LUANCLO: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
LUANCLO
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa -€ 38.049
daling van € 38.049 (-3,6%), van € 1,1 mln naar € 1,0 mln
- Overige schulden -€ 25.986
daling van € 25.986 (-11,9%), van € 218.650 naar € 192.663
- Reserves -€ 14.563
daling van € 14.563 (-6,4%), van € 227.697 naar € 213.135
- Overgedragen winst (verlies) +€ 11.034
stijging van € 11.034 (+15,1%), van -€ 73.044 naar -€ 62.010
- Bruto bedrijfsmarge +€ 11.920
stijging van € 11.920 (+47,3%), van € 25.215 naar € 37.135
- Andere bedrijfskosten +€ 7.891
stijging van € 7.891 (+77,4%), van € 10.195 naar € 18.086
- Afschrijvingen +€ 7.327
stijging van € 7.327 (+28,2%), van € 26.009 naar € 33.336
- Financiële opbrengsten +€ 3.452
stijging van € 3.452 (+228%), van € 1.513 naar € 4.964
- Belastingen -€ 450
niet meer vermeld in 2022 (was € 450)
Van het resultaat van 2021 naar dat van 2022
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2021 en 2022 en het resultaat van 2022: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2021 | 2022 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 1.094.744 | € 1.054.892 | -€ 39.853 | -3,6% |
| Vaste activa | 21/28 | € 1.061.600 | € 1.023.551 | -€ 38.049 | -3,6% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 1.061.600 | € 1.023.551 | -€ 38.049 | -3,6% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 1.061.600 | € 1.023.551 | -€ 38.049 | -3,6% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 33.144 | € 31.341 | -€ 1.803 | -5,4% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 964 | - | -€ 964 | |
| Overige vorderingen | 41 | € 964 | - | -€ 964 | |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 0 | - | -€ 0 | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 29.566 | € 31.341 | +€ 1.775 | +6,0% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 2.614 | - | -€ 2.614 | |
| Totaal passiva | 10/49 | € 1.094.744 | € 1.054.892 | -€ 39.853 | -3,6% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 625.899 | € 622.370 | -€ 3.529 | -0,6% |
| Inbreng | 10/11 | € 471.246 | € 471.246 | = | 0,0% |
| Kapitaal | 10 | € 471.246 | € 471.246 | = | 0,0% |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 471.246 | € 471.246 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 227.697 | € 213.135 | -€ 14.563 | -6,4% |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 227.697 | € 213.135 | -€ 14.563 | -6,4% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 73.044 | -€ 62.010 | +€ 11.034 | +15,1% |
| Voorzieningen en uitgestelde belastingen | 16 | € 97.925 | € 94.080 | -€ 3.846 | -3,9% |
| Uitgestelde belastingen | 168 | € 97.925 | € 94.080 | -€ 3.846 | -3,9% |
| Schulden | 17/49 | € 370.920 | € 338.442 | -€ 32.478 | -8,8% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 140.000 | € 140.000 | = | 0,0% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 140.000 | € 140.000 | = | 0,0% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 219.636 | € 196.942 | -€ 22.694 | -10,3% |
| Handelsschulden | 44 | € 986 | € 4.279 | +€ 3.292 | +334% |
| Leveranciers | 440/4 | € 986 | - | -€ 986 | |
| Te betalen wissels | 441 | - | € 4.279 | +€ 4.279 | |
| Overige schulden | 47/48 | € 218.650 | € 192.663 | -€ 25.986 | -11,9% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 11.284 | € 1.500 | -€ 9.784 | -86,7% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 26.009 | € 33.336 | +€ 7.327 | +28,2% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 10.195 | € 18.086 | +€ 7.891 | +77,4% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 25.215 | € 37.135 | +€ 11.920 | +47,3% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 10.989 | -€ 14.288 | -€ 3.299 | -30,0% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 1.513 | € 4.964 | +€ 3.452 | +228% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 1.513 | € 4.964 | +€ 3.452 | +228% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 212 | € 76 | -€ 136 | -64,0% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 212 | € 76 | -€ 136 | -64,0% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 9.689 | -€ 9.400 | +€ 289 | +3,0% |
| Onttrekking aan de uitgestelde belastingen | 780 | € 2.102 | € 14.562 | +€ 12.460 | +593% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 450 | - | -€ 450 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 8.036 | € 5.162 | +€ 13.198 | |
| Onttrekking aan de belastingvrije reserves | 789 | € 6.307 | € 5.948 | -€ 359 | -5,7% |
| Overboeking naar de belastingvrije reserves | 689 | - | € 76 | +€ 76 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 1.729 | € 11.034 | +€ 12.763 |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2021 en 31 december 2022. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 13 oktober 2026 via checked.be.