KUPA: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
KUPA
Grootste bewegingen
- Voorraden en bestellingen -€ 15.005
daling van € 15.005 (-83,3%), van € 18.018 naar € 3.013
- Materiële vaste activa -€ 7.675
daling van € 7.675 (-37,8%), van € 20.310 naar € 12.635
waarvan Meubilair en rollend materieel: -€ 8.953
- Liquide middelen -€ 6.579
daling van € 6.579 (-21,5%), van € 30.543 naar € 23.964
vooral door Ontvangen vooruitbetalingen (-€ 45.000) en Investeringen in vaste activa (netto) (-€ 2.132)
- Immateriële vaste activa -€ 2.043
daling van € 2.043 (-21,0%), van € 9.711 naar € 7.668
- Ontvangen vooruitbetalingen -€ 45.000
niet meer vermeld in 2025 (was € 45.000)
- Reserves +€ 5.377
stijging van € 5.377 (+48,5%), van € 11.077 naar € 16.454
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 3.147
stijging van € 3.147 (+92,5%), van € 3.403 naar € 6.550
- Overige schulden +€ 2.285
stijging van € 2.285 (+13,2%), van € 17.312 naar € 19.598
- Handelsschulden +€ 2.114
stijging van € 2.114 (+86,4%), van € 2.446 naar € 4.561
- Belastingen -€ 763
daling van € 763 (-25,9%), van € 2.953 naar € 2.189
- Afschrijvingen +€ 453
stijging van € 453 (+3,9%), van € 11.628 naar € 12.081
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 81.239 | € 49.162 | -€ 32.076 | -39,5% |
| Oprichtingskosten | 20 | € 633 | € 402 | -€ 231 | -36,6% |
| Vaste activa | 21/28 | € 30.971 | € 21.253 | -€ 9.718 | -31,4% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 9.711 | € 7.668 | -€ 2.043 | -21,0% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 20.310 | € 12.635 | -€ 7.675 | -37,8% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 1.311 | € 2.589 | +€ 1.278 | +97,5% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 18.999 | € 10.046 | -€ 8.953 | -47,1% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 950 | € 950 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 49.635 | € 27.508 | -€ 22.127 | -44,6% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 18.018 | € 3.013 | -€ 15.005 | -83,3% |
| Voorraden | 30/36 | € 18.018 | € 3.013 | -€ 15.005 | -83,3% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 601 | € 102 | -€ 499 | -83,1% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 429 | € 0 | -€ 429 | -100% |
| Overige vorderingen | 41 | € 172 | € 102 | -€ 70 | -40,7% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 30.543 | € 23.964 | -€ 6.579 | -21,5% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 473 | € 429 | -€ 44 | -9,2% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 81.239 | € 49.162 | -€ 32.076 | -39,5% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 13.077 | € 18.454 | +€ 5.377 | +41,1% |
| Inbreng | 10/11 | € 2.000 | € 2.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 11.077 | € 16.454 | +€ 5.377 | +48,5% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 11.077 | € 16.454 | +€ 5.377 | +48,5% |
| Schulden | 17/49 | € 68.162 | € 30.709 | -€ 37.454 | -54,9% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 68.162 | € 30.709 | -€ 37.454 | -54,9% |
| Handelsschulden | 44 | € 2.446 | € 4.561 | +€ 2.114 | +86,4% |
| Leveranciers | 440/4 | € 2.446 | € 4.561 | +€ 2.114 | +86,4% |
| Vooruitbetalingen op bestellingen | 46 | € 45.000 | - | -€ 45.000 | |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 3.403 | € 6.550 | +€ 3.147 | +92,5% |
| Belastingen | 450/3 | € 3.403 | € 6.550 | +€ 3.147 | +92,5% |
| Overige schulden | 47/48 | € 17.312 | € 19.598 | +€ 2.285 | +13,2% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 100 | - | -€ 100 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 11.628 | € 12.081 | +€ 453 | +3,9% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.691 | € 1.873 | +€ 182 | +10,8% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 21.441 | € 21.613 | +€ 171 | +0,8% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 8.123 | € 7.658 | -€ 464 | -5,7% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 0 | € 0 | -€ 0 | -33,3% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 0 | € 0 | -€ 0 | -33,3% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 106 | € 92 | -€ 14 | -13,1% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 106 | € 92 | -€ 14 | -13,1% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 8.017 | € 7.566 | -€ 451 | -5,6% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 2.953 | € 2.189 | -€ 763 | -25,9% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 5.064 | € 5.377 | +€ 313 | +6,2% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 5.064 | € 5.377 | +€ 313 | +6,2% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 juni 2024 en 30 juni 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 13 oktober 2026 via checked.be.