LCL: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
LCL
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa +€ 37,1 mln
stijging van € 37,1 mln (+27,5%), van € 134,8 mln naar € 171,9 mln
waarvan Terreinen en gebouwen: +€ 67,2 mln
- Financiële vaste activa +€ 3,4 mln
stijging van € 3,4 mln (+18,9%), van € 18,0 mln naar € 21,4 mln
waarvan Verbonden ondernemingen: +€ 3,4 mln
- Schulden op meer dan één jaar +€ 31,3 mln
stijging van € 31,3 mln (+23,7%), van € 131,7 mln naar € 163,0 mln
waarvan Financiële schulden: +€ 32,0 mln
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen +€ 5,9 mln
stijging van € 5,9 mln (+81,4%), van € 7,2 mln naar € 13,1 mln
- Handelsschulden -€ 2,7 mln
daling van € 2,7 mln (-23,0%), van € 11,7 mln naar € 9,0 mln
- Reserves +€ 2,4 mln
stijging van € 2,4 mln (+42,7%), van € 5,7 mln naar € 8,1 mln
waarvan Beschikbare reserves: +€ 2,4 mln
- Omzet +€ 10,5 mln
stijging van € 10,5 mln (+42,0%), van € 24,9 mln naar € 35,4 mln
- Diensten en diverse goederen +€ 2,6 mln
stijging van € 2,6 mln (+24,6%), van € 10,5 mln naar € 13,1 mln
- Afschrijvingen +€ 2,1 mln
stijging van € 2,1 mln (+33,4%), van € 6,2 mln naar € 8,3 mln
- Financiële kosten +€ 1,6 mln
stijging van € 1,6 mln (+41,1%), van € 4,0 mln naar € 5,6 mln
waarvan Financiële kosten: +€ 2,0 mln
- Personeelskosten +€ 1,1 mln
stijging van € 1,1 mln (+23,5%), van € 4,5 mln naar € 5,5 mln
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 165.754.221 | € 205.420.284 | +€ 39,7 mln | +23,9% |
| Vaste activa | 21/28 | € 153.638.051 | € 194.027.192 | +€ 40,4 mln | +26,3% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 850.931 | € 782.925 | -€ 68.006 | -8,0% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 134.825.726 | € 171.879.575 | +€ 37,1 mln | +27,5% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 60.819.260 | € 127.989.814 | +€ 67,2 mln | +110% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 2.359.335 | € 4.061.503 | +€ 1,7 mln | +72,1% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 429.697 | € 338.373 | -€ 91.324 | -21,3% |
| Leasing en soortgelijke rechten | 25 | € 372.616 | € 261.615 | -€ 111.001 | -29,8% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 753.742 | € 902.572 | +€ 148.830 | +19,7% |
| Activa in aanbouw en vooruitbetalingen | 27 | € 70.091.076 | € 38.325.698 | -€ 31,8 mln | -45,3% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 17.961.394 | € 21.364.692 | +€ 3,4 mln | +18,9% |
| Verbonden ondernemingen | 280/1 | € 17.939.394 | € 21.336.662 | +€ 3,4 mln | +18,9% |
| Deelnemingen | 280 | € 16.303.009 | € 16.823.864 | +€ 520.855 | +3,2% |
| Vorderingen | 281 | € 1.636.385 | € 4.512.798 | +€ 2,9 mln | +176% |
| Andere financiële vaste activa | 284/8 | € 22.000 | € 28.030 | +€ 6.030 | +27,4% |
| Vorderingen en borgtochten in contanten | 285/8 | € 22.000 | € 28.030 | +€ 6.030 | +27,4% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 12.116.170 | € 11.393.092 | -€ 723.078 | -6,0% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 333.786 | € 420.087 | +€ 86.301 | +25,9% |
| Voorraden | 30/36 | € 333.786 | € 420.087 | +€ 86.301 | +25,9% |
| Grond- en hulpstoffen | 30/31 | € 333.786 | € 420.087 | +€ 86.301 | +25,9% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 4.081.943 | € 4.095.707 | +€ 13.764 | +0,3% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 3.958.440 | € 3.982.446 | +€ 24.006 | +0,6% |
| Overige vorderingen | 41 | € 123.503 | € 113.261 | -€ 10.242 | -8,3% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 7.191.175 | € 6.111.360 | -€ 1,1 mln | -15,0% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 509.266 | € 765.938 | +€ 256.672 | +50,4% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 165.754.221 | € 205.420.284 | +€ 39,7 mln | +23,9% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 11.040.597 | € 13.807.567 | +€ 2,8 mln | +25,1% |
| Inbreng | 10/11 | € 5.336.166 | € 5.336.166 | = | 0,0% |
| Kapitaal | 10 | € 5.336.166 | € 5.336.166 | = | 0,0% |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 5.336.166 | € 5.336.166 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 5.703.613 | € 8.138.260 | +€ 2,4 mln | +42,7% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 533.617 | € 533.617 | = | 0,0% |
| Wettelijke reserve | 130 | € 533.617 | € 533.617 | = | 0,0% |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 23.540 | € 23.540 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 5.146.456 | € 7.581.103 | +€ 2,4 mln | +47,3% |
