LibrAcc: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
LibrAcc
Grootste bewegingen
- Liquide middelen +€ 20.587
stijging van € 20.587 (+125%), van € 16.423 naar € 37.010
vooral door Resultaat van het boekjaar (+€ 43.570) en Afschrijvingen (+€ 5.190)
- Materiële vaste activa -€ 5.190
daling van € 5.190 (-7,4%), van € 70.596 naar € 65.406
waarvan Terreinen en gebouwen: -€ 4.445
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 4.617
stijging van € 4.617 (+30,9%), van € 14.941 naar € 19.558
waarvan Handelsvorderingen: +€ 3.812
- Overgedragen winst (verlies) +€ 31.070
stijging van € 31.070 (+80,5%), van € 38.575 naar € 69.645
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 7.340
daling van € 7.340 (-42,1%), van € 17.451 naar € 10.111
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen -€ 2.118
niet meer vermeld in 2025 (was € 2.118)
- Bruto bedrijfsmarge +€ 22.750
stijging van € 22.750 (+50,3%), van € 45.205 naar € 67.955
- Belastingen +€ 11.426
stijging van € 11.426 (+286%), van € 3.991 naar € 15.418
- Andere bedrijfskosten -€ 8.952
daling van € 8.952 (-94,5%), van € 9.472 naar € 520
- Waardeverminderingen -€ 2.376
daling van € 2.376 (-65,0%), van € 3.657 naar € 1.281
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 102.699 | € 123.646 | +€ 20.947 | +20,4% |
| Vaste activa | 21/28 | € 70.596 | € 65.406 | -€ 5.190 | -7,4% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 70.596 | € 65.406 | -€ 5.190 | -7,4% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 67.528 | € 63.083 | -€ 4.445 | -6,6% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 1.677 | € 1.281 | -€ 396 | -23,6% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 1.391 | € 1.042 | -€ 349 | -25,1% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 32.103 | € 58.240 | +€ 26.137 | +81,4% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 14.941 | € 19.558 | +€ 4.617 | +30,9% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 14.203 | € 18.015 | +€ 3.812 | +26,8% |
| Overige vorderingen | 41 | € 738 | € 1.543 | +€ 805 | +109% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 16.423 | € 37.010 | +€ 20.587 | +125% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 740 | € 1.672 | +€ 932 | +126% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 102.699 | € 123.646 | +€ 20.947 | +20,4% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 79.575 | € 110.645 | +€ 31.070 | +39,0% |
| Inbreng | 10/11 | € 1.000 | € 1.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 40.000 | € 40.000 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 40.000 | € 40.000 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 38.575 | € 69.645 | +€ 31.070 | +80,5% |
| Schulden | 17/49 | € 23.124 | € 13.001 | -€ 10.124 | -43,8% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 23.124 | € 13.001 | -€ 10.124 | -43,8% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 2.118 | - | -€ 2.118 | |
| Financiële schulden | 43 | € 390 | € 756 | +€ 366 | +94,0% |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 390 | € 756 | +€ 366 | +94,0% |
| Handelsschulden | 44 | € 1.699 | € 793 | -€ 906 | -53,3% |
| Leveranciers | 440/4 | € 1.699 | € 793 | -€ 906 | -53,3% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 17.451 | € 10.111 | -€ 7.340 | -42,1% |
| Belastingen | 450/3 | € 17.451 | € 10.111 | -€ 7.340 | -42,1% |
| Overige schulden | 47/48 | € 1.467 | € 1.341 | -€ 126 | -8,6% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 2.738 | - | -€ 2.738 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 5.629 | € 5.190 | -€ 439 | -7,8% |
| Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen) | 631/4 | € 3.657 | € 1.281 | -€ 2.376 | -65,0% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 9.472 | € 520 | -€ 8.952 | -94,5% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 45.205 | € 67.955 | +€ 22.750 | +50,3% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 26.446 | € 60.964 | +€ 34.517 | +131% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 15 | € 20 | +€ 5 | +34,7% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 15 | € 20 | +€ 5 | +34,7% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 1.780 | € 1.996 | +€ 216 | +12,1% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 1.780 | € 1.996 | +€ 216 | +12,1% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 24.681 | € 58.988 | +€ 34.307 | +139% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 3.991 | € 15.418 | +€ 11.426 | +286% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 20.690 | € 43.570 | +€ 22.881 | +111% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 20.690 | € 43.570 | +€ 22.881 | +111% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 14 oktober 2026 via checked.be.