LUVRI: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
LUVRI
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa -€ 38.507
daling van € 38.507 (-2,9%), van € 1,3 mln naar € 1,3 mln
waarvan Terreinen en gebouwen: -€ 43.871
- Schulden op meer dan één jaar -€ 56.705
daling van € 56.705 (-12,5%), van € 454.235 naar € 397.530
- Overgedragen winst (verlies) +€ 46.099
stijging van € 46.099 (+44,0%), van € 104.800 naar € 150.898
- Overige schulden -€ 16.031
daling van € 16.031 (-44,6%), van € 35.944 naar € 19.914
- Reserves -€ 14.247
daling van € 14.247 (-3,0%), van € 475.560 naar € 461.313
waarvan Belastingvrije reserves: -€ 14.247
- Bruto bedrijfsmarge +€ 12.877
stijging van € 12.877 (+13,2%), van € 97.471 naar € 110.348
- Belastingen +€ 3.958
stijging van € 3.958 (+32,9%), van € 12.046 naar € 16.003
- Financiële kosten -€ 2.180
daling van € 2.180 (-12,5%), van € 17.393 naar € 15.213
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 1.325.867 | € 1.280.903 | -€ 44.964 | -3,4% |
| Vaste activa | 21/28 | € 1.311.380 | € 1.272.873 | -€ 38.507 | -2,9% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 1.311.380 | € 1.272.873 | -€ 38.507 | -2,9% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 1.311.380 | € 1.267.509 | -€ 43.871 | -3,3% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | - | € 5.364 | +€ 5.364 | |
| Vlottende activa | 29/58 | € 14.486 | € 8.030 | -€ 6.457 | -44,6% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 11.196 | - | -€ 11.196 | |
| Handelsvorderingen | 40 | € 9.378 | - | -€ 9.378 | |
| Overige vorderingen | 41 | € 1.819 | - | -€ 1.819 | |
| Liquide middelen | 54/58 | - | € 4.790 | +€ 4.790 | |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 3.290 | € 3.239 | -€ 51 | -1,5% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 1.325.867 | € 1.280.903 | -€ 44.964 | -3,4% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 642.359 | € 674.211 | +€ 31.852 | +5,0% |
| Inbreng | 10/11 | € 62.000 | € 62.000 | = | 0,0% |
| Kapitaal | 10 | € 62.000 | € 62.000 | = | 0,0% |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 62.000 | € 62.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 475.560 | € 461.313 | -€ 14.247 | -3,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Wettelijke reserve | 130 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 365.329 | € 351.083 | -€ 14.247 | -3,9% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 104.030 | € 104.030 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 104.800 | € 150.898 | +€ 46.099 | +44,0% |
| Voorzieningen en uitgestelde belastingen | 16 | € 121.776 | € 117.028 | -€ 4.749 | -3,9% |
| Uitgestelde belastingen | 168 | € 121.776 | € 117.028 | -€ 4.749 | -3,9% |
| Schulden | 17/49 | € 561.731 | € 489.664 | -€ 72.067 | -12,8% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 454.235 | € 397.530 | -€ 56.705 | -12,5% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 454.235 | € 397.530 | -€ 56.705 | -12,5% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 102.909 | € 85.475 | -€ 17.434 | -16,9% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 58.520 | € 56.705 | -€ 1.815 | -3,1% |
| Financiële schulden | 43 | € 540 | - | -€ 540 | |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 540 | - | -€ 540 | |
| Handelsschulden | 44 | € 192 | € 1.317 | +€ 1.125 | +587% |
| Leveranciers | 440/4 | € 192 | € 1.317 | +€ 1.125 | +587% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 7.713 | € 7.540 | -€ 173 | -2,2% |
| Belastingen | 450/3 | € 5.213 | € 7.540 | +€ 2.326 | +44,6% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 2.500 | - | -€ 2.500 | |
| Overige schulden | 47/48 | € 35.944 | € 19.914 | -€ 16.031 | -44,6% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 4.587 | € 6.659 | +€ 2.072 | +45,2% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 44.092 | € 44.143 | +€ 52 | +0,1% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 7.800 | € 7.886 | +€ 85 | +1,1% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 97.471 | € 110.348 | +€ 12.877 | +13,2% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 45.580 | € 58.319 | +€ 12.740 | +28,0% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 17.393 | € 15.213 | -€ 2.180 | -12,5% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 17.393 | € 15.213 | -€ 2.180 | -12,5% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 28.187 | € 43.107 | +€ 14.920 | +52,9% |
| Onttrekking aan de uitgestelde belastingen | 780 | € 4.749 | € 4.749 | = | 0,0% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 12.046 | € 16.003 | +€ 3.958 | +32,9% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 20.890 | € 31.852 | +€ 10.962 | +52,5% |
| Onttrekking aan de belastingvrije reserves | 789 | € 14.247 | € 14.247 | = | 0,0% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 35.136 | € 46.099 | +€ 10.962 | +31,2% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 maart 2024 en 31 maart 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 15 oktober 2026 via checked.be.