| Kapitaalsubsidies | 15 | € 818 | € 333.141 | +€ 332.323 | +40.626% |
| Voorzieningen en uitgestelde belastingen | 16 | € 62.457 | € 49.629 | -€ 12.828 | -20,5% |
| Uitgestelde belastingen | 168 | € 62.457 | € 49.629 | -€ 12.828 | -20,5% |
| Schulden | 17/49 | € 154.651.167 | € 191.563.088 | +€ 36,9 mln | +23,9% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 131.707.110 | € 162.970.512 | +€ 31,3 mln | +23,7% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 130.937.110 | € 162.970.512 | +€ 32,0 mln | +24,5% |
| Achtergestelde leningen | 170 | € 46.166.745 | € 47.955.770 | +€ 1,8 mln | +3,9% |
| Leasingschulden en soortgelijke schulden | 172 | € 505.003 | € 345.782 | -€ 159.221 | -31,5% |
| Kredietinstellingen | 173 | € 81.589.245 | € 113.277.917 | +€ 31,7 mln | +38,8% |
| Overige leningen | 174 | € 2.676.117 | € 1.391.043 | -€ 1,3 mln | -48,0% |
| Handelsschulden | 175 | € 770.000 | - | -€ 770.000 | |
| Leveranciers | 1750 | € 770.000 | - | -€ 770.000 | |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 20.326.432 | € 24.438.092 | +€ 4,1 mln | +20,2% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 7.227.777 | € 13.110.181 | +€ 5,9 mln | +81,4% |
| Handelsschulden | 44 | € 11.747.194 | € 9.044.628 | -€ 2,7 mln | -23,0% |
| Leveranciers | 440/4 | € 11.747.194 | € 9.044.628 | -€ 2,7 mln | -23,0% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 1.351.461 | € 2.283.283 | +€ 931.822 | +68,9% |
| Belastingen | 450/3 | € 615.355 | € 1.392.263 | +€ 776.908 | +126% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 736.106 | € 891.020 | +€ 154.914 | +21,0% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 2.617.625 | € 4.154.484 | +€ 1,5 mln | +58,7% |
| Bedrijfsopbrengsten | 70/76A | € 25.224.609 | € 35.848.810 | +€ 10,6 mln | +42,1% |
| Omzet | 70 | € 24.944.161 | € 35.432.891 | +€ 10,5 mln | +42,0% |
| Andere bedrijfsopbrengsten | 74 | € 280.448 | € 338.158 | +€ 57.710 | +20,6% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | - | € 77.761 | +€ 77.761 | |
| Bedrijfskosten | 60/66A | € 21.813.025 | € 27.407.921 | +€ 5,6 mln | +25,6% |
| Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen | 60 | € 95.408 | € 112.495 | +€ 17.087 | +17,9% |
| Aankopen | 600/8 | € 95.408 | € 112.495 | +€ 17.087 | +17,9% |
| Diensten en diverse goederen | 61 | € 10.496.348 | € 13.079.550 | +€ 2,6 mln | +24,6% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 4.487.746 | € 5.540.962 | +€ 1,1 mln | +23,5% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 6.212.493 | € 8.288.533 | +€ 2,1 mln | +33,4% |
| Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen) | 631/4 | € 11.110 | - | -€ 11.110 | |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 129.305 | € 126.780 | -€ 2.525 | -2,0% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | € 380.615 | € 259.601 | -€ 121.014 | -31,8% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 3.411.584 | € 8.440.889 | +€ 5,0 mln | +147% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 141.517 | € 254.822 | +€ 113.305 | +80,1% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 141.517 | € 254.822 | +€ 113.305 | +80,1% |
| Opbrengsten uit financiële vaste activa | 750 | € 115.198 | € 242.649 | +€ 127.451 | +111% |
| Opbrengsten uit vlottende activa | 751 | € 208 | € 5.222 | +€ 5.014 | +2.411% |
| Andere financiële opbrengsten | 752/9 | € 26.111 | € 6.951 | -€ 19.160 | -73,4% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 3.985.708 | € 5.625.645 | +€ 1,6 mln | +41,1% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 3.660.708 | € 5.625.645 | +€ 2,0 mln | +53,7% |
| Kosten van schulden | 650 | € 3.659.842 | € 5.624.228 | +€ 2,0 mln | +53,7% |
| Andere financiële kosten | 652/9 | € 866 | € 1.417 | +€ 551 | +63,6% |
| Niet-recurrente financiële kosten | 66B | € 325.000 | - | -€ 325.000 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 432.607 | € 3.070.066 | +€ 3,5 mln | |
| Onttrekking aan de uitgestelde belastingen | 780 | € 12.829 | € 12.828 | -€ 1 | 0,0% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 7.794 | € 648.247 | +€ 640.453 | +8.217% |
| Belastingen | 670/3 | € 7.794 | € 648.247 | +€ 640.453 | +8.217% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 427.572 | € 2.434.647 | +€ 2,9 mln | |
| Onttrekking aan de belastingvrije reserves | 789 | € 29.537 | € 29.537 | = | 0,0% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 398.035 | € 2.464.184 | +€ 2,9 mln |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 13 oktober 2026 via checked.be.