KUDRO: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
KUDRO
Grootste bewegingen
- Voorraden en bestellingen +€ 25.090
stijging van € 25.090 (+42,2%), van € 59.526 naar € 84.617
waarvan Bestellingen in uitvoering: +€ 23.365
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 24.879
stijging van € 24.879 (+19,5%), van € 127.525 naar € 152.404
waarvan Handelsvorderingen: +€ 22.318
- Liquide middelen +€ 9.957
stijging van € 9.957 (+63,3%), van € 15.740 naar € 25.697
vooral door Resultaat van het boekjaar (+€ 113.738) en Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten (+€ 52.795)
- Reserves +€ 113.738
stijging van € 113.738 (+53758,9%), van € 212 naar € 113.949
- Handelsschulden -€ 102.246
daling van € 102.246 (-49,1%), van € 208.072 naar € 105.826
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 52.795
nieuw in 2025: € 52.795
- Schulden op meer dan één jaar -€ 4.614
daling van € 4.614 (-51,3%), van € 9.000 naar € 4.385
- Bruto bedrijfsmarge +€ 156.014
stijging van € 156.014 (+2556,2%), van € 6.103 naar € 162.117
- Belastingen +€ 37.404
nieuw in 2025: € 37.404
- Andere bedrijfskosten +€ 3.272
stijging van € 3.272 (+261,6%), van € 1.251 naar € 4.523
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Kasstroombrug afgeleid
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 227.727 | € 288.206 | +€ 60.479 | +26,6% |
| Oprichtingskosten | 20 | € 601 | € 0 | -€ 601 | -100,0% |
| Vaste activa | 21/28 | € 21.650 | € 23.341 | +€ 1.691 | +7,8% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 14.279 | € 15.970 | +€ 1.691 | +11,8% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | - | € 4.671 | +€ 4.671 | |
| Leasing en soortgelijke rechten | 25 | € 14.279 | € 11.299 | -€ 2.980 | -20,9% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 7.371 | € 7.371 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 205.476 | € 264.865 | +€ 59.389 | +28,9% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 59.526 | € 84.617 | +€ 25.090 | +42,2% |
| Voorraden | 30/36 | € 50.311 | € 52.037 | +€ 1.725 | +3,4% |
| Bestellingen in uitvoering | 37 | € 9.215 | € 32.580 | +€ 23.365 | +253,6% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 127.525 | € 152.404 | +€ 24.879 | +19,5% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 125.404 | € 147.722 | +€ 22.318 | +17,8% |
| Overige vorderingen | 41 | € 2.121 | € 4.682 | +€ 2.561 | +120,8% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 15.740 | € 25.697 | +€ 9.957 | +63,3% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 2.684 | € 2.147 | -€ 537 | -20,0% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 227.727 | € 288.206 | +€ 60.479 | +26,6% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 6.212 | € 119.949 | +€ 113.738 | +1831,1% |
| Inbreng | 10/11 | € 6.000 | € 6.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 212 | € 113.949 | +€ 113.738 | +53758,9% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 212 | € 113.949 | +€ 113.738 | +53758,9% |
| Schulden | 17/49 | € 221.516 | € 168.256 | -€ 53.259 | -24,0% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 9.000 | € 4.385 | -€ 4.614 | -51,3% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 9.000 | € 4.385 | -€ 4.614 | -51,3% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 212.516 | € 163.871 | -€ 48.645 | -22,9% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 4.444 | € 4.614 | +€ 170 | +3,8% |
| Handelsschulden | 44 | € 208.072 | € 105.826 | -€ 102.246 | -49,1% |
| Leveranciers | 440/4 | € 208.072 | € 105.826 | -€ 102.246 | -49,1% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | - | € 52.795 | +€ 52.795 | |
| Belastingen | 450/3 | - | € 52.795 | +€ 52.795 | |
| Overige schulden | 47/48 | - | € 636 | +€ 636 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 3.029 | € 4.361 | +€ 1.332 | +44,0% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.251 | € 4.523 | +€ 3.272 | +261,6% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 6.103 | € 162.117 | +€ 156.014 | +2556,2% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 1.824 | € 153.233 | +€ 151.410 | +8303,0% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 18 | € 111 | +€ 93 | +516,7% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 18 | € 111 | +€ 93 | +516,7% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 1.630 | € 2.203 | +€ 573 | +35,2% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 1.630 | € 2.203 | +€ 573 | +35,2% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 212 | € 151.142 | +€ 150.930 | +71338,2% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | - | € 37.404 | +€ 37.404 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 212 | € 113.738 | +€ 113.526 | +53658,9% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 212 | € 113.738 | +€ 113.526 | +53658,9% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 12 oktober 2026 via checked.be.