LOGIVESDRE: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
LOGIVESDRE
Grootste bewegingen
- Liquide middelen +€ 12,5 mln
stijging van € 12,5 mln (+94,3%), van € 13,2 mln naar € 25,7 mln
vooral door Vorderingen op ten hoogste één jaar (+€ 8,3 mln) en Inbreng, uitkeringen en overige (+€ 7,6 mln)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 8,3 mln
daling van € 8,3 mln (-43,8%), van € 19,0 mln naar € 10,7 mln
waarvan Overige vorderingen: -€ 7,5 mln
- Materiële vaste activa +€ 4,5 mln
stijging van € 4,5 mln (+3,7%), van € 121,7 mln naar € 126,2 mln
waarvan Terreinen en gebouwen: +€ 2,6 mln
- Vorderingen op meer dan één jaar -€ 2,1 mln
daling van € 2,1 mln (-19,9%), van € 10,6 mln naar € 8,5 mln
- Kapitaalsubsidies +€ 7,6 mln
stijging van € 7,6 mln (+14,0%), van € 54,7 mln naar € 62,3 mln
- Overgedragen winst (verlies) +€ 5,6 mln
stijging van € 5,6 mln (+117%), van € 4,8 mln naar € 10,3 mln
- Overlopende rekeningen (passiva) -€ 4,6 mln
daling van € 4,6 mln (-95,8%), van € 4,8 mln naar € 201.358
- Schulden op meer dan één jaar -€ 4,4 mln
daling van € 4,4 mln (-5,2%), van € 84,3 mln naar € 79,9 mln
waarvan Financiële schulden: -€ 4,4 mln
- Financiële schulden op ten hoogste één jaar +€ 1,8 mln
nieuw in 2025: € 1,8 mln
- Personeelskosten +€ 844.154
stijging van € 844.154 (+24,4%), van € 3,5 mln naar € 4,3 mln
- Andere bedrijfsopbrengsten +€ 811.468
stijging van € 811.468 (+16,9%), van € 4,8 mln naar € 5,6 mln
- Voorzieningen -€ 665.010
daling van € 665.010, van € 332.505 naar -€ 332.505
- Omzet +€ 462.844
stijging van € 462.844 (+3,0%), van € 15,5 mln naar € 15,9 mln
- Diensten en diverse goederen -€ 231.668
daling van € 231.668 (-4,6%), van € 5,0 mln naar € 4,8 mln
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 165.979.305 | € 172.479.689 | +€ 6,5 mln | +3,9% |
| Vaste activa | 21/28 | € 121.737.146 | € 126.215.578 | +€ 4,5 mln | +3,7% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 34.840 | € 18.760 | -€ 16.080 | -46,2% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 121.693.181 | € 126.162.693 | +€ 4,5 mln | +3,7% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 104.392.251 | € 106.965.840 | +€ 2,6 mln | +2,5% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 30.627 | € 12.194 | -€ 18.433 | -60,2% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 115.760 | € 73.168 | -€ 42.592 | -36,8% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 52.396 | € 43.956 | -€ 8.440 | -16,1% |
| Activa in aanbouw en vooruitbetalingen | 27 | € 17.102.147 | € 19.067.535 | +€ 2,0 mln | +11,5% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 9.126 | € 34.126 | +€ 25.000 | +274% |
| Ondernemingen waarmee een deelnemingsverhouding bestaat | 282/3 | € 6.405 | € 6.405 | = | 0,0% |
| Deelnemingen | 282 | € 6.405 | € 6.405 | = | 0,0% |
| Andere financiële vaste activa | 284/8 | € 2.721 | € 27.721 | +€ 25.000 | +919% |
| Aandelen | 284 | € 25 | € 25 | = | 0,0% |
| Vorderingen en borgtochten in contanten | 285/8 | € 2.696 | € 27.696 | +€ 25.000 | +927% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 44.242.158 | € 46.264.110 | +€ 2,0 mln | +4,6% |
| Vorderingen op meer dan één jaar | 29 | € 10.557.225 | € 8.458.743 | -€ 2,1 mln | -19,9% |
| Overige vorderingen | 291 | € 10.557.225 | € 8.458.743 | -€ 2,1 mln | -19,9% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 224.435 | € 195.447 | -€ 28.988 | -12,9% |
| Voorraden | 30/36 | € 224.435 | € 195.447 | -€ 28.988 | -12,9% |
| Grond- en hulpstoffen | 30/31 | € 224.435 | € 195.447 | -€ 28.988 | -12,9% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 19.033.017 | € 10.704.798 | -€ 8,3 mln | -43,8% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 1.209.125 | € 383.805 | -€ 825.320 | -68,3% |
| Overige vorderingen | 41 | € 17.823.893 | € 10.320.993 | -€ 7,5 mln | -42,1% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 13.242.662 | € 25.735.358 | +€ 12,5 mln | +94,3% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 1.184.819 | € 1.169.764 | -€ 15.056 | -1,3% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 165.979.305 | € 172.479.689 | +€ 6,5 mln | +3,9% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 63.796.646 | € 77.005.274 | +€ 13,2 mln | +20,7% |
| Inbreng | 10/11 | € 77.193 | € 77.193 | = | 0,0% |
| Herwaarderingsmeerwaarden | 12 | € 1.598.366 | € 1.598.366 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 2.677.115 | € 2.677.115 | = | 0,0% |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 2.677.115 | € 2.677.115 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 4.752.260 | € 10.330.565 | +€ 5,6 mln | +117% |
