Le Refuge: wat veranderde er
Le Refuge
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa -€ 14.938
daling van € 14.938 (-7,4%), van € 201.199 naar € 186.261
waarvan Terreinen en gebouwen: -€ 12.806
- Voorraden en bestellingen -€ 4.171
daling van € 4.171 (-58,6%), van € 7.114 naar € 2.943
- Overlopende rekeningen (activa) -€ 2.617
daling van € 2.617 (-75,9%), van € 3.448 naar € 831
- Overige schulden -€ 34.116
daling van € 34.116 (-100%), van € 34.116 naar € 0
- Schulden op meer dan één jaar +€ 29.718
stijging van € 29.718 (+28,6%), van € 103.732 naar € 133.450
waarvan Overige schulden: +€ 31.385
- Overgedragen winst (verlies) -€ 20.437
daling van € 20.437 (-28,9%), van -€ 70.772 naar -€ 91.209
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen +€ 5.438
stijging van € 5.438 (+39,1%), van € 13.910 naar € 19.348
- Handelsschulden -€ 5.204
daling van € 5.204 (-28,5%), van € 18.278 naar € 13.074
- Bruto bedrijfsmarge -€ 7.807
daling van € 7.807 (-48,6%), van € 16.062 naar € 8.254
- Waardeverminderingen +€ 4.500
nieuw in 2025: € 4.500
- Andere bedrijfskosten -€ 1.803
daling van € 1.803 (-38,1%), van € 4.732 naar € 2.929
- Financiële opbrengsten -€ 219
daling van € 219 (-65,6%), van € 333 naar € 115
Evolutie van het resultaat, 2024 tot 2025
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 212.347 | € 190.775 | -€ 21.572 | -10,2% |
| Vaste activa | 21/28 | € 201.290 | € 186.351 | -€ 14.938 | -7,4% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 201.199 | € 186.261 | -€ 14.938 | -7,4% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 193.087 | € 180.280 | -€ 12.806 | -6,6% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 8.112 | € 5.980 | -€ 2.132 | -26,3% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 91 | € 91 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 11.057 | € 4.424 | -€ 6.634 | -60,0% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 7.114 | € 2.943 | -€ 4.171 | -58,6% |
| Voorraden | 30/36 | € 7.114 | € 2.943 | -€ 4.171 | -58,6% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 87 | € 568 | +€ 481 | +551% |
| Handelsvorderingen | 40 | - | € 568 | +€ 568 | |
| Overige vorderingen | 41 | € 87 | € 0 | -€ 87 | -100% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 408 | € 82 | -€ 327 | -80,0% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 3.448 | € 831 | -€ 2.617 | -75,9% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 212.347 | € 190.775 | -€ 21.572 | -10,2% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 29.320 | € 8.883 | -€ 20.437 | -69,7% |
| Inbreng | 10/11 | € 100.000 | € 100.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 91 | € 91 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 91 | € 91 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 70.772 | -€ 91.209 | -€ 20.437 | -28,9% |
| Schulden | 17/49 | € 183.027 | € 181.893 | -€ 1.135 | -0,6% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 103.732 | € 133.450 | +€ 29.718 | +28,6% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 103.732 | € 102.065 | -€ 1.667 | -1,6% |
| Overige schulden | 178/9 | € 0 | € 31.385 | +€ 31.385 | |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 77.401 | € 47.382 | -€ 30.019 | -38,8% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 13.910 | € 19.348 | +€ 5.438 | +39,1% |
| Financiële schulden | 43 | € 7.849 | € 8.852 | +€ 1.004 | +12,8% |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 7.849 | € 8.852 | +€ 1.004 | +12,8% |
| Handelsschulden | 44 | € 18.278 | € 13.074 | -€ 5.204 | -28,5% |
| Leveranciers | 440/4 | € 18.278 | € 13.074 | -€ 5.204 | -28,5% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 3.248 | € 6.107 | +€ 2.859 | +88,0% |
| Belastingen | 450/3 | € 1.248 | € 607 | -€ 641 | -51,3% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 2.000 | € 5.500 | +€ 3.500 | +175% |
| Overige schulden | 47/48 | € 34.116 | € 0 | -€ 34.116 | -100% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 1.895 | € 1.061 | -€ 834 | -44,0% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 14.938 | € 14.938 | = | 0,0% |
| Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen) | 631/4 | - | € 4.500 | +€ 4.500 | |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 4.732 | € 2.929 | -€ 1.803 | -38,1% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 16.062 | € 8.254 | -€ 7.807 | -48,6% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 3.608 | -€ 14.113 | -€ 10.505 | -291% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 333 | € 115 | -€ 219 | -65,6% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 333 | € 115 | -€ 219 | -65,6% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 6.281 | € 6.439 | +€ 158 | +2,5% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 6.281 | € 6.439 | +€ 158 | +2,5% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 9.556 | -€ 20.437 | -€ 10.881 | -114% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 9.556 | -€ 20.437 | -€ 10.881 | -114% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 9.556 | -€ 20.437 | -€ 10.881 | -114% |
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 4 november 2026 via checked.be.