LETI: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
LETI
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa +€ 293.810
stijging van € 293.810 (+98,5%), van € 298.407 naar € 592.217
waarvan Terreinen en gebouwen: +€ 284.999
- Liquide middelen -€ 83.382
daling van € 83.382 (-55,0%), van € 151.504 naar € 68.122
vooral door Investeringen in vaste activa (netto) (-€ 322.968) en Overige schulden (-€ 88.197)
- Schulden op meer dan één jaar +€ 261.342
stijging van € 261.342 (+129%), van € 202.413 naar € 463.755
waarvan Financiële schulden: +€ 277.722
- Overige schulden -€ 88.197
daling van € 88.197 (-94,8%), van € 93.069 naar € 4.872
- Reserves +€ 22.500
stijging van € 22.500 (+19,0%), van € 118.733 naar € 141.233
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen +€ 21.558
stijging van € 21.558 (+182%), van € 11.831 naar € 33.389
- Afschrijvingen +€ 13.947
stijging van € 13.947 (+94,6%), van € 14.739 naar € 28.686
- Bruto bedrijfsmarge +€ 5.778
stijging van € 5.778 (+7,1%), van € 81.029 naar € 86.806
- Andere bedrijfskosten +€ 3.037
stijging van € 3.037 (+41,9%), van € 7.254 naar € 10.291
- Financiële kosten +€ 2.277
stijging van € 2.277 (+20,9%), van € 10.895 naar € 13.173
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 459.469 | € 675.441 | +€ 215.972 | +47,0% |
| Vaste activa | 21/28 | € 304.778 | € 599.061 | +€ 294.282 | +96,6% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 6.071 | € 6.543 | +€ 472 | +7,8% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 298.407 | € 592.217 | +€ 293.810 | +98,5% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 289.432 | € 574.432 | +€ 284.999 | +98,5% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | - | € 2.877 | +€ 2.877 | |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | - | € 6.924 | +€ 6.924 | |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 8.975 | € 7.985 | -€ 990 | -11,0% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 300 | € 300 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 154.691 | € 76.380 | -€ 78.311 | -50,6% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 3.186 | € 7.462 | +€ 4.276 | +134% |
| Handelsvorderingen | 40 | - | € 3.618 | +€ 3.618 | |
| Overige vorderingen | 41 | € 3.186 | € 3.844 | +€ 658 | +20,6% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 151.504 | € 68.122 | -€ 83.382 | -55,0% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | - | € 795 | +€ 795 | |
| Totaal passiva | 10/49 | € 459.469 | € 675.441 | +€ 215.972 | +47,0% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 143.733 | € 166.249 | +€ 22.516 | +15,7% |
| Inbreng | 10/11 | € 25.000 | € 25.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 118.733 | € 141.233 | +€ 22.500 | +19,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 118.733 | € 141.233 | +€ 22.500 | +19,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | - | € 16 | +€ 16 | |
| Schulden | 17/49 | € 315.736 | € 509.191 | +€ 193.455 | +61,3% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 202.413 | € 463.755 | +€ 261.342 | +129% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 178.413 | € 456.135 | +€ 277.722 | +156% |
| Overige schulden | 178/9 | € 24.000 | € 7.620 | -€ 16.380 | -68,3% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 111.623 | € 42.897 | -€ 68.727 | -61,6% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 11.831 | € 33.389 | +€ 21.558 | +182% |
| Handelsschulden | 44 | € 623 | € 958 | +€ 334 | +53,6% |
| Leveranciers | 440/4 | € 623 | € 958 | +€ 334 | +53,6% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 6.100 | € 3.678 | -€ 2.422 | -39,7% |
| Belastingen | 450/3 | € 6.100 | € 3.678 | -€ 2.422 | -39,7% |
| Overige schulden | 47/48 | € 93.069 | € 4.872 | -€ 88.197 | -94,8% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 1.700 | € 2.540 | +€ 840 | +49,4% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 14.739 | € 28.686 | +€ 13.947 | +94,6% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 7.254 | € 10.291 | +€ 3.037 | +41,9% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 81.029 | € 86.806 | +€ 5.778 | +7,1% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 59.036 | € 47.830 | -€ 11.206 | -19,0% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 0 | € 37 | +€ 36 | +18.160% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 0 | € 37 | +€ 36 | +18.160% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 10.895 | € 13.173 | +€ 2.277 | +20,9% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 10.895 | € 13.173 | +€ 2.277 | +20,9% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 48.141 | € 34.694 | -€ 13.447 | -27,9% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 12.879 | € 12.177 | -€ 702 | -5,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 35.262 | € 22.516 | -€ 12.746 | -36,1% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 35.262 | € 22.516 | -€ 12.746 | -36,1% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 september 2024 en 30 september 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 18 oktober 2026 via checked.be.