| Kapitaalsubsidies | 15 | € 54.691.712 | € 62.322.035 | +€ 7,6 mln | +14,0% |
| Voorzieningen en uitgestelde belastingen | 16 | € 3.211.015 | € 3.280.106 | +€ 69.091 | +2,2% |
| Voorzieningen voor risico's en kosten | 160/5 | € 332.505 | - | -€ 332.505 | |
| Milieuverplichtingen | 163 | € 332.505 | - | -€ 332.505 | |
| Uitgestelde belastingen | 168 | € 2.878.511 | € 3.280.106 | +€ 401.596 | +14,0% |
| Schulden | 17/49 | € 98.971.643 | € 92.194.308 | -€ 6,8 mln | -6,8% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 84.320.382 | € 79.929.574 | -€ 4,4 mln | -5,2% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 84.317.943 | € 79.926.101 | -€ 4,4 mln | -5,2% |
| Kredietinstellingen | 173 | € 84.317.943 | € 79.926.101 | -€ 4,4 mln | -5,2% |
| Overige schulden | 178/9 | € 2.440 | € 3.473 | +€ 1.033 | +42,3% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 9.870.245 | € 12.063.376 | +€ 2,2 mln | +22,2% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 6.124.356 | € 6.275.012 | +€ 150.656 | +2,5% |
| Financiële schulden | 43 | - | € 1.791.714 | +€ 1,8 mln | |
| Kredietinstellingen | 430/8 | - | € 1.791.714 | +€ 1,8 mln | |
| Handelsschulden | 44 | € 2.215.581 | € 2.062.935 | -€ 152.646 | -6,9% |
| Leveranciers | 440/4 | € 2.215.581 | € 2.062.935 | -€ 152.646 | -6,9% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 693.658 | € 939.712 | +€ 246.054 | +35,5% |
| Belastingen | 450/3 | € 262.172 | € 326.823 | +€ 64.651 | +24,7% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 431.486 | € 612.889 | +€ 181.403 | +42,0% |
| Overige schulden | 47/48 | € 836.649 | € 994.002 | +€ 157.353 | +18,8% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 4.781.016 | € 201.358 | -€ 4,6 mln | -95,8% |
| Bedrijfsopbrengsten | 70/76A | € 20.444.690 | € 21.667.278 | +€ 1,2 mln | +6,0% |
| Omzet | 70 | € 15.463.432 | € 15.926.276 | +€ 462.844 | +3,0% |
| Geproduceerde vaste activa | 72 | € 192.754 | € 141.030 | -€ 51.724 | -26,8% |
| Andere bedrijfsopbrengsten | 74 | € 4.788.504 | € 5.599.972 | +€ 811.468 | +16,9% |
| Bedrijfskosten | 60/66A | € 15.394.232 | € 15.517.391 | +€ 123.159 | +0,8% |
| Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen | 60 | € 280.382 | € 315.402 | +€ 35.020 | +12,5% |
| Aankopen | 600/8 | € 256.434 | € 286.414 | +€ 29.980 | +11,7% |
| Voorraad: afname (toename) | 609 | € 23.948 | € 28.988 | +€ 5.040 | +21,0% |
| Diensten en diverse goederen | 61 | € 5.018.182 | € 4.786.514 | -€ 231.668 | -4,6% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 3.461.622 | € 4.305.776 | +€ 844.154 | +24,4% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 4.109.567 | € 4.193.985 | +€ 84.418 | +2,1% |
| Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen) | 631/4 | -€ 45.603 | -€ 926 | +€ 44.677 | +98,0% |
| Voorzieningen voor risico's en kosten: toevoegingen (bestedingen en terugnemingen) | 635/8 | € 332.505 | -€ 332.505 | -€ 665.010 | |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 2.234.929 | € 2.146.618 | -€ 88.311 | -4,0% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | € 2.649 | € 102.528 | +€ 99.879 | +3.770% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 5.050.458 | € 6.149.887 | +€ 1,1 mln | +21,8% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 1.649.887 | € 1.730.716 | +€ 80.829 | +4,9% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 1.649.887 | € 1.730.716 | +€ 80.829 | +4,9% |
| Opbrengsten uit vlottende activa | 751 | € 11.478 | € 70.068 | +€ 58.591 | +510% |
| Andere financiële opbrengsten | 752/9 | € 1.638.410 | € 1.660.648 | +€ 22.239 | +1,4% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 2.294.247 | € 2.103.870 | -€ 190.378 | -8,3% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 2.294.247 | € 2.103.870 | -€ 190.378 | -8,3% |
| Kosten van schulden | 650 | € 2.290.873 | € 2.099.983 | -€ 190.889 | -8,3% |
| Andere financiële kosten | 652/9 | € 3.375 | € 3.887 | +€ 512 | +15,2% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 4.406.098 | € 5.776.734 | +€ 1,4 mln | +31,1% |
| Onttrekking aan de uitgestelde belastingen | 780 | € 63.320 | € 67.752 | +€ 4.431 | +7,0% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 218.645 | € 266.181 | +€ 47.537 | +21,7% |
| Belastingen | 670/3 | € 218.645 | € 266.181 | +€ 47.537 | +21,7% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 4.250.774 | € 5.578.304 | +€ 1,3 mln | +31,2% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 4.250.774 | € 5.578.304 | +€ 1,3 mln | +31,2% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 15 oktober 2026 via checked.be.