.276 | +97,4% |
| Leveranciers | 440/4 | € 6.443 | € 12.719 | +€ 6.276 | +97,4% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 8.087 | € 11.230 | +€ 3.143 | +38,9% |
| Belastingen | 450/3 | € 8.087 | € 11.230 | +€ 3.143 | +38,9% |
| Overige schulden | 47/48 | € 14.327 | € 13.280 | -€ 1.047 | -7,3% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 1.931 | € 3.212 | +€ 1.281 | +66,3% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 684 | € 4.419 | +€ 3.735 | +546% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 17.702 | € 33.830 | +€ 16.128 | +91,1% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 15.087 | € 26.199 | +€ 11.112 | +73,6% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | - | € 30 | +€ 30 | |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | - | € 30 | +€ 30 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 336 | € 6.725 | +€ 6.389 | +1.900% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 336 | € 6.725 | +€ 6.389 | +1.900% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 14.751 | € 19.504 | +€ 4.753 | +32,2% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 3.503 | € 5.052 | +€ 1.549 | +44,2% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 11.248 | € 14.452 | +€ 3.204 | +28,5% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 11.248 | € 14.452 | +€ 3.204 | +28,5% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 18 oktober 2026 via checked.be.