Lightsourcing: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
Lightsourcing
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 109.435
daling van € 109.435 (-99,7%), van € 109.763 naar € 328
waarvan Handelsvorderingen: -€ 109.435
- Vorderingen op meer dan één jaar -€ 43.599
daling van € 43.599 (-74,4%), van € 58.592 naar € 14.993
- Liquide middelen -€ 26.783
daling van € 26.783 (-27,2%), van € 98.544 naar € 71.762
vooral door Resultaat van het boekjaar (-€ 111.038) en Inbreng, uitkeringen en overige (-€ 78.355)
- Overgedragen winst (verlies) -€ 111.038
daling van € 111.038, van € 3.981 naar -€ 107.057
- Reserves -€ 78.355
daling van € 78.355 (-29,5%), van € 266.011 naar € 187.656
waarvan Beschikbare reserves: -€ 78.355
- Overige schulden +€ 15.819
stijging van € 15.819 (+21.640%), van € 73 naar € 15.892
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 11.940
daling van € 11.940 (-54,2%), van € 22.009 naar € 10.069
- Handelsschulden +€ 3.392
stijging van € 3.392 (+228%), van € 1.488 naar € 4.880
- Bruto bedrijfsmarge -€ 111.308
daling van € 111.308, van € 5.787 naar -€ 105.521
- Belastingen -€ 4.583
daling van € 4.583 (-96,9%), van € 4.729 naar € 146
- Financiële opbrengsten -€ 2.032
daling van € 2.032 (-80,7%), van € 2.519 naar € 486
- Afschrijvingen +€ 1.093
stijging van € 1.093 (+61,9%), van € 1.766 naar € 2.859
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 312.562 | € 130.540 | -€ 182.022 | -58,2% |
| Vaste activa | 21/28 | € 9.425 | € 8.502 | -€ 923 | -9,8% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 9.425 | € 8.502 | -€ 923 | -9,8% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 2.781 | € 2.054 | -€ 727 | -26,1% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 566 | € 1.096 | +€ 531 | +93,8% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 6.079 | € 5.352 | -€ 727 | -12,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 303.137 | € 122.037 | -€ 181.099 | -59,7% |
| Vorderingen op meer dan één jaar | 29 | € 58.592 | € 14.993 | -€ 43.599 | -74,4% |
| Overige vorderingen | 291 | € 58.592 | € 14.993 | -€ 43.599 | -74,4% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 109.763 | € 328 | -€ 109.435 | -99,7% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 109.600 | € 165 | -€ 109.435 | -99,8% |
| Overige vorderingen | 41 | € 163 | € 163 | = | 0,0% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 34.152 | € 34.447 | +€ 295 | +0,9% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 98.544 | € 71.762 | -€ 26.783 | -27,2% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 2.086 | € 508 | -€ 1.577 | -75,6% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 312.562 | € 130.540 | -€ 182.022 | -58,2% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 288.592 | € 99.199 | -€ 189.393 | -65,6% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 266.011 | € 187.656 | -€ 78.355 | -29,5% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 264.151 | € 185.796 | -€ 78.355 | -29,7% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 3.981 | -€ 107.057 | -€ 111.038 | |
| Schulden | 17/49 | € 23.970 | € 31.341 | +€ 7.371 | +30,8% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 23.570 | € 30.841 | +€ 7.271 | +30,8% |
| Handelsschulden | 44 | € 1.488 | € 4.880 | +€ 3.392 | +228% |
| Leveranciers | 440/4 | € 1.488 | € 4.880 | +€ 3.392 | +228% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 22.009 | € 10.069 | -€ 11.940 | -54,2% |
| Belastingen | 450/3 | € 22.009 | € 10.069 | -€ 11.940 | -54,2% |
| Overige schulden | 47/48 | € 73 | € 15.892 | +€ 15.819 | +21.640% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 400 | € 500 | +€ 100 | +25,0% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 1.766 | € 2.859 | +€ 1.093 | +61,9% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 431 | € 1.096 | +€ 665 | +154% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 5.787 | -€ 105.521 | -€ 111.308 | |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 3.589 | -€ 109.476 | -€ 113.066 | |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 2.519 | € 486 | -€ 2.032 | -80,7% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 2.519 | € 486 | -€ 2.032 | -80,7% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 1.033 | € 1.902 | +€ 869 | +84,1% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 1.033 | € 1.902 | +€ 869 | +84,1% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 5.075 | -€ 110.892 | -€ 115.967 | |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 4.729 | € 146 | -€ 4.583 | -96,9% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 346 | -€ 111.038 | -€ 111.384 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 346 | -€ 111.038 | -€ 111.384 |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 14 oktober 2026 via checked.be.