LODES: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
LODES
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa +€ 50.785
stijging van € 50.785 (+275%), van € 18.474 naar € 69.260
waarvan Meubilair en rollend materieel: +€ 52.399
- Geldbeleggingen +€ 23.351
stijging van € 23.351 (+57,2%), van € 40.839 naar € 64.190
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 16.932
daling van € 16.932 (-46,6%), van € 36.323 naar € 19.390
waarvan Handelsvorderingen: -€ 11.603
- Liquide middelen +€ 16.644
stijging van € 16.644 (+14,9%), van € 111.534 naar € 128.179
vooral door Resultaat van het boekjaar (+€ 52.334) en Schulden op meer dan één jaar (+€ 22.551)
- Schulden op meer dan één jaar +€ 22.551
nieuw in 2025: € 22.551
- Reserves +€ 19.852
stijging van € 19.852 (+11,6%), van € 171.516 naar € 191.368
waarvan Beschikbare reserves: +€ 19.852
- Overige schulden +€ 14.337
stijging van € 14.337 (+54,5%), van € 26.302 naar € 40.638
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 9.128
stijging van € 9.128 (+280%), van € 3.263 naar € 12.392
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen +€ 8.384
nieuw in 2025: € 8.384
- Bruto bedrijfsmarge +€ 24.324
stijging van € 24.324 (+40,0%), van € 60.796 naar € 85.120
- Afschrijvingen +€ 7.236
stijging van € 7.236 (+184%), van € 3.938 naar € 11.175
- Belastingen +€ 4.045
stijging van € 4.045 (+24,7%), van € 16.352 naar € 20.396
- Financiële opbrengsten +€ 1.138
stijging van € 1.138 (+90,0%), van € 1.265 naar € 2.403
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 210.927 | € 283.576 | +€ 72.648 | +34,4% |
| Vaste activa | 21/28 | € 20.876 | € 70.461 | +€ 49.585 | +238% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 1.802 | € 602 | -€ 1.200 | -66,6% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 18.474 | € 69.260 | +€ 50.785 | +275% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 9.643 | € 8.270 | -€ 1.373 | -14,2% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 1.403 | € 1.162 | -€ 241 | -17,1% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 7.428 | € 59.827 | +€ 52.399 | +705% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 600 | € 600 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 190.052 | € 213.115 | +€ 23.063 | +12,1% |
| Vorderingen op meer dan één jaar | 29 | € 1.355 | € 1.355 | = | 0,0% |
| Overige vorderingen | 291 | € 1.355 | € 1.355 | = | 0,0% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 36.323 | € 19.390 | -€ 16.932 | -46,6% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 30.993 | € 19.390 | -€ 11.603 | -37,4% |
| Overige vorderingen | 41 | € 5.330 | € 0 | -€ 5.330 | -100% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 40.839 | € 64.190 | +€ 23.351 | +57,2% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 111.534 | € 128.179 | +€ 16.644 | +14,9% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 210.927 | € 283.576 | +€ 72.648 | +34,4% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 177.716 | € 197.568 | +€ 19.852 | +11,2% |
| Inbreng | 10/11 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 171.516 | € 191.368 | +€ 19.852 | +11,6% |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 395 | € 395 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 171.120 | € 190.972 | +€ 19.852 | +11,6% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 0 | € 0 | = | |
| Schulden | 17/49 | € 33.212 | € 86.008 | +€ 52.796 | +159% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | - | € 22.551 | +€ 22.551 | |
| Financiële schulden | 170/4 | - | € 22.551 | +€ 22.551 | |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 33.212 | € 63.457 | +€ 30.245 | +91,1% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | - | € 8.384 | +€ 8.384 | |
| Handelsschulden | 44 | € 3.647 | € 2.043 | -€ 1.604 | -44,0% |
| Leveranciers | 440/4 | € 3.647 | € 2.043 | -€ 1.604 | -44,0% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 3.263 | € 12.392 | +€ 9.128 | +280% |
| Belastingen | 450/3 | € 3.263 | € 12.392 | +€ 9.128 | +280% |
| Overige schulden | 47/48 | € 26.302 | € 40.638 | +€ 14.337 | +54,5% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 331 | € 937 | +€ 606 | +183% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 3.938 | € 11.175 | +€ 7.236 | +184% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 521 | € 844 | +€ 323 | +62,0% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 60.796 | € 85.120 | +€ 24.324 | +40,0% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 56.005 | € 72.164 | +€ 16.159 | +28,9% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 1.265 | € 2.403 | +€ 1.138 | +90,0% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 1.265 | € 2.403 | +€ 1.138 | +90,0% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 1.669 | € 1.837 | +€ 168 | +10,1% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 1.669 | € 1.837 | +€ 168 | +10,1% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 55.601 | € 72.730 | +€ 17.129 | +30,8% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 16.352 | € 20.396 | +€ 4.045 | +24,7% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 39.250 | € 52.334 | +€ 13.084 | +33,3% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 39.250 | € 52.334 | +€ 13.084 | +33,3% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 juni 2024 en 30 juni 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 14 oktober 2026 via checked.be.