KAYEN: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
KAYEN
Grootste bewegingen
- Financiële vaste activa +€ 1,6 mln
stijging van € 1,6 mln (+49,4%), van € 3,2 mln naar € 4,8 mln
- Liquide middelen -€ 124.526
daling van € 124.526 (-70,6%), van € 176.355 naar € 51.829
vooral door Investeringen in vaste activa (netto) (-€ 1,6 mln) en Financiële schulden op ten hoogste één jaar (-€ 630.000)
- Overgedragen winst (verlies) +€ 1,1 mln
stijging van € 1,1 mln (+46,0%), van € 2,4 mln naar € 3,5 mln
- Overige schulden +€ 1,0 mln
stijging van € 1,0 mln (+404%), van € 251.625 naar € 1,3 mln
- Financiële schulden op ten hoogste één jaar -€ 630.000
niet meer vermeld in 2025 (was € 630.000)
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 48.375
niet meer vermeld in 2025 (was € 48.375)
- Financiële opbrengsten +€ 3,7 mln
stijging van € 3,7 mln (+303%), van € 1,2 mln naar € 4,9 mln
waarvan Niet-recurrente financiële opbrengsten: +€ 2,7 mln
- Bruto bedrijfsmarge -€ 33
daling van € 33 (-3,2%), van -€ 1.031 naar -€ 1.064
- Financiële kosten +€ 16
stijging van € 16 (+17,1%), van € 95 naar € 111
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 3.358.291 | € 4.804.111 | +€ 1,4 mln | +43,1% |
| Vaste activa | 21/28 | € 3.181.936 | € 4.752.282 | +€ 1,6 mln | +49,4% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 3.181.936 | € 4.752.282 | +€ 1,6 mln | +49,4% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 176.355 | € 51.829 | -€ 124.526 | -70,6% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 176.355 | € 51.829 | -€ 124.526 | -70,6% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 3.358.291 | € 4.804.111 | +€ 1,4 mln | +43,1% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 2.428.291 | € 3.536.761 | +€ 1,1 mln | +45,6% |
| Inbreng | 10/11 | € 20.000 | € 20.000 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 2.408.291 | € 3.516.761 | +€ 1,1 mln | +46,0% |
| Schulden | 17/49 | € 930.000 | € 1.267.350 | +€ 337.350 | +36,3% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 930.000 | € 1.267.350 | +€ 337.350 | +36,3% |
| Financiële schulden | 43 | € 630.000 | - | -€ 630.000 | |
| Overige leningen | 439 | € 630.000 | - | -€ 630.000 | |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 48.375 | - | -€ 48.375 | |
| Belastingen | 450/3 | € 48.375 | - | -€ 48.375 | |
| Overige schulden | 47/48 | € 251.625 | € 1.267.350 | +€ 1,0 mln | +404% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | - | € 3.175.568 | +€ 3,2 mln | |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | -€ 1.031 | -€ 1.064 | -€ 33 | -3,2% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 1.031 | -€ 3.176.632 | -€ 3,2 mln | -308.012% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 1.211.600 | € 4.885.214 | +€ 3,7 mln | +303% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 1.211.600 | € 2.148.300 | +€ 936.700 | +77,3% |
| Niet-recurrente financiële opbrengsten | 76B | - | € 2.736.914 | +€ 2,7 mln | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 95 | € 111 | +€ 16 | +17,1% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 95 | € 111 | +€ 16 | +17,1% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 1.210.474 | € 1.708.471 | +€ 497.997 | +41,1% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 1.210.474 | € 1.708.471 | +€ 497.997 | +41,1% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 1.210.474 | € 1.708.471 | +€ 497.997 | +41,1% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 17 oktober 2026 via checked.be.