KLEIN BRABANT: wat veranderde er
KLEIN BRABANT
Grootste bewegingen
- Geldbeleggingen +€ 360.000
nieuw in 2025: € 360.000
- Materiële vaste activa -€ 122.229
daling van € 122.229 (-10,5%), van € 1,2 mln naar € 1,0 mln
waarvan Installaties, machines en uitrusting: -€ 68.583
- Liquide middelen -€ 18.720
daling van € 18.720 (-5,7%), van € 326.965 naar € 308.245
vooral door Geldbeleggingen (-€ 360.000) en Schulden op meer dan één jaar (-€ 61.282)
- Reserves +€ 255.135
stijging van € 255.135 (+35,2%), van € 725.838 naar € 980.973
waarvan Beschikbare reserves: +€ 255.135
- Schulden op meer dan één jaar -€ 61.282
daling van € 61.282 (-17,7%), van € 345.784 naar € 284.503
waarvan Financiële schulden: -€ 61.282
- Handelsschulden +€ 32.817
stijging van € 32.817 (+1.536%), van € 2.136 naar € 34.953
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 31.992
stijging van € 31.992 (+92,8%), van € 34.476 naar € 66.468
waarvan Belastingen: +€ 35.473
- Overlopende rekeningen (passiva) -€ 26.746
niet meer vermeld in 2025 (was € 26.746)
- Bruto bedrijfsmarge +€ 170.406
stijging van € 170.406 (+33,6%), van € 506.827 naar € 677.233
- Belastingen +€ 59.623
stijging van € 59.623 (+108%), van € 55.089 naar € 114.711
Evolutie van het resultaat, 2024 tot 2025
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 1.531.238 | € 1.750.134 | +€ 218.896 | +14,3% |
| Vaste activa | 21/28 | € 1.166.489 | € 1.044.260 | -€ 122.229 | -10,5% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 1.166.489 | € 1.044.260 | -€ 122.229 | -10,5% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 816.777 | € 770.828 | -€ 45.949 | -5,6% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 318.633 | € 250.050 | -€ 68.583 | -21,5% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 31.079 | € 23.382 | -€ 7.696 | -24,8% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 364.749 | € 705.874 | +€ 341.125 | +93,5% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 3.593 | € 3.593 | = | 0,0% |
| Voorraden | 30/36 | € 3.593 | € 3.593 | = | 0,0% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 32.860 | € 33.067 | +€ 207 | +0,6% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 26.827 | € 33.067 | +€ 6.240 | +23,3% |
| Overige vorderingen | 41 | € 6.033 | - | -€ 6.033 | |
| Geldbeleggingen | 50/53 | - | € 360.000 | +€ 360.000 | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 326.965 | € 308.245 | -€ 18.720 | -5,7% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 1.331 | € 969 | -€ 362 | -27,2% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 1.531.238 | € 1.750.134 | +€ 218.896 | +14,3% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 780.838 | € 1.035.973 | +€ 255.135 | +32,7% |
| Inbreng | 10/11 | € 55.000 | € 55.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 725.838 | € 980.973 | +€ 255.135 | +35,2% |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 10.332 | € 10.332 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 715.506 | € 970.640 | +€ 255.135 | +35,7% |
| Schulden | 17/49 | € 750.400 | € 714.162 | -€ 36.238 | -4,8% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 345.784 | € 284.503 | -€ 61.282 | -17,7% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 345.684 | € 284.403 | -€ 61.282 | -17,7% |
| Overige schulden | 178/9 | € 100 | € 100 | = | 0,0% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 377.870 | € 429.659 | +€ 51.789 | +13,7% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 69.785 | € 61.282 | -€ 8.504 | -12,2% |
| Handelsschulden | 44 | € 2.136 | € 34.953 | +€ 32.817 | +1.536% |
| Leveranciers | 440/4 | € 2.136 | € 34.953 | +€ 32.817 | +1.536% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 34.476 | € 66.468 | +€ 31.992 | +92,8% |
| Belastingen | 450/3 | € 11.071 | € 46.544 | +€ 35.473 | +320% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 23.406 | € 19.924 | -€ 3.481 | -14,9% |
| Overige schulden | 47/48 | € 271.472 | € 266.956 | -€ 4.516 | -1,7% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 26.746 | - | -€ 26.746 | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 146.331 | € 146.456 | +€ 125 | +0,1% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 133.250 | € 127.666 | -€ 5.583 | -4,2% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 9.910 | € 8.513 | -€ 1.397 | -14,1% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 506.827 | € 677.233 | +€ 170.406 | +33,6% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 217.337 | € 394.597 | +€ 177.260 | +81,6% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 3.935 | € 176 | -€ 3.759 | -95,5% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 3.935 | € 176 | -€ 3.759 | -95,5% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 30.226 | € 24.069 | -€ 6.157 | -20,4% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 30.226 | € 24.069 | -€ 6.157 | -20,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 191.046 | € 370.705 | +€ 179.659 | +94,0% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 55.089 | € 114.711 | +€ 59.623 | +108% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 135.958 | € 255.994 | +€ 120.036 | +88,3% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 135.958 | € 255.994 | +€ 120.036 | +88,3% |
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 juni 2024 en 30 juni 2025. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 2 november 2026 via checked.be.