LPDR: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
LPDR
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa +€ 2,3 mln
stijging van € 2,3 mln (+148%), van € 1,5 mln naar € 3,8 mln
waarvan Overige materiële vaste activa: +€ 1,8 mln
- Vorderingen op meer dan één jaar -€ 131.777
niet meer vermeld in 2025 (was € 131.777)
- Liquide middelen +€ 69.727
stijging van € 69.727 (+146%), van € 47.909 naar € 117.636
vooral door Schulden op meer dan één jaar (+€ 1,4 mln) en Inbreng, uitkeringen en overige (+€ 565.321)
- Voorraden en bestellingen -€ 48.043
daling van € 48.043 (-47,4%), van € 101.356 naar € 53.313
- Schulden op meer dan één jaar +€ 1,4 mln
stijging van € 1,4 mln (+82,4%), van € 1,7 mln naar € 3,2 mln
waarvan Financiële schulden: +€ 1,2 mln
- Herwaarderingsmeerwaarden +€ 647.587
nieuw in 2025: € 647.587
- Overgedragen winst (verlies) -€ 218.168
daling van € 218.168 (-81,2%), van -€ 268.774 naar -€ 486.942
- Inbreng +€ 150.000
stijging van € 150.000 (+91,7%), van € 163.592 naar € 313.592
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen +€ 129.947
stijging van € 129.947 (+102%), van € 126.922 naar € 256.869
- Bruto bedrijfsmarge +€ 126.313
stijging van € 126.313 (+85,0%), van € 148.626 naar € 274.938
- Afschrijvingen +€ 65.238
stijging van € 65.238 (+57,4%), van € 113.747 naar € 178.986
- Financiële kosten +€ 18.372
stijging van € 18.372 (+55,6%), van € 33.064 naar € 51.436
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 1.856.499 | € 4.049.475 | +€ 2,2 mln | +118% |
| Oprichtingskosten | 20 | € 6.237 | € 6.011 | -€ 226 | -3,6% |
| Vaste activa | 21/28 | € 1.540.078 | € 3.815.981 | +€ 2,3 mln | +148% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 1.539.934 | € 3.815.836 | +€ 2,3 mln | +148% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 296.981 | € 779.893 | +€ 482.911 | +163% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 108.659 | € 138.639 | +€ 29.980 | +27,6% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 36.668 | € 22.311 | -€ 14.357 | -39,2% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 1.097.626 | € 2.874.994 | +€ 1,8 mln | +162% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 144 | € 145 | +€ 1 | +0,7% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 310.184 | € 227.484 | -€ 82.701 | -26,7% |
| Vorderingen op meer dan één jaar | 29 | € 131.777 | - | -€ 131.777 | |
| Overige vorderingen | 291 | € 131.777 | - | -€ 131.777 | |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 101.356 | € 53.313 | -€ 48.043 | -47,4% |
| Voorraden | 30/36 | € 101.356 | € 53.313 | -€ 48.043 | -47,4% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 29.142 | € 44.180 | +€ 15.037 | +51,6% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 29.142 | € 44.180 | +€ 15.037 | +51,6% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 47.909 | € 117.636 | +€ 69.727 | +146% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | - | € 12.355 | +€ 12.355 | |
| Totaal passiva | 10/49 | € 1.856.499 | € 4.049.475 | +€ 2,2 mln | +118% |
| Eigen vermogen | 10/15 | -€ 104.935 | € 497.455 | +€ 602.389 | |
| Inbreng | 10/11 | € 163.592 | € 313.592 | +€ 150.000 | +91,7% |
| Herwaarderingsmeerwaarden | 12 | - | € 647.587 | +€ 647.587 | |
| Reserves | 13 | € 248 | € 23.218 | +€ 22.970 | +9.266% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 248 | € 248 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 248 | € 248 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | - | € 22.970 | +€ 22.970 | |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 268.774 | -€ 486.942 | -€ 218.168 | -81,2% |
| Schulden | 17/49 | € 1.961.434 | € 3.552.021 | +€ 1,6 mln | +81,1% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 1.739.707 | € 3.173.318 | +€ 1,4 mln | +82,4% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 1.405.184 | € 2.557.204 | +€ 1,2 mln | +82,0% |
| Overige schulden | 178/9 | € 334.523 | € 616.114 | +€ 281.591 | +84,2% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 221.727 | € 378.703 | +€ 156.976 | +70,8% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 126.922 | € 256.869 | +€ 129.947 | +102% |
| Handelsschulden | 44 | € 89.910 | € 62.201 | -€ 27.710 | -30,8% |
| Leveranciers | 440/4 | € 89.910 | € 62.201 | -€ 27.710 | -30,8% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 4.895 | € 1.700 | -€ 3.195 | -65,3% |
| Belastingen | 450/3 | € 4.895 | € 1.700 | -€ 3.195 | -65,3% |
| Overige schulden | 47/48 | - | € 57.933 | +€ 57.933 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 113.747 | € 178.986 | +€ 65.238 | +57,4% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 7.915 | € 7.368 | -€ 547 | -6,9% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 148.626 | € 274.938 | +€ 126.313 | +85,0% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 26.964 | € 88.585 | +€ 61.621 | +229% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 925 | € 295 | -€ 630 | -68,1% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 925 | € 295 | -€ 630 | -68,1% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 33.064 | € 51.436 | +€ 18.372 | +55,6% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 33.064 | € 51.436 | +€ 18.372 | +55,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 5.175 | € 37.444 | +€ 42.619 | |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 307 | € 376 | +€ 68 | +22,3% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 5.482 | € 37.068 | +€ 42.551 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 5.482 | € 37.068 | +€ 42.551 |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 16 oktober 2026 via checked.be.