LJS Consult: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
LJS Consult
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 25.000
stijging van € 25.000 (+66,2%), van € 37.790 naar € 62.790
waarvan Handelsvorderingen: +€ 25.000
- Overgedragen winst (verlies) +€ 23.329
stijging van € 23.329 (+143%), van € 16.268 naar € 39.597
- Overige schulden -€ 8.449
daling van € 8.449 (-2,4%), van € 348.215 naar € 339.766
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 5.385
stijging van € 5.385 (+56,4%), van € 9.552 naar € 14.937
- Handelsschulden +€ 5.239
stijging van € 5.239 (+60,6%), van € 8.651 naar € 13.890
- Afschrijvingen -€ 9.069
daling van € 9.069 (-28,5%), van € 31.867 naar € 22.798
- Bruto bedrijfsmarge +€ 6.354
stijging van € 6.354 (+12,6%), van € 50.601 naar € 56.955
- Belastingen +€ 3.809
stijging van € 3.809 (+77,9%), van € 4.887 naar € 8.696
- Andere bedrijfskosten +€ 1.682
stijging van € 1.682 (+489%), van € 344 naar € 2.026
Van het resultaat van 2023 naar dat van 2024
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2023 en 2024 en het resultaat van 2024: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2023 | 2024 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 426.286 | € 451.790 | +€ 25.504 | +6,0% |
| Vaste activa | 21/28 | € 388.473 | € 388.935 | +€ 462 | +0,1% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 388.473 | € 388.935 | +€ 462 | +0,1% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 311.043 | € 291.452 | -€ 19.592 | -6,3% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 77.429 | € 97.483 | +€ 20.054 | +25,9% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 37.813 | € 62.855 | +€ 25.042 | +66,2% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 37.790 | € 62.790 | +€ 25.000 | +66,2% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 26.210 | € 51.210 | +€ 25.000 | +95,4% |
| Overige vorderingen | 41 | € 11.580 | € 11.580 | = | 0,0% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 24 | € 65 | +€ 42 | +178% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 426.286 | € 451.790 | +€ 25.504 | +6,0% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 34.868 | € 58.197 | +€ 23.329 | +66,9% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 16.268 | € 39.597 | +€ 23.329 | +143% |
| Schulden | 17/49 | € 391.418 | € 393.593 | +€ 2.175 | +0,6% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 391.418 | € 393.593 | +€ 2.175 | +0,6% |
| Handelsschulden | 44 | € 8.651 | € 13.890 | +€ 5.239 | +60,6% |
| Leveranciers | 440/4 | € 8.651 | € 13.890 | +€ 5.239 | +60,6% |
| Vooruitbetalingen op bestellingen | 46 | € 25.000 | € 25.000 | = | 0,0% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 9.552 | € 14.937 | +€ 5.385 | +56,4% |
| Belastingen | 450/3 | € 9.552 | € 14.937 | +€ 5.385 | +56,4% |
| Overige schulden | 47/48 | € 348.215 | € 339.766 | -€ 8.449 | -2,4% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 31.867 | € 22.798 | -€ 9.069 | -28,5% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 344 | € 2.026 | +€ 1.682 | +489% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 50.601 | € 56.955 | +€ 6.354 | +12,6% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 18.390 | € 32.131 | +€ 13.741 | +74,7% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 78 | € 106 | +€ 28 | +35,7% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 78 | € 106 | +€ 28 | +35,7% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 18.312 | € 32.026 | +€ 13.713 | +74,9% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 4.887 | € 8.696 | +€ 3.809 | +77,9% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 13.425 | € 23.329 | +€ 9.904 | +73,8% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 13.425 | € 23.329 | +€ 9.904 | +73,8% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2023 en 31 december 2024. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 16 oktober 2026 via checked.be.